Téma: za málo peněz...

Ahoj, neporadili by jste mi nějakej levnější reprák do subu, mam cca 98-99litrů ozvučnici BR. hodilo by se spíš něco 4 Ohmy, bude to zatim tlačit LMko.
Je to určený do pokoje na filmy/muziku.

Napadá mě zatim jenom delta 12 laděná na 45Hz.
Byl bch rád za názory a třeba dyby ste měli někdo něco doma na zbavení:)

Re: za málo peněz...

delta12LF ano, ale ten objem je na ní velkej. patří do 60-70l. To spíš delta15LF

Re: za málo peněz...

No u 15ky my vychází taková divná simulace, že by hrála  cca 50hz -3dB

Re: za málo peněz...

jj, zato ta 12ka vychází aspon podle winisd dobře v těch 98 l, 45 Hz. -3 dB na 40 Hz, a od 50 Hz už citlivost 94 dB. Jenom zatižitelnost bude asi celkem malá.

Web

Re: za málo peněz...

dobre vychazet muze ale skutecnost je jina, mam ji v 85 litrech a BR cca 43 a je to na ni uz fakt moc smile neni tak presna a zatizitelnost je uz mala

(upravil check 25. 7. 2008 20:29)

Re: za málo peněz...

A.J můžeš se nějak rozepsat o tom zvuku, co se ti nelíbí? Jak máš udělanou ozvučnici?
Vám přes 110dB zatížitelnosti přijde málo? Nebo je snad u vás zatížitelnost "kolik to snese wattůch"?

Web

Re: za málo peněz...

Delta 12LF má slabej magnet, podle mě by jí nevadilo bejt ve většim objemu.
Delta 15 to samý....

Re: za málo peněz...

Já mám D12LF v cca 75l BR na 48Hz. Používám 2 parametráky na potlačení vlivu místnosti a myslím že za tu cenu to není špatnej reprák.

Re: za málo peněz...

Mohli by sme sa dohodnúť na tej delte... Ja predávam...

Web

Re: za málo peněz...

takze mam tu deltu v teto ozvucnici smile http://age.rajce.idnes.cz/Antukuv_sub/ tahnu to tapcem j 1400 v mustku , a delim to sub juniorem a subsonic v PC mam okolo 38 hz smile. myslim si te da delda mela jit jeste do mensiho objemu tak to 60 - 70 litru ale br bych uz nechal na 43 protoze ani tak uz nejde moc nizko smile

zvukove to proste neni basak tahne se to do stredu mozna staci postelovat EQ na nizsich kmitoctech kde je pokles ale tim se zase zmensi zatizitelnost.

u nekterych pisnicek mi to basuje v poho krasne hutne basy ale u nektery je to takove rozplzle ale to bude asi kvalitou nahravane skladby. podruhe bych uz do delty nesel u me uz parkrat i zachrcela ale jede porad v klidu dal a za ty penize si myslim ze je kvalita dobra ale mohlo to byt lepsi zatim mam nahore nejake stare satelitky od PC uvidim jak se to bude o vanocivh chovat se sateliti beta 10 +d220i smile

Re: za málo peněz...

Aj: ty plánuješ Beta10+D220Ti? no to si snad počkám. Teď tu mudruju zda volit 10" nebo 12", ale já bych od toho chtěl asi větší SPL, a očekávám pod to aspoň dva slušné 15" suby. To by ty delty asi nestíhaly.

Re: za málo peněz...

Crashpc: mel jsem v planu beta 10 + DT150 ale pak kdyz jsme se bavili na ICQ tak asi nakonec pujdu radsi do D220ti smile. satelity meli byt o prazdninach ale napred si kupuji PC takze az tak o vanocich budou penize na satelity smile

Re: za málo peněz...

Mimochodem mám teď dva D220Ti v krabici od Lajčíka z prodencu. jestli nebude 10" ale 12", tak určitě koupím DE12ky a D220ky mi zbydou smile Do vánoc ale nevím jestli vydržím. Každopádně bych si rád počkal na nějakýho "bílýho koně" ať v tom nejsem sám...

Re: za málo peněz...

Na doma by som taketo typicke PAčka od Eminence nepoužival, radšej by som zvolil Beymu 10BR60 do uzavretej, 100W RMS na doma k filmom a muzike vam nestači?

(upravil Bystrouš 27. 7. 2008 0:49)

Re: za málo peněz...

No moch bych ten objem zmenšit pro tu deltu na těch 65l, ale jestli by se to vypélatilo...
jonak sem dostal nabídku na jeden kus B&C, což je hodně lákavý, ale zatim finančně nemožný:(

DeadMan: no za 1500+ pošta mi víde stejně jak nová tady.

Re: za málo peněz...

EJ: zjistil jsem že 10" prostě neposkytne dost výkonu na basech ani doma, venku už vůbec. Musí tedy bejt 12", akorát hledám nějaký slušnější v rozumný ceně (DAS12), který by se daly narvat do 30-40l bedny.

Bystrouš: určitě se vyplatí. a to BCčko asi taky smile

Re: za málo peněz...

Myslim jestli by to stálo za to zmenšovat to kůli Deltě, nebo čekat na 15 B&C než bych měl peníze

Re: za málo peněz...

nemůžu vedět kolik máš peněz, ale BCčko bude lepší volba. o tom není pochyb...

Re: za málo peněz...

No sem na tom asi tak že na něj hned mít nebudu, tak co by ste řekli na tu Detlu 15 LF?  Kyby mi ten týpek na prodancu střelil jen jednu tak by to bylo docela výhodný smile

Re: za málo peněz...

jako nouzovka ano. Prakticky nic za to nedáš a když se to nebude líbit, tak to zase za to nic prodáš... Jinak je to samozřejmě snad nejhorší možná varianta. (pokud vynechám pasti na zákazníka jako je Tipa atd...)