Téma: delta 15lf

Myslim, že už se o to na starym fóru mluvilo, ale tady sem to nemoh nikde najít... Máte někdo zkušenost s tímhle reproduktorem (nebo 12lf) v autě? Zatim auto neni, ale do budoucna bych potřeboval bych vědět, jak velká by byl měla být idélní ozvučnice a jestli mu bude stačit zesilovač 200w/4ohm. Jsem rád za všechny názory smile

Re: delta 15lf

Podla mojho nazoru, 12LF by bola super do cca 60-70L BR, a bohate postacovala co sa tyka hlasitosti, a na 200W urcite...

Web

Re: delta 15lf

F.I.K: už jsme tři. S jedním kecám na ICQ,sám to budu stavět, a teď ty. Já jí nazkoučku udělám 45l BR na cca 48Hz, sinclair jí slyšel v cca 60l zavřenou a prej to byla nakládačka... Co se výkonu týká, 200W určitě bude stačit. víc ani nemá smysl.
Pokud ti můžu F.I.Ku doporučit. vem Deltu 12LF, je určitě vhodnější než 15LF, navíc 15LF má jen větší koš, a membránu, ale s pohonem nic neudělali....

Re: delta 15lf

No já to zatim stavět nechci, auto budu stejně asi až po prázdninách... Takže zatim shánim jenom informace a tohle mi na sub přijde jako takový nejlepší řešení (hlavě oproti těm bakelitovejm plácačkám za stejnou cenu tongue ) To že je patnácta skoro stejná vim, ale zas má větší plochu, takže by to mohlo bejt lepší a když stojí asi jen o 7 pětek víc, tak bych do toho možná šel.

Re: delta 15lf

Jo, za ty peníze je to oproti autohifi kraksnám ďábelskej stroj. Nojo, ale vem si že tam máš stejnej pohon, a ztěžkne ti membrána. to udělá hodně věcí. dále je to profík, takže počítej s ještě větším objemem. Pokud s tim chceš zabrat celej kufr, tak nemam námitky..

Re: delta 15lf

no s tou vahou membrány máš asi pravdu, ale myslíš, že to bude tak znát? s tim objemem sem taknějak počítal od začátku a původně sem chtěl jaksi "přetunit"kufr na ozvučnici, ale když říkáte, že 60-70 litrů je akorát, tak si to asi rozmyslim smile   
A co třeba do kufru zastavět bandpass? (nebijte mě, to je jen nápad smile )

Re: delta 15lf

no znát to půjde, někde k lepšímu, někde k horšímu. aspektů je hodně. SPL, frekvenční charka, zvuk....

Re: delta 15lf

Skutečně je to nakládačka, stačí si uvědomit, že při citlivosti 95-97dB/W/m do toho reproduktoru půjde příkon kolem 200W...

Web

Re: delta 15lf

sinclair: nechci popichovat, ale při 200W podle simulací v 60l uzavřence tvrdě překračuje xmax pomalu i na 50Hz. je tak?

(upravil Halen 20. 5. 2007 20:37)

Re: delta 15lf

Az na tebe bude zezadu troubit Tatra, ktery selhaly brzdy a ty to troubeni kvuli KRAVALU v aute neuslysis nebo za tebou budou houkat policajti a opet to kvuli KRAVALU v aute neuslysis, bude pozde rikat si "proc jsem cpal do prostoru nekolika m3 obludu", s kterou se BEZNE a normalne ozvucuji telocvicny. Tohle uz jde zcela mimo moje chapani, cpat tohle do aut, to NENI normalni lol

