(upravil mechanik 14. 7. 2008 12:26)

Téma: 4xARN

to ste mi dali chrobáka do hlavy smile to ma celkom láka 4xARN hm smile zapojiť to serio-paralelne,aký je váš názor?dať to do stlpovo,každý zvalášť+BR? lol
len tak plácnem,niečo takéto? http://shop.tvm-valmez.cz/arn-188-07-8-p-62.html ešte to chce nejaky program a kus sa v tom pohrať smile

(upravil Shade 14. 7. 2008 12:57)

Re: 4xARN

no ja osobne keby som uz z tolkych reprakov robil tak by som spravil 2x bednu so dvoma 226
lebo aby si z 561x dostal daky poriadny bas tak potrebujes vela priestoru..... a keby si robil zo 4 tak to by si sa dostal niekde k 90 litrom....to uz by bolo lepsie za tu cenu 4 arn kupit daku lacnejsiu 12"

(upravil mechanik 14. 7. 2008 13:27)

Re: 4xARN

hm,tiež sa bojím toho že to bude stále málo hmm... no mám tu ARN8604 ale najako ma nič nenapadá hmm...

EDIT:22L je vela...takže až 90 to nebude...

Re: 4xARN

Jestli chceš, mám doma 4ks ARN 6684 tongue

Re: 4xARN

dík ale netreba,potrebujem 8 na každý kanal 4 smile a neviem ci sú tie tvoje menice práve vhodné,zatial je to celé iba taká úvaha smile

Re: 4xARN

seš blázen jako já, když počkáš a dokoupíš si 5MP60 a seas 25TAF/D tak budu někdy příští týden stavit bednu a půjdu k měření. pokud teda třeba Boramyr odepíše. pro mě není problém naložit to do auta a jet smile

Web

(upravil mechanik 14. 7. 2008 16:28)

Re: 4xARN

aháá ty robíš ten michalov projekt big_smile môžeš to potom porovnať s takým 25 alebo 30cm reprákom a napísať? smile

Re: 4xARN

Je to prostě blbost.

Web

Re: 4xARN

třeba s LAB12 ?:lol:

Web

Re: 4xARN

check:prečo?

(upravil MaBat 14. 7. 2008 16:47)

Re: 4xARN

Samo o sobe to blbost neni, ale musi se to delit nizko a vybrat vhodny repraky. Kouknete treba na Audio Physics Scorpio, mereni jsou na Stereophile.com

Aha, tady je to v kolonce "subwoofery" a ja zapomnel, ze pro checka nic, co nejede pod 20Hz pri 120dB nestoji za rec smile

Re: 4xARN

Hele MaBate klídek. Proč je to na prt? Protože TVMka sou absolutně nevětraný reproduktory s malou Xmax a slabým motorem. Což znamená, že ani ve čtyřech kusech nepůjdou (s dobrým výsledkem) naladit dost nízko na to, aby se jednalo o subwoofer (tedy něco co hraje pod 40Hz). S osmi kusy 8" s proděravělou membránou nebo odvrtaným magnetem a přidaným druhým prstencem se o něčem dá bavit. Pokud ale TVMka nemá někdo vyloženě zadarmo, tak bych se na to vykašlal.
Mě 20Hz a 110dB celkem postačuje.

Web

Re: 4xARN

Mel jsem za to, ze si reagoval na prispevky, ve kterych jejich pouziti nebylo ani takhle mineno... Jinak samozrejme souhlasim, ze ARN nejsou zadnej zazrak.

Re: 4xARN

No jsme v sekci subwoofery, tak předpokládám, že cokoliv zde uvedené má hrát pod 40Hz.

Web

Re: 4xARN

No vždyť píšu. Ale i tak bych netrval na tom tvém dogmatu pro použití slova subwoofer. Subwoofer se může s klidem říkat i tomu, co dopňuje např. tohle, a co bude hrát s patřičnou parádou pásmo 30 - 100Hz.