Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Potřebuju 2x100k/G s odbočkou pro loudness, můj starej TESLA nějak chrastí, ani diava nepomáhá, navíc ten souběh není nic moc...

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

mám zanovní jeden kousek. 2*100 s odbočkou. tisicihran. fa eso

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Mám dojem že je tu mám ještě funglovky.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

A jak to vypadá? Průměr díry, osičky na knoflík a tak?

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

https://i.postimg.cc/5Hwghf7s/850177.jpg

délka osky 3 cm ,pruměr 6 mm,nový nepájen.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

To je asi problém, mám tam 10mm díry... odbočka je na nějaký RC články, kdysi jsem to celkem ladil a celkem to i funguje smile samozřejmě je to vypínací, Loudness on/off.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

ne myslim na potaku

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Tak si zajdi do drogerky, kup si lahvičku čističe Čikuli, v lékárně jednorázovou 5ml stříkačku s 0,8 jehlou a obě sekce toho starého poťáku tím důkladně, několikrát propláchni za neustálého protáčení /i bez rozebírání/. Pak tou samou stříkačkou na každou dráhu  pošli dvě kapky Diavy a uvidíš, že to bude dobrý. Jenom jestli v tom zesilovači nemáš vadný vazební kondíky, který ti do poťáku propouštějí ss napětí, to bych zkusil jako první.

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Trichlorethylen mám, zkusím to. Ani nevím, jestli tam nějaký vazební jsou, mám pocit, že to jde rovnou z operáku hmm Ale mimo chrastění jeden kanál úplně přerušuje.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Ajtak sa mi na chrastiace poťáky osvedčila metóda rozobratia  a prečistenia. Trichlóretylén som ešte neskúšal...

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Dobrý den. Právě si navrhuji předzesilovač k DPA 223 a chtěl bych použít fyziologickou regulaci. Prohledal jsem na internetu několik možnosti jednoduché realizace a našel tyhle 3.

1. Bez odbočky http://audioweb.cz/uploads/thumbs/162_lpots-au.gif

2. S odbočkou/ami http://audioweb.cz/uploads/thumbs/162_fyziologicka_regulace.png

3. Pomocí několikastupňového přepínače bez aretace. http://audioweb.cz/uploads/thumbs/162_fyziologicka_regulace2.png

Chtěl bych se vás zeptat na výhody a nevýhody různých provedení. !!Ne těchto zapojeni jsou jenom pro příklad!!

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Něco lepšího než toho moskalu - obrázek 3, těžko seženeš...

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Souhlas s reebem, ale nevím jestli seženeš takový přepínač...

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

A neznáte i nějaké jiné druhy fyziologické regulace? Např přes nějaký digitalní potenciometr nebo přímo IO, ale v lepší kvalitě?

Našel jsem na ebay i na aukru několik prodejů 26 polohových přepínačů ale většinou mono a v dost špatném stavu. Nemáte někdo na prodej nebo na doporučení? Jdu po kvalitě a přesnosti. Cena je posledním místě.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Nějaké řadiče prodával reeb - tady v bazaru!

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Jo kdybys chtěl Snajpo jeden sestavený řadič je k dispozici ...

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

To nezní špatně. Pokud to bude za rozumnou cenu klidně. Napíšu na mejl.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Prosím, neví někdo kde se dá sehnat kvalitní stereo potenciometr 25K log s odbočkou?
ES Ostrava vyrábí na zakázku až od 10 kusů a ten od EZK mám a je to hrůza: Z hlediska souběhu na začátku nepoužitelné a praská od začátku.
Moc děkuji.

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Jaký typ z ezk?

Web

Re: Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Jde o typ TP163A / L a koupil jsem ho asi před 3 lety a na začátku hraje jen 1 reproduktor a také praská. Potřeboval bych kvalitnejší, tak jestli má někdo nějaký typ na 2x25K/Y?
Děkuji.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde sehnat kvalitní tandemový potenciometr s o dbočkou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£