Téma: Magnat Xpress 10

Ahoj. Slyšel někdo tenhle low end sub? Hraje za ty peníze nějak obstojně? Jak je na tom s výdrží Sinclaire?

Re: Magnat Xpress 10

Tenhle reprák má kámoš v 30l br brdně, má ho už tak 2, nebo 3 roky a hraje to celkem slušně.

Re: Magnat Xpress 10

Při vyšších příkonech se tomu upalují lanka k cívce, doporučuju max. 100W. Jinak jsem to slyšel vždy ve výrobcem doporučované BR bedně a je to takový ten typický bučák.

Web

Re: Magnat Xpress 10

Já jsem spíš myslel na 30 L. uzavřenou. Pro trochu pevnější basy... Citlivost, myslíte souhlasí, nebo je to jen reklamní tah?

Re: Magnat Xpress 10

Citlivost u autohifi repráků nesedí nikdy a nikdy není vyšší než udávaná..

Web

Re: Magnat Xpress 10

Že by byla vyšší jsem nečekal, ale rozhoduju se mezi tímhle http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=322 a Xpressem a Magnat zatím vítězí právě větší citlivostí a menším výkonem (bude na něj totiž jen 100W rms). No a pokud by ta citlivost byla někde na úrovni Carpoweru, už by pro mě ztratil punc...

Re: Magnat Xpress 10

Tak za 1400 bych bral asi jine repraky, nevim no...

(upravil Mathes 11. 7. 2008 14:45)

Re: Magnat Xpress 10

No tak neotálej Míšo a rozepiš se. Jsem nakloněný různým "zvrhlostem".
Takže nic? Něco nakousneš a když mám zájem o rozvíjení tvý myšlenky tak nic...?

Re: Magnat Xpress 10

Mathes ten Carpower má citlivosť len 86 dB. To ti nevadí? Ja by som ho nechcel ani keby bol zadara. Ak pre nič iné, tak pre tú skurvene nízku citlivosť. Horšie je snáď na tom už len jedna sračka od Hadexu (myslím), s hliníkovou membránou, ktorý dosahoval neskutočných 84 dB/W/m mad .

Re: Magnat Xpress 10

Citlivost je malá, nicméně je to nejspíš hodně kvůli velký Xmax. Ono by taky chtělo vidět frekvenční křivku. Třeba může mít Carpower na nějakých 50Hz větší citlivost, než Magnat, který může strmě klesat pod 100Hz... V tom neudávání parametrů mě autohifi štve...

Re: Magnat Xpress 10

To je síce možné, ale mňa by viac zaujímalo pásmo od 35 Hz. Ale ak chceš len pásmo od 50 hore tak ok. Ja len, že podľa mňa je dosť hlúpe dobiehať mizernú citlivosť reproduktoru výkonom zosu.

Re: Magnat Xpress 10

http://martin.kurpel.eu/public/uploads/xpress12.JPG   Toto  sú TSká väčšieho brata desiatky. Posúďte sami... Citlivosť bude v reále vraj o cca 3dB menšia.

Web

Re: Magnat Xpress 10

No tak to je fakt výborné. Čo len 1 dB dole z tých 86 je už katastrofa. To ma záražalo aj pri mnohých sústavách VISATON, ktoré síce majú aj v recenziách výborné hodnotenia, ale reprosústava, ktorá je osadená 5 ks meničov, a má citlivosť 83 dB tak to je v piči ako válce na siemensu. tři smile

Re: Magnat Xpress 10

Já to spíš myslel tak, aby magnat neudával citlivost třeba na....plácnu 500Hz, nebo ještě výš, kde by bylo na charce převýšení, zatím co Carpower třeba od Fs do 200Hz. Možná že proto udává Magnat rozsah až do 1500Hz, aby nahnal citlivost.

Re: Magnat Xpress 10

Nemá tu někdo poslechnutý Helix Deep (Dark) Blue? Jasný, že za ty peníze to nemůže mít Qts 0,3 ale autohifíci ho chválí spíš než Xpress a do 25 litrový uzavřenky by nemusel být špatnou volbou... Mít silnější zesík než 100W, zkusil bych třeba 8R Beymu 10BR60, ale takhle jsem odkázaný jen na 4R repráky, abych využil výkonu zesilovače...
http://www.ahifi.cz/subwoofery/helix-dark-blue-10.html

Re: Magnat Xpress 10

bejt tebou do něj jdu, abys pak moch říct nám jak to hraje :-P helix není nejspíš takový ojeb jako magnat... taky sme po něm pokukával, ale spíš bych vzal 12" do auta

Web

Re: Magnat Xpress 10

Já potřebuju kufr na kočárek...:lol: Teď mám v kufru 15-ti litrovou bednu Heco s 10" basáčkem a nebýt malého příkonu (60W/120W) a malé výchylky, naprosto by mi jako subík stačila... Otázkou taky je, jak dalece by ho rozhýbalo 100W. Co si pamatuju, měl dost tvrdý závěs...

(upravil Mathes 6. 8. 2008 17:40)

Re: Magnat Xpress 10

Tak jsem brouzdal po Madisoundu a padla mi do oka Vifa PL26WR09-04. Co na ni soudíte? Jediný problém zatím vidím v tom, že až budu mít jiný auto, který budu tahat v zimě, nebylo by to pro tenhle reprák zdravý...
Pardon, zapomněl jsem dát odkaz : http://www.madisound.com/catalog/PDF/vi … 09-04e.pdf

Re: Magnat Xpress 10

Michale, když se tu zase ukazuješ, nechceš se k týhle Vifě vyjádřit? Nebo napsat další repra v podobný cenový relaci. O pár řádků výš jsi naznačil, že tě napadají i jiný možnosti...