Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Chvilička uběhla... cool

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 17:26)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Toníčku nehoň mě jooo?!! big_smile tady to je tak se můžeme pokochati... jsou tam fastony malej a velkej tak jsem to musel předrátovat,stačil by jeden malej rlc člen a bylo by to jak když střelí a fáze by seděla ještě líp


http://img387.imageshack.us/img387/517/screenshot008hw0.th.png

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Moje mají stejnou charku -+ nějký ten decibel.

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

tak ukaž ... podíváme se rádi taky

Není co dodávat...

(upravil Starter 1. 8. 2008 20:08)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

No nejdřív zítra, teprve se učím měřit. Měl jsem demkoa  lsplabu a tam nešlo nastavit víc bodů na oktávů takže ta charka byla taková kostrbatá. Stáhl jsem si crack. Cracknul jsem to a zas mi to dělá brodel (nechce to měřit pořádně) takže si s tím zítra nebo dneska tak ve 2 ráno pohraju. Ale i tak to bylo -+ rovné a nahoře byl trošku hrb. Zítra ten lsplab snad rozjedu a změřím to a dám tam taky rezistor jako máš ty. A uvidíme. Ale i tak zvukově je to dost fajn. Nečekal bych takový zvuk za jedny z nejlevnějších použitelných beden na trhu (nepočítám Tipu a spol kdy bedna stojí 500kč)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Tak to je teda gól ... Ta chakra je po 10 korunové investici je parádní hmm

Web

(upravil dawsoo 1. 8. 2008 21:35)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter:
Pokud tam je stejnej vejškáč tak takhle rovný bohužel nebudou... záměrně jsem bral ty menší s 5 a 1/4 s 20mm kalotou... šestapůle s tak malou kalotou už nejde tak dobře dohromady... halt mě už stačí kouknout na fotku a vim jak to hraje aniž vidim dovnitř chacha ... jsem ještě dál než chceck kerej potřebuje vidět datasheet... mě stačí už jen fotka :biglol:

Kritik... výměna jednoho odporu za jinou hodnotu je to prča co? big_smile dneska mam z toho výbornou náladu...

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

LspLAB3.rar

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

smile

Web

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Davide koukám že mášstejně dobrou náladu jako když si Sinclair stavitel SPD800 a SpeakerDeflůoratoru 2,5KW postavil TDA2005 k PC

(upravil Starter 1. 8. 2008 22:45)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Ještě nemám LSP pořádně nastavený, a zítra musím udělat větší pořádek v pokoji aby se dalo lépe měřit. Ale trošku už mi to jde.  Asi mám na hovno zvukovku nebo nevím ale ten spodní graf je takový škaredý a nevím jak přesně nastavit rozmezí protože to mám jinak trochu než dawsoo.

http://img376.imageshack.us/img376/545/poprvemn3.th.jpg

S tímhle provizorně měřím, asi není to moc ideální smile

http://img529.imageshack.us/img529/5127/mikrakwo1.th.jpg

(upravil pistole 1. 8. 2008 22:55)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

je jedno čím to měříš, ale ty výsledky vypadají divně ... jde to moc dolů , fáze je moc rovná a křivka je na takový rozsah moc hladká něco máš špatně asi v nastavení.
Takový výsledky by dala leda bedna co je rovná někam ke 100 kHz a co hraje od 1Hz. A nebo máš tu nejlepší bednu na světě která hraje líp než živá kapela smile

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

No právě smile Je to divné ale už nevím jak to nastavit. Zítra si s tím pohraju a uvidím.

(upravil dawsoo 2. 8. 2008 0:34)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

že ty máš creative nebo něco podobnýho? Pokud jo tk si nastav mixer vypni monitorování vstupů ...tohle je imho mix mikráku plus loopbacku ze zvukovky... big_smile LSP LABEM to není je to mezi PC a židlí.. takhle rovný za litr by to byla pecka to je fakt big_smile

PS: Omluvte mě kluci za ty mý kravský kecy vokolo , ale jsme na smeťáku a já jsem z toho hin a furt se teď tlemim ... co dokážou vyrobit za 2.990,- a dát pět let záruku ... kdybych byl přísnej tak bych zpevnil ozvučnici a přidal jeden RLC ten by vyřešil zcela zvlnění nad 4kHz a chára by byla hlaďounká... v přepólovaným by byl daleko hlubší propad tak o 12-15dB více a byl by to pak průběh jak z učebnice... ale už se mi nechce se v tom hrabat a dávat tam součástky za další peníz... už takhle je to fakt příjemně hrající a vcelku dobrý...

