Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák s lampami E34L

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 45]

(upravil Xeeon 19. 8. 2008 18:05)

Téma: Koncák s lampami E34L

Zdarec, zbastlil som si zosilovač s lampami E34L podľa jedného zapojenia v amare. Hrá krásne, ale zdá sa mi, že koncové lampy sa strašne hrejú, anódy sú žeravé. Je to normálne? Na povrchu som nameral termočlánkom dodaným k multimetru 280°C, ale dotyk nebol dokonalý, tak to bude viac.
Zosik je v triede AB, bias mám nastavený na doporučených -30V, anódové napätie je 470V. Výstupné trafo je zo zosilovača MUSIC 130 a reprák je zapojený na správnom vinutí, teda 16 ohm.

Díky

(upravil right13 19. 8. 2008 18:23)

Re: Koncák s lampami E34L

povedal by som ze teplota je normalna,podla katalogu to je 250 stupnov....

P.S.  a co si cakal od lamp? vnutorna teplota je niekolko nasobne vecsia ( v skole vraveli az cez 1000stupnov) toto nie su trandy.

lampy je najlepsie postavit,ale nechladit,ani neofukovat,mohlo by dojst k podchladeniu(aj ked tomu velmi neverim wink)

ak sa ti nenazeravi cela tieniaca mriezka ako mne,ked zom nechtiac nepripojil mriezkove tak je dobre smile trafo z M130 je 100W t.j na 4 EL 34.

ak sa mylim opravte ma,rad sa priucim

Web

Re: Koncák s lampami E34L

to trafo musí fungovať aj s dvoma. Ja od lámp nečakám 30°C, ale žeravá anóda sa mi nezdá.

Re: Koncák s lampami E34L

nemas ju velmi otvorenu? alebo zlu lampu? nebude to mat docinenia s odporom mriezky a odporom primarneho vinutia trafa? mohol by sa vyjadrit niekto odborny.nech viem aj ja

Web

Re: Koncák s lampami E34L

lampy sú nové, párované - JJ electronic, všetky súčiastky premerané

Re: Koncák s lampami E34L

Jakej je anodovej proud ? (celkovej, do stredu vystupniho trafa)

(upravil Xeeon 19. 8. 2008 20:32)

Re: Koncák s lampami E34L

asi 200mA bez vstupného signálu. No pekne. To je asi 100W. Nebudem sa držať návodu a upravím bias. Koľko je doporučený celkový kľudový prúd? Ide mi internet pekne na prd, takže sa ku katlógovým údajom nedostanem.

Edit: takže som sa nakoniec k nejakým údajom dostal a nastavujem celkový prúd 60mA. Je to správne?

Inak díky za váš čas, zajtra sem hodím nejaké to foto toho môjho bastlu.

Re: Koncák s lampami E34L

Rozžhavená anoda . Tak to je špatně. Žhavit má katoda.  Teče Ti tam moc velký proud.  Maximální anodová ztráta doporučená výrobcem je 25W a to je při 470V nějakých 50mA. Víc tam nepouštěj.

Web

Re: Koncák s lampami E34L

mne zase pri vyssej hlasitosti koncak Music 70 zacne tak chrapcat na vyskach,nemal som to este na skope.tak neviem co to je,ale v konci som nic nerobil.mriezkove predpetie je 42mV.

Web

Re: Koncák s lampami E34L

Trafo z M130 je konstruované pro čtyři EL34, pokud použiješ jen dvě, jsou přetížené nízkým Raa toho trafa.

Web

Re: Koncák s lampami E34L

42mV mřížkové předpětí ? To není mnoho lol

Web

(upravil right13 19. 8. 2008 22:30)

Re: Koncák s lampami E34L

sendy-na meracich bodoch je 42mV wink

Web

Re: Koncák s lampami E34L

No tak to je rozdíl smile

Web

(upravil Xeeon 20. 8. 2008 8:35)

Re: Koncák s lampami E34L

Sinclair:

videl som zapojenia so 4 lampami ale dve sa dali vypnúť. Tak som usúdil, že by to mohlo fungovať. Dá sa to nejako ošetriť?

A tu je ten môj pokus:

https://i.postimg.cc/QKB6CwkP/909611.jpg https://i.postimg.cc/xq7xhj9S/909612.jpg

Re: Koncák s lampami E34L

pekne,az na to ze lampy sa davaju na stojato a nie na lezato.vraj im to nerobi dobre

Web

(upravil Mates 20. 8. 2008 10:13)

Re: Koncák s lampami E34L

Xeeon: místo hloupého úsudku by jsi spíš mohl zapojit mozek a kalkulačku...

right13: rekni mi jediný, pravdivý důvod proč by se nemohly elky používat v ležaté poloze?

Re: Koncák s lampami E34L

pozri sa do vnútra M130 a uvidíš že sú tam tak isto. Myslím, že to vadí iba staršej generácii lámp

Re: Koncák s lampami E34L

Mates: díky za skvelú radu. Do série s jednou anódou zapojím mozog a s druhou kalkulačku, to bude muzika smile

Re: Koncák s lampami E34L

Kdyby jsi si přečetl i tu nejtenčí elektronkouvou příručku, věděl by jsi, že anody žhnout nesmí... Pak by jsi upravil pracovní bod a vůbec by jsi kuli tomu nemusel zakládat tenhle dred...

Re: Koncák s lampami E34L

Nepopieram, máš úplnú pravdu. Ale držal som sa výnimočne návodu, obyčajne to nerobím.

Čo s tým trafom a jeho Raa, dá sa to nejako oblbnúť?

Příspěvky [1 až 20 z 45]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncák s lampami E34L

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£