Téma: Odladění BR u w-bin

Dokážete někdo poradit jak správně spočítat průměr a délku trubice BR ? jedná se o konstrukci w-bin (vim stařeček, ale duní hezky)
Někde jsem se dočetl, že se to dá vysledovat podle kmitání membrány reproduktoru, ale u týhle konstrukce bych na to potřeboval asi několik zrcátek... Reproduktor je beyma 18g40... w-bina je klasická pro 18 repro
stačí nějakej návod, vzoreček nebo podobně .. nikdy jsem to nedělal ani bedny jsem nestavěl - tyto jsem koupil ale s jinými repro..
díky

Re: Odladění BR u w-bin

A proč k tomu potřebuješ BR když ti to "dobře duní"? Některé W biny byly bez BR. Jinak nevím jestli nějáký "universální" plánek z netu bude nejlepší řešení.

Re: Odladění BR u w-bin

no hele oni vypadaj takhle :

http://koltek.tym.cz/obr/bb.jpg

je to o tom že bych to chtěl naladit +- idealně pro tu bednu s tim reprákem, přeci jenom každej má jiný vlastnosti ne?
nebo je to blbost co píšu ? a je jedno jakej reproduktor tam osadim, s tim že dýlka toho Br je prostě pro tu danou kkonstrukci daná?
já opravdu nevim proto se tady ptám ...

Re: Odladění BR u w-bin

Jo vicemene je to tak, ze delka je dana pro tu konstrukci. Repro bys mel volit podle toho jestli se do ty bedny hodi - a kdyz se pak podivas na vhodne subbas repro, tak rozdily ve Fs jsou +/-5Hz, coz je zanedbatelny...

Re: Odladění BR u w-bin

No asi tak co řekl Hanzs smile. A ještě psal jsi žes tam byly jiné repra, jaké? To bys pak mohl trochu porovnat s těma Beymama abys pak nezjistil že to je "uplně vedle" smile

Re: Odladění BR u w-bin

nuze diky hanz  - tak nejak polopaticky jsem to potreboval vysvetlit.. znamená to tedy ze pokud mám k dispozici plány tak staci udelat BR podle nich a osadit (mám dojem ze ty uzsi podle planu nebudou wink ) ... ta beyma se podle vyrobce pry hodi spis do kratsich horn ozvucnic, ale zase je budu mit v podstate zadarmo ..
repraky tam byli dost sileny v jednom celestion 18 palcu 200 w (oznaceni nevim) a v ostatnich nejaké tesly u kterých si ani nejsem jistý tím jestli nejsou premotany ... az bude cas muzu to nafotit a postnout sem treba by jste je nekdo chtel (zatim trochu hudba budoucnosti)
uvnitr komory bylo pres originalni 18 diru pro repro nalepeny nejaky drevo s 15 dourou aby tam tesly pasovaly lol

jinak tyhle bedny jsem koupil od zvukaru který zvučili rockový zábavy nebo co a přišlo mi, že o tom vědí prd ( eště větší nežli já) když jsem proto byl neřekli mi skoro nic...
je to  6 Ks w-bin, 4 středy (nějaká horna) osazeno EV 12 palec 200w, dvě vejšky beyma CP600Ti,
+ jako bonus zesiky - (to už bude trochu OT) 

ty jsou pro mne obrovskej otazník, týpci s nima tahali bud 3 Ks 8ohm repro na stranu v paralelním zapojení ve výsledku to dá 3 ohmy? a nebo ty středy což by i šlo - dva na stranu
Ty zesiky jsem dostal DVA jsou dělaný doma osazený 8 kusama KD 503 na modul, uvnitř je nehorázně těžký trafo ze svářečky ...
kdyby někoho z vás napadlo co by to mohlo býti zač budu jedině vděčnej protože takhle nevim co si k tomu můžu dovolit ...

PS ... na některých reproduktorech je napsáno P. Vébr napadlo mě že by to mohl být autor, jelikož to celé údajně stavěl jeden člověk, kdyby jste ho někdo znal nebo tušil za kontakt budu rád..

Re: Odladění BR u w-bin

No k tem zesikum - chtelo by to fotku vnitrku nebo zmerit napajeci napeti na kondenzatorech.