Není co dodávat...

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Davčo, nesdílím Tvoje nadšení. Jestli vemeš radu od servisáka koncernu Recoton, tak je radši moc nehoň. Odcházejí tomu dost tweetry a uklepávaj se lanka na středobasech. Semtam střelí nějakej ten hnusáckej bipolár a zasere a zasmradí celou bednu zevnitř.
Pokud s tím někdo hraje dlouho a nahlas, většinou shoří /speče se/ špule na vejškách, je to vinutý samopájitelným drátem, přičemž se rozteče kostřička.
Co bys za ty love chtěl, že smile

Web

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

sinclar:
Jasná věc Leoši já od toho vůbec nic nečekal... jen mě prostě překvapilo že to udělali elektricky vcelku dobře,což je nevídáno v týhle cenovce... původně jsem to koupil pro přítelkyni na hraní k TV a DVD... tohle co popisuješ se stává i u reprobeden za mnohem více peněz...jen jsem si vzpomněl na Boramyra jak testil ty bedny z Tipy... čekal jsem něco podobnýho a nestalo se tak.

Není co dodávat...

(upravil Starter 2. 8. 2008 9:46)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

dawsoo jo díky, zkusím to mám creative. Jinak včera jsem jim dával pořádný kotel a bedničký hrají krásně dál big_smile Takový kotel bych tvm určitě zvládli, minimálně by zkreslení bylo šílené.
Však od čeho je záruka 5let že. Už to podlě mě značí že zas takovej šrot to není, když výrobce mi klidně mohl dát záruku 5let, jasně ná domací diskotéky to není a každá věc může sama od sebe odejít.

Kašlu na to, fakt nevím mám to prostě vše mutnute stažené na minimum až na mikrofon ten sem zkoušel nastavovat na miminum maximum střední hranici atd.... Mixer nastavený taky mám, ale pořád je tam nějaká smyčká takže vlastně měřím i když vypnu zdroj zvuku. Nevím buď je ta zvukovka na to nevhodná a nebo sem fakt debil. Protože nic jiného tam už nastavit nekde všechny možnosti jsem otestoval. A dělají to obě zvukovky. I externí i interní.

dawsoo a víž že mě to až tak nepřekvapuje, když dokážou vyrobit v budky k pc které stojí litra a mají vlastní zesilovač a ještě na tom dokáží vydělat. Ale myslím si že ty Metas o proti Victa nebudou takový rozdil na to že stojí 2x víc.

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Ten mikrofon musíš taky dát mute. Stačí, že ho máš vybranej v záznamu.

Web

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Starter: Mám fotky rozebraných Metas, až budu doma tak je můžu dodat pro porovnání smile Konstrukčně se více podobají řadě Celan, která údajně hraje už hodně dobře.

(upravil Starter 2. 8. 2008 12:20)

Re: Testík A předělávka Továrních bedýnek

Končím s měřením, alespoň do té doby než budu mít pořádnou zvukovku a né tenhle humus. Věřím sice že asi byla chyba na mé straně ale asi po 10 hodinách strávených nastavováním zvukovky a Labu už nemám na to chuť. Prostě si to dělá co chce.
Nechám to tak, budky hrají i tak moc pěkně, dawsoo mi potvrdil že to není hrůza a to mi stačí. Ještě bych se zeptal jak se projevil ten isover na spodkách? Já totiž isover doma nemám a ani nic podobného, a nechci tam rvát svetry smile Ale není problém ho sehnat, jen bych se chtěl zeptat jak se to projevilo. Zatím ty budky mají basové složky dost, jen se bojím abych to tím isoverem neposral a pak by byl potřeba subwoofer to nechci. Rřidím se heslem, 2x měř a jednou řež.

Dunkeracek jo pošli díky, jsem zvědav. Je mi jasné že výhybka bude jiná ale jsem zvědav na součástky (kvalita a typ) a taky na měniče jestli to jsou ty stejné nebo podobné. Heco se mi začíná libít, jasně jsou mnohem lepší bedny ale i drahžší. A pokud mě Heco přesvědčí tak třeba někdy v budoucnu koupim jejich vyšší řadu možná!!! Vím třeba že kdybych měl Sonky,Yamahy tak určitě tak hrát pěkně nebudou, slyšel jsem ty levnější řady a to je fakt fuj.