Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 16)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 304]

Re: Úprava Tesly MC911

Až bude příležitost, mrknu se doma do 482, jak je zapojenej ten červený. Originál zelený, který byl vadný jsem vypájel, zalitýho brouka vybrousil a od všech segmentů táhnul tenký drátky na vedlejší kus plošňáku s M5450
http://www.datasheetcatalog.org/datashe … 9056py.pdf
Nevím, jestli se tenhle driver dá ještě někde sehnat. Ekvivalent je MM5450. Je to pak sice bastl, ale nesmrtelný. Jde o to, že na starým displeji se ten brouk špatně chladí a tepelnými výkyvy se mizerná zalejvací hmota deformuje, až se utrhne kontaktování drátků z čipu. Potom to občas vede, občas ne. hmm

Re: Úprava Tesly MC911

Tak to je slovo do pranice tohle smile to by bylo mozna lepsi reseni,nez tam roubovat etu...Jinak ten muj displej byl právě z 482ky..Pouzival bych tu etu,ale je mi to lito,kdyz sem si na MC911 udelal novy vystupy,dal jsem novy operaky a udelal dalkovy ovladani...Problem je v tom,ze po rozmontovani,vymene displeje a nasledny kompletaci mi funguji akorat tlacitka,ale nesviti nic,ani displej ani ledky a myslim,ze jsem displej mel zapojenej spravne,protoze jsem to pocital presne podle pinu na displeji ety a popropojoval na teslu.Takze ted mi fachci tesla,ale nesviti nic big_smile

Re: Úprava Tesly MC911

Jestli máš jistotu, že jsi ten červený ze 482 "neodvařil" špatným zapojením do 911 (dalo by se to zkusit letmým připojením z5 do 482), tak to ještě jednou překontroluj.

NSM4002A               TDIO1400
ZELENÝ 911            ČERVENÝ 482

        6                            5           GND
        4                            3           VDD
        7                            6           VLED
        1                            7           /DATA ENABLE
        2                            1           DATA
        3                            2           CLOCK
-------------------------------------------------------------- v této konfiguraci již musí chodit zatím bez LED

Re: Úprava Tesly MC911

tak přesně takhle jsem to měl a nic,tak jsem to cvičně přehodil do ety a tam diplej jede  v poradku,kdyz to vratim presne takhle do tesly,tak nic...nic nesviti,ani displej,ani ledky...

Re: Úprava Tesly MC911

Blbej dotaz, neuhnilo v tý tesle nějaký to Vcc, potažmo Vdd?

Web

Re: Úprava Tesly MC911

myslim ze ne,pred demontazi zeleneho displeje jelo vsechno jak melo...

Re: Úprava Tesly MC911

Ten původní displej "nějak" fungoval, nebo vůbec ? Jestli vůbec, taky mne napadlo, jestli máš 5V na VLED a VDD. Možná může být v tahu jeden z odporů (3064 a 3072), 3,3 ohmů.

Re: Úprava Tesly MC911

už to jede,byl pryc jeden kond a na jednom odporu byl studenak...prepajeno a jede to skvele smile diky moc za rady a za pomoc,ted to sesroubuju a hned si musim neco pustit smile

Re: Úprava Tesly MC911

Hurá!

ETA hraje nepoměrně hůř, jsem rád žes tu Tesličku zachránil smile

Web

Re: Úprava Tesly MC911

1541 je 1541.. smile

to nosferatic
Nejel by tam nakonec ten původní zelený displej ?

Re: Úprava Tesly MC911

zlata pravda,tesla hrala mnohem,mnohem lip a s LME49720 pro ni nebyla eta uz vubec konkurence...sem si to zkusil a po dvou pisnickach z cdcka sem to vypnul,nikdy bych predtim nerekl,jakej velkej to muze bejt rozdil...Jinak ten zelenej by nejel asi urcite,protoze byly v riti segmenty uz kdyz se mi 911 dostala pod ruku jako vrak a behem provozu mi jeste dalsi dva segmenty v jedny cislici zhasly...Starej displej asi hodim do ety aspon pro orientaci a vezmu si to na chatu.

