Téma: DEXON WA 100

Zdravim mam moznost mit tenhle subwoofer ale potrebuju na nej udelat bednu a pomoci programu ktere jsem tady nasel jsem nic nezjsitil asi urcite jsem to zadal spatne a neumim to stim hcci se teda zepttat a poprosit o rad jak vypocitat bednu na tento reprak
udavam jeho parametry
P 130W RMS
Xmax +-6mm
Qts 1,25
fs 34 Hz
Vas 61,3
Bl 4,8 Tm
F rozsah 40 - 2Khz
Citlivost 83dB/1W,1m
rozmery prumer 255 x 125mm
montazni otvor 232
chtel bych mi t bednu co mozna prostorove nejmensi takze asi bassreflex se nebude konat ael nevim necham si moc rad od vas poradit nejsem takova kapacita jako nekteri tady DIKY

Re: DEXON WA 100

Doporučuju tuhle hračku zahodit a koupit si opravdový reproduktor. Při prvním nahlédnutí na parametry jsem měl pocit, že se dívám na TSka nějakého 6,5" repráčku a on je to desetipalec. Citlivost 83dB/1W, vysoký činitel jakosti, relativně nízká výchylka (vzhledem k BL)...myslím, že kdyby výrobce dodal víc parametrů, mohl bych je tu vypsat a negativně ohodnotit snad všechny. Pro tenhle reproduktor se nevyplatí dělat jakákoliv reprobedna...

Re: DEXON WA 100

?!?!? to nemyslis vazne ze od DEXONu vymysleli neco takoveho co nebude nidky hrat? chlap od dexonu rikal ze to je velmi dobry reprak no tak nevim noa kdyz se podivas na jejich stranky tak ho maji na uvodni obrazovce a nevim jestli by si tam dali neco co by stalo za uplne hovno sad cekal jsem ze mi nekdo napise kvuli te citlivosti ale ze by to byl uplny ausus to sem necekal

(upravil little 3. 8. 2008 14:17)

Re: DEXON WA 100

Když má někdo poměrně hluboko do kapsy a přesto chce solidní zvuk, místní odborníci mu doporučí tento Monacor http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=315
Při pohledu na jeho parametry a velice nízkou cenu se není čemu divit.

EDIT: Při porovnání s tím Dexonem má o 10dB (!!!) vyšší citlivost, pěkně nízké Qčka a brutální Bl (takřka dvojnásobný)...

Re: DEXON WA 100

hmmm ten uz jsem tady taky nasel moje predstava byla samotne repro tak do 1000,- monecor se uricte vleze ten dexon mi nabizi kolega a myslel jsem ze bude dobry a tak vypada dobre smile preci jenom bych i chtel nejen at to paradne hraje ale at to taky vypada coz ej nekdy slozite za tak malo penez

Re: DEXON WA 100

Ten Monacor není dle mě žádná designová tragédie. Je fajn, že jsi ten reproduktor nekoupil, jednalo by se o vyhozené peníze-většina lidí nejdřív koupí reproduktor o kterém nic neví a až poté se zajímají, jakou bednu pro něj postavit. smile

(upravil Mathes 3. 8. 2008 17:39)

Re: DEXON WA 100

Tyhle repra jsem měl doma 2 a kupoval jsem je nový za 690,-/kus už s tím, že nejsou nic moc. Ale potřeboval jsem 2 stejný repra a za tu cenu... Měl jsem je po stranách zadní lavice Rapida a co se týče zvuku, shrnul bych to asi tak: bass hluboký, hutný, měkký, ale pomalý a nekonkrétní. Xmax zas tak malá není, si myslím. Citlivost je nízká, ale např. i v nějakých 30-ti litrech je kolem 60-70Hz hrb asi 8dB, takže se citlivost zvedne. Ozvučnici doporučuje Dexon od 17 do 33 litrů a uzavřenou. Pokud bys ho mohl mít za nějakých 300,-, není to začátek nejhorší, pokud jsi zvyklý na zvuk z nějakých věžiček, nebo levných 2.1 bedýnek ke compu. Ten Monacor, který ti  tu nabízejí bude mít bass asi přece jen kvalitnější, ale zase nepůjde tak hluboko. Jak o tomhle mohl Dexon tvrdit, že má kvalitní zvuk a osazovat ho do 30 litrů s bassreflexem...?:mad:

