Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Neznámé zřejmě oddělovací trafo

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Nevíte někdo co je tohle trafo zač,na co je to vůbec použitelné?
Je to asi nějaká tesla,nahore jsou překřížené meče jak se značily součástky pro armádu (na fotce to moc není vidět).Nic jsem ale o něm nenašel.

http://sweb.cz/pjotr.603/trafo.jpg

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Takových traf se v tefefoňácké technice vyskytovalo mračno.  600:600 ohm.

Web

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

A frekvenční rozsah odpovídá telefonnímu využití nebo je širší?

Web

(upravil Sendy 8. 8. 2008 10:36)

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

To je naprosto různé, chce to měřit. Některé jsou na feritu, některé na železe, některé dodají výrazný dravý témbr á la Janis Joplin i Dianě Krall, některá udělají z Iron Maiden swingový orchestr jako z fonografového válečku lol

Web

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Tohle až objeví furious a zkombinuje s pemzou a demagnetizovanými CD, začnou se dít věci smile

Web

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Tohle je telefonní translátor, který se dá s úspěchem použít na oddělení symetrických linek. Pár by se mi jich taky hodilo.

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Konkrétně tenhle translátor je vinutý na toroidu z Permalloye 0,13mm a nemá problém s přenosem akustického pásma.
Tesla Elektroakustika Bratislava je používala také, ale měli to na primáru i sekundáru doplněno kompenzačními RC členy. Výhoda je nastavitelný převod 1:4 až 4:1 /čtyři oddělená vinutí/.
Tesla Kolín to používala v telefonních přenášečích a dálkových volbách, ale z obou stran blokované, aby to nepřenášelo nic nad 3,4kHz.
Měly by se napájet ze zdroje signálu o malém vnitřním odporu, lze tím přenášet signál o úrovni klidně +12dBu.

Web

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Zvedavost me nedala,kouknul sem dovnitr a zrovna tenhle kousek ma klasicke EI trafoplechy..

Re: Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Dost možná je to jiná verze, já mám totéž ve stříbřitém plechovém krytu /toto je myslím khaki?/ a v těch jsou toroidy zalité v oranžovém vosku.

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Neznámé zřejmě oddělovací trafo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£