Re: Úprava Tesly MC911

Pěkné, pěkné... Tak ať ti co nejdéle slouží. wink

Re: Úprava Tesly MC911

Ano, 1541 se mi hodně líbí... (ne že bych nevnímal limity tohoto DACu ale má takový milý, "šťavnatý" zvuk a ohromný drive).

Mým uším se tam líbil víc než LMEčko nějaký JFEŤák, už vím, AD823... LMEčko je ale rozhodně druhý v pořadí.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

mam tu obe dve,AD823 i LME 49720 a mam tam patici,takze muzu prehazovat do libosti a taky si to obcas jen tak pro oziveni prehodim,ale u me precejenom trochu vic vece LME smile nebo sem mozna posledni dobou linej to uz otvirat a zavirat big_smile Casem mozna poridim jeste 901 a v ty by se mohly ADcka zabydlet,ale to je jeste hudba budoucnosti vzhledem k tomu,ze sem jeste nenatrefil na TESLU!MC901 v slusnym stavu za slusnej peniz.ale kazdymu muzu doporucit udelat si na to cdcko dalku,je to za 10minut a urcite je to prijemnejsi nez porad litat a cvakat na panelu.

Re: Úprava Tesly MC911

No, s 901 bych byl opatrnej... je tam 2x TDA1540 - nativně 14-bitový DAC, kde se kýžených 16 bitů dosahuje oversamplingem.

Má to daleko hrubší,tvrdší zvuk než MC902/911 s výrazně "digitálním" charakterem. Ideální je to na poslech raných DDD nahrávek 80. let, které tomu byly šité na tělo... a pak samozřejmě tvrdé žánry, které na tom šlapou jak stroj - neskutečné, razantní a rytmické basy smile

Mám ten přehrávač rád, ale rozhodně to není zvukově neutrální, univerzální stroj jako miloučká 902ka smile je to kousek pro fajnšmekry a pro vybrané "placky", které na něm znějí nenapodobitelně božsky, na ničem jiném z nich ten zvuk nedostaneš.

Web

Re: Úprava Tesly MC911

takze rock a metal by se na tom provozovat dal ? smile

(upravil Hajtek 30. 3. 2010 20:16)

Re: Úprava Tesly MC911

http://aukro.cz/item976351161_philips_c … _leta.html
Tento Philips by měl bejt s tou 901 naprosto stejnej a je za dobrou cenu..
Pokud bys ho nechtěl, tak bych ho asi i vzal.

Takovej dotaz, do jaké částky se dá považovat 902ky kup za výhodný? Na aukru je jedna momentálně za 400

Re: Úprava Tesly MC911

Já dal před asi 2 roky za jednu 1200 (již pěkně tuněnou) a za druhou 650. V obou případech jsem byl spokojen.

Web

(upravil nosferatic 30. 3. 2010 21:29)

Re: Úprava Tesly MC911

do toho philipse jdu,ale nebudu doma v pondeli,tak doufam,ze me nekdo nepreskoci big_smile uvidime smile kazdopadne bych bejval chtel teslu,jsem na ne zatizenej,ale tenhle vypada pekne...Vzdycky kdyz sem tam natrefil na nejakou cernou 901ku od tesly,tak sla dost pres litr...jinak za MC911 a 902 ve funkcnim stavu a dobrym optickym stavu dal klidne tak ten litrik,za ty penize je to po mirnejch upravach stroj,co prehraje ostatni komerci s prehledem...Mam doma celkem slusnyho denona,ale vedle ty tesly si u me ani neskrtne a to jak sem zjistil ani po vymene operaku,jenom je mi zatim lito ho prodat...Je teda fakt,ze cdcko sem si nekoupil tak tri roky,dneska vzdycky radsi vinyl na kvalitni poslech a zbytek frcim z kompu...ale zrovna predevcirem sem pri jarnim uklidu zjitil,ze cca za posledni rok sem si poridil asi 37 vinylu,coz neni zas tak spatny skore big_smile big_smile

To opamp:Jakpak byla tunena,jestli se mohu dotazovat?

Re: Úprava Tesly MC911

Je to dawsoovo know-how, ale ve stručnosti operáky a některé elyty.

Web

Příspěvky [61 až 80 z 304]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£