Re: Repráky Monacor

Ahoj, víte nebo umíte někdo odhadnout projev SP-8/150PRO ?

Kde to dělit, objem pro SP-8 atd...Basreflex spíše ne...ale nevylučuji ho.
Líbí se mi jeho rozměry a zatížitelnost atd.... Použití asi do dvou až třípásma s DT-25TB (a MSH-115).
Jako cenovou a rozměrovou mez pro basák bych viděl SPH-275C, ale příjde mi pro mé potřeby už dost velký.

Použití beden většinou na doma apod. tj cca 30 - 60m2 .
Žádný extrémní požadavky, ale rozumná kvalita - né "duc-duc" na hranicích repro a zesíků...

Možná i aktivní bedny -> SP-8 na cca 100W zesík a dvoupásmo  na druhý 100W...
a vše asi v jedné bedně dohromady s el. vyhybkou na (sub)basy mezi ty dva zesiky.
Středy a výšky dělit pasivně asi na 2,5-3kHz. Případně nějaký jiný výškáč, který jde celkem rovně
i kousek za 20kHz... a nestojí majlant...

Zatím to nemám moc rozmyšlené, ale uvítal bych nějaké postřehy od ostatních. Bedny jsem naposled stavěl asi před 25rokama....
Díky Zuki.

Re: Repráky Monacor

trumtululu:
Někde se mě na ně (MSH a SPH papíráky) ptal i někdo jinej a řekl jsem mu to co tobě = vůbec netuším, o ně jsem se nikdy blíže nezajímal...

Zuki:
SP8 je PA věc.... neznám a nedokážu vůbec odhadnout co od něj čekat,spíš by ti poradili v sekci profi... Já sám osobně bych hybrida PA/HI-FI asi nikdy nestavěl,z důvodu že se to bude pak až to omrzí blbě prodávat bude to při týhle velikosti bez basů a  díky vcelku pro PA repra typický ohavný přírubě basáku asi i poměrně nevzhlednej kočkopes.

Není co dodávat...

(upravil Zorg 3. 6. 2009 20:30)

Re: Repráky Monacor

Že do toho skáču Zuki - co bude řekl bych celkem slušný je SP-6/100PRO; takový citlivější 170C. Já kdybych s tim něco vytvářel, dal bych pod to nuceně sub, ačkoliv skoro za 12 stovek bych si asi vybral jinak. Něco tu s tím zkoušel dělat Komár.

Re: Repráky Monacor

ty sp-6/100 mam pripraveny doma, o prazdninach je hodlam trochu pokoumat,ale pocitove pusobej poctive, i kdyz maj plechovej kos. dela se i 8ohmovy. dost dobre vypada jeho novejsi varianta, ale to by musela bejt za rozumnou cenu...

Re: Repráky Monacor

Díky za info. Také to vidím asi až "na prázdniny". Další adept na basy byl pro mě SPH170C apod., MSH115
a DT-25TB asi bude OK. 
Ještě to uvážím po vzhledové stránce, aby to šlo trochu k sobě a aby z toho nebyl ten kočkopes...
Mám celkem chuť něco postavit, ale zatím je málo času...Tak uvidím jak to časem vykrystalizuje a dám vědět jak to dopadlo.

(upravil trumtululu 1. 9. 2009 9:46)

Re: Repráky Monacor

http://s4.postimg.cc/tiijsfoe1/920_img_5072.jpg http://s4.postimg.cc/jjxl5yeyh/920_img_5074.jpg

takto to nejak dopadlo, SPX-30TB + SPH-176, delené cca 900 Hz, 30L+1,8L
ohľadom vzhľadu: dýhoval som prvý krát... big_smile
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/920_spx.jpg

meranie...  II.  1.5 mH basy + 22mikF 8,2Ohm komp, 10 mikF Výšky
http://s4.postimg.cc/u2szhds8p/920_176_spx_30.jpg

Web

Re: Repráky Monacor

Chce to odvahu stavět takovou koncepci. Středobas máš v obrovském objemu.

(upravil Jofi 20. 6. 2009 20:09)

Re: Repráky Monacor

trumtululu: aka bola pouzita technika dyhovania? a odkial bola dyha? co sa tyka vzhladu , mne sa to paci, taka klasika, no kombinacia repro je trocha zvlastna.