Jo a pánové od Dexonu ten reproň nevymysleli. Je koupovaný z číny, kde je pro ně vyráběli. Podle mě je to takový "univerzální" reproduktor, který v různých obměnách nabízí např. Hadex, Tipa, USBlaster, či Ground Zero. V jejich prvním katalogu uváděli i celkem ucházející parametry - citl. 86dB, Qts 0.68, Vas 34, Bl 8 - , ale v dalších katalozích (nejspíš po vlastním změření Dexonem a né číňany) už uváděli parametry viz. výš...

Re: DEXON WA 100

Aha no ja nevim myslel jsem ze Dexon neco znamena ze to nebude zase takova zoufalost sad bojim se zeptat na jine znacky vim ze snad tady uplne zatracujete Sony, nevim treba jak Blaupunkt nebo Magnat a o zesilovacich jak by smet smile jako nejsem zaden audiofil takze mi prosim uplne nenadavejte smile

Re: DEXON WA 100

Já osobně blaupunkt rád nemám. Jeho autohifi produkty mi připadají horší než Dexon... Jinak já teď pokukuju třeba po Helixu Dark blue. Ono je to v autohifi těžký... Vybírat podle parametrů se nedá, páč výrobci lžou a tak zbývá se ptát a zkoušet. Jenže spousta autohifíků zná jen ten svůj jediný subwoofer a budou ti o něm tvrdit, že je naprosto super a bomba a tak. Něco jako charekteristika zvuku (jak jsem psal výš) jim nic neříká...
Za kolik můžeš ten Dexon mít? Co zbytek sestavy? Jakým zesilovačem bude pohněný? Ten monacor viz výš teď mají v Ahifi za 390,-, což je podle mě super.

Re: DEXON WA 100

zesik taky jeste nemam smile proste uvazuju ze bych si dla subwoofer do auta v zivote jsem to nemel ale mam kombika a tam je msito mrte a rad posloucham v aute hudbu ktera ma stavu vymenil jsem v prednich dverich orig repra za Hertze 16,5cm oznaceni uz neznam ale ( mozna ze me nekdo zase zdupe smile ) podle me hrajou perfektne vytlumil jsem poradne dvere tou asfaltovou srajdou a taky bitumenovyma pasama a je to cool, alespon podle me teda a jeste jsem chtel ten sub do kufru aby tomu dal riz nekde m ited nekdo nabizel zesik Magnat dvoukanal tusim ze 2*70W rms za litr tak nevim

Re: DEXON WA 100

Jestli jsou to Hertz DSK, tak jsou někteří, kteří by tě zdupali... Za slovo "cool" tě zdupu já... smile Litr za 2 kanál Magnat není špatný, ale záleží na typu a stavu zesilovače. Starší zesilovače mají třeba na Ahifi. Máš rádio s výhybkami? Abys mohl nastavit absenci nízkých basů u reproduktorů ve dveřích. Ty nízký basy převezme subwoofer a tak by jimi byly repra ve dveřích zbytečně zatížený... Za kolik je ti teda nabízený ten Dexon?

Re: DEXON WA 100

Dexona pust z hlavy smile po recech kttere jsem tady vycetl tak bych asi nemel klidne spani, na hertze si nestezuju m istaci at si rika kdo chce co chce a Cool uz tomu rikat nebudu smile jinak s tim radiem ti nevim mam tolik zatracovane Sony Xplod cdx gt 510 v menu radia je primo korekce subwoofru ttak ti nevim sad nesjem fakt v tom moc zbehly smile

Re: DEXON WA 100

Chtělo by to HPF (horní propust pro repra ve dveřích) a LPF (dolní propust) už si nastavíš přímo na zesilovači pro sub. Jestli chceš levný sub a máš hodně místa, co takhle 2x ty monacory viz. výš každý v nějakých 35 litrech? Bylo by to citlivý a kombíka by to "obasylo" dost slušně a levně. Ten zesilovač 2x70W by byl dostačující, myslím...

