Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 16)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 304]

(upravil pslava 29. 1. 2012 20:21)

Re: Úprava Tesly MC911

Sůva Duajer napsal:

Jestli jsou tu týpci, co mají v přehrávačích ještě plně funkční zelené displeje, doporučuji vyhodit odpor 3,3 ohmů v anodách LEDek (označení 3072) a nahradit jej dvěma sériově zapojenýma diodama 1N400x v propustném směru. Při všech rozvícených segmentech (kdy dostává ten zalitej hnus nejvíc na (_!_) ) je na odporu úbytek jen 0,59V. Na dvou diodách je úbytek 1,6V a brouk nedostáva zdaleka tolik tepelně pohulit, pěkně se mu odlehčí, tudíž se podstatně zvýší spolehlivost. Nemusíte mít obavy o nějakou zásadní změnu jasu. Výstupy toho LED driveru jsou proudové zdroje. Je to prakticky ozkoušené. Tři diody v sérii je moc, kdyby někoho napadlo odlehčit mu ještě víc. Ten zmetek už to není schopen uregulovat a jas jde logicky dolů. Ještě doplním, že ten červený displej má patrně lepší zalejvací hmotu, proto neodchází. Přesto bych to u něj udělal taky.

Tak jsem vyhodil ty odpory 3.3ohm a dal dvě diody v propustném směru a zatím to šlape, jen je krapet menší jas displeje. Pokud nastane problém zkusím dobastlit ten MM5451
Což mě nakopává i k dodělání dálkového... smile  Tímto děkuji

(upravil Kolina 30. 1. 2012 20:22)

Re: Úprava Tesly MC911

pslava napsal:

Tak jsem vyhodil ty odpory 3.3ohm a dal dvě diody v propustném směru a zatím to šlape, jen je krapet menší jas displeje

To jsi vyhodil i R3064 co je na VDD  ?

(upravil pslava 30. 1. 2012 20:59)

Re: Úprava Tesly MC911

Jo oba, na pin 4 i 7.  Zatím bez problému.. a to to dělalo sakramencký psí kusy..
Místo každého z nich dvě diody do série...

Re: Úprava Tesly MC911

Špatně chlapi. V napájení brouka nemají diody co dělat. Možná proto Vám klesl jas, jako důsledek sníženého napájecího napětí, kdy už se nejsou schopny vnitřní tranzistory více otevřít. Snížením napájecího napětí mu nijak neodlehčíte (protože sám bere nula nula nic), naopak spíše přitížíte. Budete zbytečně trápit ochranné diody na vstupech, což některým broukům dokonce vadí a pak se chovají nevyzpytatelně - příkladem je 4021 od Motoroly.

(upravil pslava 31. 1. 2012 18:52)

Re: Úprava Tesly MC911

Mám opraveno... díky za vysvětlení smile

Tak po půl hodině hraní se to začalo zase vztekat, takže jsem vrátil diody i na napájení , pin 4. .. jede..

(upravil Sůva Duajer 31. 1. 2012 20:00)

Re: Úprava Tesly MC911

Jak vztekat? uui
Každopadně diody mají být pouze mezi vývodem 7 a napájením - místo odporu 3,3 ohm (označení 3072). Pokud to takto nefunguje, je něco blbě.
Předpokládám, že se stále bavíme o MC911 (CD460) a ne o ETA CD482. smile

(upravil pslava 31. 1. 2012 21:33)

Re: Úprava Tesly MC911

Jistě že MC911 TESLA (zelený dislpay). No prostě to počítá čas a pak se to sekne, nebo nejdou ledky pro pauzu a tak.. nebo se po zapnutí nic nerosvítí, nebo se to rože všechno najednou... s těma diodama místo obou odporů žádnej problém, naopak ..odpor nebo diody u ledek (7) je tomu celkem fuk... v napájení pinu 4 bez zádrhelu maká...
...jedu na to druhej den a krom drobet menšího jasu vše v pořádku.. Nemám co dodat..

Re: Úprava Tesly MC911

Chyba bude zřejmě fakt v černém hnusu, protože mně první odešly ledky na signalizaci funkcí a pak po segmentech displej.

Re: Úprava Tesly MC911

Není to černý hnus, je to zalévací hmota smile Možná časem opravdu mění mechanické vlastnosti.

Re: Úprava Tesly MC911

Vypadá to, že  bude za nedlouho jedna MC925 na prodej...

http://elektro.aukro.cz/tesla-cm160-leg … 48976.html

viz poslední foto a popis v aukci

Re: Úprava Tesly MC911

To Sůva Duajer:Budu mít k dispozici dva displeje NSM4202 a předpokládám, že nebudou použitelné do přehrávače(původní majitel nezná jejich stav).Chtěl jsem poprosit  o zapojení s IO  MM5450.Díky

Re: Úprava Tesly MC911

Zdravim vsechy maiaky smile do tesly. Trosku jsem si odlechcil penezenku a koupi si nove OZ na vystupy 911 a to AD823ANZ od Amteka. Netusil jsem, jaky to muze byt rozdil. Jeden jsem pichnul do jiz mnou avizovaneho Philipsu AZ630 a normalne, dely se divy, on normalne procitnul ze zimniho spanku smile. A zbyle dva jsem slehnul do 911 a i na pitomych spuntech je slyset rozdil. Vice prokleslene vysky a stredy, dynamika basu perfektni. Jsou vice slyset detaily, ktere jsem predtim neslysel. Mohu vrele doporucit. Cena cca 89Kč bez DPH.

Re: Úprava Tesly MC911

Zdravím chlapi, nezkoušel někdo opravit displej NSM4202 tím, že se dostane až na kontakty a znovu je všechny propájí?Nevím, jestli by to fungovalo.Dík za odpovědi.

Re: Úprava Tesly MC911

Asi by to slo, ale je potrebne jemne odbrusit tu zalievacu hmotu... a na to neviem ci si niekto trufne bez toho zeby poskodil cip/spoje.

Re: Úprava Tesly MC911

Náhrada za displej NSM4202 k mání, ale za jakou cenu?
http://vintage-audio-laser.com/philips/ … m4002.html

Re: Úprava Tesly MC911

Je tam dole 49 Euro plus poplatky a dopravné. Náhradní modul je udělaný opravdu skvostně -) ale ta cena je pro nás mimo. Čech si může ještě kolem 600 Kč koupit zbytek z ETA přehrávačů.

Re: Úprava Tesly MC911

Kde?! yikes

(upravil marda 23. 8. 2012 20:24)

Re: Úprava Tesly MC911

Na stránce úplně dole, nad ikonkou Paypal je napsáno:
Prix (hors frais de port et frais Paypal) / Price (excluding delivery costs and Paypal fees) : 49€

Jo a jestli myslíš kde sehnat NOS display, tak jedině v Litovli :-)

Re: Úprava Tesly MC911

Navrhuju vam dat tyle prehravace do nebezpecnyho odpadu a poohlednout se po necen soucasnejsim za cca tetinovou cenu nez 911 se da oébcas koupit Pioneer DV444 udelat z nej transport a doplnit slusnym DACem..je to pak dohromady o par trid vys nez ta 911ka

Re: Úprava Tesly MC911

Jo, to je sice možný, ale nebudou v tom modrý elity ani na čelnim panelu nápisy Tesla lol

Příspěvky [261 až 280 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Úprava Tesly MC911

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£