Re: delta 15lf

Halen: jedna věc je mít něco a druhá věc použít. jsem rozumnej člověk a tak ve městě to stejně ztlumim. už kvůli tomu co řikáš a taky proto že nejsem žádná baspyča. mimo město to zas přiměřeně vohulim (povětšinou s otevřenym okýnkem protože je horko, a pokud by za mnou někdo jel, tak mě stejně nedohoní - až na policajty co mi chtěj dát flastr za to že si hraju na NASCAR závody. I za tu cenu že by z tý felcky měli lítat šrouby big_smile
další věc je že sem svědomitej řidič, a do zrcátek mrkám dosti často.
no a normálních lidí je tu poskrovnu smile
Má to Halene strašně moc výhod - hraje to pěkně a na 100Hz to pořád pěkně hraje, žádný hůůůů, stojí to oproti autohifi pár kaček, a když k tomu dáš 100-200W zesík, tak s tim každýmu troubovi s hustozesilovačem s nápisem 600W a to samý na repráku s víc než půlkilovou membránou stejně natrhneš prdel....
Navíc mám rád tvrdý bas který uspává big_smile

Re: delta 15lf

No prdel natrhneš akorád tak sobě kraši akustickým tlakem toho, jestli to vubec měco zahraje v tom malém oběmu smile Ostatní soudní lidé budou říkat že knám dojeli kolotočáři, a přemýšlet nad tím proč to akorád řve a není slyšet to pásmo pod 100Hz smile

Re: delta 15lf

lotr: no, myslím že i na 50Hz by s tim dostali PWN smile
já si nejdu hrát na dbdrag a chci aby z toho lezl zvuk a ne skřípot a řev, ale ukaž mi na autorepro - nový za 1800-1900 který pěkně hraje a má takovou sílu.
malou bednou si pomůžu basreflexem a následnou ekvalizací, a tak do tý bedny budu moct ládovat tolik kolik potřebuju big_smile

Re: delta 15lf

Crashpc: v reálu nepřekračuje ani při vyšším příkonu.

Web

Re: delta 15lf

Takže ulejvat se bude jo? big_smile, každopádně děkuju za ifo který z Tebe průběžně saju....

Re: delta 15lf

Viděl bych příčinu v tom, že některé mechanické parametry D12LF neodpovídají údajům výrobce, to je tak všechno. Instaloval jsem jich zatím jen šest a žádné kvalifikované měření neproběhlo, takže to ber jen jako můj subjektivní pohled.

Web

Re: delta 15lf

Moje prispevky sem smerovany jsou zcasti zpusobeny alergii; mam alergii na travni pyly a pak taky alergii na ridice aut, ktery jsou se zvukem TUC-TUC slyset kilometr daleko. A jeste se tlemej jak idioti, kdyz vibrujou skla a plechy. Proste je mimo moje chapani KDEKOLI krome koncertu nebo zabav poustet hudbu pres 90-95dB akustickyho tlaku. V aute je to vo to nebezpecnejsi, ze pak opravdu neni slyset nic zvenku. Sluchatka v autech zatrhli, ale neuvedomili si, ze nekdo vozi v aute aparat na zvuceni mensiho koncertniho salu. Nemam nic proti pouziti profiku v autech; me sere kombinace ostry profik + 200W zesik v aute. Vseobecne me vytacej nesmysly. tongue

Re: delta 15lf

Halen: to je diskutabilní a já nevim co ještě. Jinak s deltou puštěnou na plnej kotel v autě sedět nehodlám, a extrémní bordel mi vysloveně vadí při řízení, a pozoruju se že to nedělá dobrotu, navíc sem relativně plachej. Ten sub kupuju protože je levnej a přitom dost dobrej a výkonnej. za to přece nemůžu. kdyby dělali rozumný repro do auta tak na PA kašlu. Nůž taky zabíjí lidi a nenadávám ti že jich máš plnou kuchyň. reprák prostě hraje. někdy je to na škodu, někdy k dobru. já se snažim aby to nebylo na škodu.

Re: delta 15lf

jean: ale proč ne? existují jisté higienické normy které určují hluk i přes den. a pokud tím ohrozíš byť jen jediného člověka, tak proč ne za pokutu?

Re: delta 15lf

To by tuneři museli denně dostávat flastry i za hlučné výfuky a neznám ze svého okolí případ, kdy by se tak stalo. Stejně to bude i s hlučnou muzikou. Dokud na to není příslušný metr, nelze měřit a to se jich nikterak nezastávám, řvoucí a plazící se plechovky mi vadí stejně, jako komukoliv jinému, zvlášť o víkendu a pod okny.

Web