Téma: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Zdravím, aké stelity k dvom šnekom s reproduktorom B&C 18PS76. Momentálne mám nejakú premotávku od Cimbalu+ piezo s hornou a je to des. No čo už neboli peniaze tak sa hrá na tom čo je. Inak uvažujem o Kappa15 alebo kappa15LF + D220Ti, ale bojím sa že basy budu vo vacsej vzdialenosti od parketu prebijat stredobasy ktoré pôjdu z tej kappy. Tkze ci netreba dat aj kapu do horny? Už nejdem ďalej polemizovať čo by ste doporučili?Časom samozrejme plánujem  dorobiť ešte 4ks subbasov.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Co tak k tomu 1-2x12" + něco pořádnějšího ?

Web

(upravil dzajro 11. 9. 2008 21:07)

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Sendy: Myslíš že šneky s 18ps76 su zle? Alebo si myslel na značku reproduktorov do satelitu?

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Ne, ty šneky jsem na mysli neměl, nemohu posoudit. Jde o ten vršek, podle rozpočtu atd. jestli chceš  dobrou sestavu, tak výhodnější by mohly být satelity s nějakými 12", ne 15" a ne Kappy.

Web

(upravil dzajro 11. 9. 2008 21:22)

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

A čo by si doporučil? Tie šneky su kopie tohoto http://hypex.sk/index.php?action=Technika/Zvuk/Zvuk.htm. Rozpočet som ešte neurčoval, ale nejakých 15000 na dve bedne. V cene je započítané aj drevo a rúčky, výhybka a povrchová úprava. Dalo by sa niečo solídne za túto cenu postaviť? Ide mi aj o to išlo k tým šnekom čo sa týka citlivosti. Viem, že je to malo ale čo už ako študent si toho nemôžem až  toľko dovoliť veď treba k tomu aj zosilňovače big_smile

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

No cibooze, mohol si radsej kopirovat nieco lepsie ako tie ich horny. Niesu nic moc.  BC reprak je vhodny, ten mozes pouzit.
Do satelitu by som volil Kappalite http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91489 Budes mat lahky box, ma to vyssiu citlivost, nemusis sa bat, ze sa ti to basy prekricia. Aj vzhladom na obmedzeny rozpocet by to mohlo vojst.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

KomarD-Jeay: Co sa ti nepáči na tých basových bedniach rep. do akej bedne by si dal ten 18ps76?

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Radsej nieco zo speakerplans si postav. Pripadne je kvantum inych, hoci len dake kopie Cerwin Vega.
Su kratke, predtym tam na webe bolo aj rozpisane, aka je to konstrukcia aj s rozmermi. To co tam udava ma akurat na papieri. Simulacia z hornresp, ci co to mal je tiez len papierova.  Citlivost 101dB/W na hornu je onicom. To spravi lepsi hornflex, ci vacsi BR.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Nejaké iné návrhy na satelity? A aký výškač k tomu stačí D220Ti s HM25-25, alebo niečo iné? Samozrejme aby som sa vošiel do rozpočtu.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

BC-ka z těch šneků vymontuj a skelety odlož do sklepa k dalšímu nevyužití. Pokud to má být na živé hraní tak doporučuju 2x12+2", na reprodukovanou pak stačí 12+1. Počítáme-li dva subbasy na straně.

(upravil dzajro 12. 9. 2008 20:13)

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Niečo konkrétne by ste mi poradiť nemohli? Inak kappalite 3015+D220Ti/HM25-25 sa mi pozdáva, len by som chcel počuť čo najviac názorov, alebo nejaké lepšie riešenia ešte dodám, že by som to chcel používať aj ako fullrange na menšie akcie. Bude to ten driver D220Ti zvládať vykrývať pri plnom výkone?

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Ja bych k tem snekum ze stranek hypex tak kriticky nebyl, sice jsem je neslysel, ale jsou vicemene podobne ostatnim takovym konstrukcim, takze to nejak funguje. Jestli maji citlivost 101dB je taky hodne relativni, protoze zalezi na zpusobu mereni.
Jinak samozrejme je lepsi 2x12" + 1,4"/2" ale to jsou jine penize.
Konkretni odkaz na kappalite 3015+ Selenium D220 + horna Megaton: http://www.prodance.cz/protokoly/Kappalite_done.pdf
- to je urcite dobra volba, melo by to neco uhrat i jko fullrange
- to selenium to uhraje urcite je to vykonny 1" s 50mm civkou a necha si libit opravdu hodne...

Jinak zvukove lepsi by byla varianta s DE250: http://www.prodance.cz/protokoly/KpL301 … +A7570.pdf

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Tak som sa rozhodol pre kapalite 3015 a driver d220TI akurát so zvukovodom HM25-25. Nemá niekto na to návrh výhybky? Na prodance je to z megatonom.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=78231
tu mas merania D220 s megatonom a HM25. Vyzeraju dost podobne, tak hadam to nebude pruser, ked ich zamenis s rovnakou vyhybkou.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Ok dík tak to skúsim s tou istou výhybkou.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Ešte sa spýtam kappalite 3015 alebo 3015LF? Rozdiel citlivosti je 1dB.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

No s tou vymenou horny bych byl opatrny, protoze kdyby hm 25-25 byla ok, tak by to odladil s ni, takze asi mel duvod proc megaton. Mozno u nej ucinit dotaz.
Jestli lf nebo ne zalezi asi na tobe, lf si samozrejme poradi s basy lip.

(upravil dzajro 14. 9. 2008 21:14)

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Myslím, že rozdiel medzi megaton hornou a HM25-25 je len vyžarovací uhol.

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

dzajro: no otazka je ovsam dopad na odladeni vyhybky, ty horny nejsou stejne dlouhe, takze tam bude fazovy posun, ten se v ose nemusi moc projevit, muze projevit hodne ve smerovkach, takze ti tam pak treba vyleze nekde hnusny peak...
Ja si myslim, ze Hubert tam dal tu Megatonackou proste proto, ze je lepsi nez HM 25-25 a ta sestava si takovou lepsi hornu zaslouzi...

Re: Aké satelity k šnekom s 18ps76

Nemá niekto kontakt na Huberta, že by som to sním prekonzultoval?