Re: Repráky Monacor

antonio: všetko treba skúsiť:-}, skrátka som chcel niečo také, kde spojím výhody, rýchleho stredobasu plus malého fullrange, čo sa týka objemu , simuloval CAADe, trošku som ho "pretiahol"aj ked v CAADe to vyzeralo ešte celkom dobre vyrovnane, objem je silno zatlmený,pos stenách 2 cm audio molitan plus monacor MDM-3 objem, je tiež zníženýstredovým krížom 20x10 , dalej priečne ku každej priečke prilepený hranol 20x30 po stredoch, plus všetky steny sú polepené plátami bitumenu
čo sa týka bass-u je myslím, že je s tých najlepších čo som kedy počul pevné,hlboké, rýchle, tak ako vyššie stredy

Jofi: Zdravím, dýhu som kupoval v žiline v JAF-e, ešte mi kus ostalo big_smile asi sa do niečoho ešte teraz v lete pustím,.. big_smile

Web

Re: Repráky Monacor

čo sa týka dyhovania,dosť som študoval tunajšie návody,začal som s duvilaksom ,potom som všetko musel nanovo zbúsiť, nakoniec  chemoprén extrém,.. už som si zohnal aj alkaprén,skúsim aj túto metódu.. v rajci ho majú aj na námestí ak by si chel vedieť,.. big_smile
ale teraz by som to robil už úplne inak,.

Web

Re: Repráky Monacor

ako?
ozaj a co vyhybka?je to iba simulovane ci aj zmerane?

Re: Repráky Monacor

je to iba na simulované, skúšal som to merať iba cez CARMu

Web

Re: Repráky Monacor

b.t.w.  má niekto skúsenosti, alebo počul, sph-265, aletb twin coil-y sph-250ctc, 300ctc
dakujem,..

Web

Re: Repráky Monacor

zdravim, po delsi dobe mam zas cas na konzultace...
2 kyselym / 92

Kombinaci rbt-95SQ+sph102kep ti muzu jen doporucit, za dane penize si myslim ze nexistuje lepsi. Musis si jen doresit co pod to...(a to muze byt problem) ja tam budu davat Usher 8" kevlar. Pokud se rozhodnes pro 10" tak bych to videl na 165kep + 250ke a pokud 12" tak 200ke + 300ke. U te posledni kombinace si uplne nejsem jistej jak spolu pujde 200ke a 102kep v mym meritku, ale urcite to nebude pruser. Zaverem 3p s 102kep ano ale jedine male s malym basakem tj. 7" max vhodny 8". Chces-li vic musis pridat pasmo. 102kep max do 800Hz niz bych ji urcite netahal.

Proc bys 102kep nedelil niz? vyrobce udava:
Rec. crossover freq. (fmax.) - 200/6,000Hz
Music power - 120WMAX (400-5,000Hz)
Tech 400 (500) by melo byt v pohode ne? Kazdopadne 4p. nechcu.
Vzhledove by se mi vic libilo SPH-225 + stred + RBT-95SQ - co vy na to?

Re: Repráky Monacor

102ka ma moc malou plochu nato abys ji tahal niz... bude to pak znit jak minibudka se subem... nekomu se to libi... netvrdim ze je to spatne.. psal jsem dle mych meritek smile

(upravil sigi 24. 7. 2009 11:32)

Re: Repráky Monacor

Tak sak bys to vyresil ty? Chtel bych boxy na celkem hlasity poslech rock hudby ( pokud mozno bez sw) a zaroven i k domacimu kinu (to uz bez sw asi nejde) Neslo by k rbt-95SQ+sph102kep + neaky 10´´ PA ?

2 leon - jo, jenomze ten zas nepujde k RBTcku... Chtel sem pouzit tu kombinaci, kdyz uz to ma kyselym odzkousene...

2 all - Ma nekdo odzkousene nebo by vedel co vybrat do 3p. s raznym 10ti paluskem dole... uui

Re: Repráky Monacor

Vždyť ťi psali, že k tý 102-ce max. 8". Jinak bys musel použít na střed spíš nějakej 5".

(upravil trumtululu 28. 7. 2009 15:29)

Re: Repráky Monacor

zdravím, máme tu kdesi,ktosi schému, alebo kto už sa vyhral,alebo zmeral pre lsp-cad 102 + rbt95  , dakujem

Web

Re: Repráky Monacor

A mne sa páci toto http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=245
Celkom v poho za tu cenu, uz to len pocut.

Re: Repráky Monacor

2 kyselym - kdyz ma 102kep malou plochu, co by rek na 135kep...?  to od monacoru nejde nic vybrat do 3p. mezi rbt-95SQ + M + SPH-250KE. Mam jenom strach, ze tam bude malo basu no... Muzes (nebo nekdo jiny) prosimte porovnat 250ke a 275C z monacoriho projektu? Tam ste pouzili taky 10´´ do 3p. To je v tech repro takovy propastny rozdil?