Re: DEXON WA 100

takze nejake vyhybky jo? do dveri hm dobre  no a ty monacory za 390 je dost dobra cena teda jeste jsem tam videl nejake ses tribrnou memranou smile ty na tom jsou jak?

(upravil Mathes 3. 8. 2008 22:37)

Re: DEXON WA 100

Ty výhybky už by měly být integrovaný v autorádiu, jestli máš nějaký lepší. Nastavíš si horní propust na, řekněme 60Hz a tím pádem ti do basáčků ve dveřích nepůjdou frekvence pod 60Hz, který ty basáčky stejně moc nezahrají a jen se plácají. Zároveň jak ořízneš basy, de facto ti stoupne výkon, který ti odevzdá zesilovač autorádia, takže pak repra hrají víc nahlas.
Ty se stříbrnou membránou jsou jiná řada. Řada CRB. Výchylka nic moc, design se mi líbí, citlivost taky ujde, ale jestli budou o tolik lepší než ty SP 252, nevím. Kdysi jsem o nich taky přemýšlel, ale nic moc jsem o nich nenašel. Naopak na SP 252 jsem četl chválu, vzhledem k jejich ceně.
Jestli bys to chtěl udělat pořádně, chtělo by to dle mě minimálně např. Helix Dark Blue. Já o nich teď taky uvažuju (thread kousek níž)

Re: DEXON WA 100

no nevi mco je lepsi radio psaljsem ze mam xploda cdx gt510 , jasne vzhledem k cene jsou hodne chvalene coz se az divim ale tyhle

http://www.ahifi.cz/subwoofery/carpower-crb-250tcr.html

se mi i libi designove smile i kdyz ta cena je dvojnasobna tak porad to je jeste za dobrou cenu a dva ty 252 to asi nee to uz by bylo velke pro me preci jenom kombik to sice je ale zase chtel bych neco co schovam jen za jednu tretinu sedacek at zbyle muzu treba sklopit a nalozit i neco delsiho smile

Re: DEXON WA 100

Výchylka 4mm pro auto sub je spíš zoufalost... Nebo zkusit řady výš, ale ta už stojí 1400,- a má nizkou citlivost 86dB. Jak velkou bednu seš ochotný mít?

Re: DEXON WA 100

no dobra tak nic nevadi jako 1400 uz je moc na me, jinak velikost bedny neodhadnu rikam at se proste umsiti za jednu tretinu zadnich sedacek mohl bych tka pripadne i zbyle dve trtiny sedaku sklopit a pritom bych mohl mit woofer v aute myslim si ze max repro je tech 10´´ a co ty Sony xplod? to je taky o nicem?

Re: DEXON WA 100

Zkušenost se suby nemám, ale prý jsou to hrozný krámy. Kdysi jsem slyšel Xplod 200W dvoupásmový 5" ve spolužaččiným fávu... Ať jsem si hrál s ekvalizérem jak jsem chtěl, nebyl mi zvuk příjemný... Jaký máš nároky na množství basů? Třeba by ti to CRB 250TCR stačilo, co já vím? Ale Xmax 4mm je na sub málo.  Každopádně nic novýho a lepšího za ty peníze asi nezískáš.

(upravil dbmax 5. 8. 2008 16:46)

Re: DEXON WA 100

od CRB 250TCR mám doma v stľpoch dvoch menších bratov čiže CRB 200TCR, ak to nevadí, tieto dvadsiatky majú skôr také kick-basy, proste nehrajú mäkko, trochu tvrdšie, ale zvuk majú celkom fajn, takže 10´´ verzia tiež môže byť zaújmavá, cenovo to tiež nie je špatné.

Web