Téma: Autosubwoofer s RCF

Ahojte, potreboval by som poradit. Mam doma basove repro od RCF L15P801 15palcovy stredobass. Na internete som nasiel ze sa to da pouzit ako autosubwoofer a preto by som potreboval poradit aku bednu na to urobit co sa tyka objemu aj prevedenia (uzavreta alebo bassreflex). Bolo by to umiestnene v kufre auta typu sedan. Tu su nejake parametre ktore som zistil o repro:
Freq response: 40-4000Hz
nom impedance: 8ohm
power handling 100hour IEC: 350w
power handling AES standard: 450w
Sens (1w/1m): 102dB

Flux: 1.45 tesla
Mms: 0.076 kg
Cms: 0.00016 m/N
BL: 21 tesla/m
Fs: 45 hz
Qts: 0.23
Qms: 4.5
Qes: 0.25
Vas: 0.136 m3
No: 5.85 %
Re: 5.1 ohm
Sd: 0.085 m2
Xmax: 2.5 mm
net weight: 9.1 kg
rcf fabrieks code: 111.60.017

vopred dik za cenne rady

Re: Autosubwoofer s RCF

Pouzit neco s 2.5mm xmax jako subwoofer? Pri te plose je sice pravda, ze neco to nabasuje, ale pri tom, ze je to PA, budes jako kazdy autohifik neskutecne boostoveat spodek a urezavat vyssi (mineno kolem 100hz) coz je prave to, co vede k obrovskym vychylkam u jakehokoliv subu.

Na webu se najde leccos, to je pravda.

Re: Autosubwoofer s RCF

uff, tak to som nie moc poteseny. uz som sa tesil ako take nieco pouzijem v aute.

Re: Autosubwoofer s RCF

Pokud bys tomu poustel tak od 100hz vys, asi by to melo zajimavy efekt, ale subwoofer by to nebyl, spis takova mlaticka.

Re: Autosubwoofer s RCF

nad 100 hz by to asi skor hucalo ako basovalo co mne nepripada ako zaujimavy efekt..... ono nechovalo by sa to ako bandpass ked by to bolo v reprobedni cca 40 litrov a toto uzavrete v 400 litrovom kufre auta??

Re: Autosubwoofer s RCF

Svym zpusobem s tak chova kazdy autosub... jenom mi rekni, kde mas ten basreflex ktery ti vede zvuk z kufru do kabiny. smile Tohle je podle mne jeden z duvodu, proc povazuju BR dobry tak na srazy s otevrenym kufrem, ale na poslech za jizdy a v uzavrenem aute (mineno v aute s otevrenym kufrem) neradsi vidim uzavrenku, at jde o jakekoliv repro, od cinskych pres pumpy az k PA.

Re: Autosubwoofer s RCF

no takze este raz aby sme sa chapali, repro by bolo v uzavretej ozvucnici o objeme cca 40 litrov. Ta by bola umiestnena v kufri auta typu sedan ktory ma cca 350 litrov. a z kufra by boli dajme tomu bassreflexove otvory v zadnom plate namiesto repro alebo otvor by bol laktova opierka zadnych sedaciek.

Re: Autosubwoofer s RCF

Ja te chapu naprosto dobre.

Zkus si to prosimte aspon nasimulovat.

A porad plati to s tou vychylkou.

Re: Autosubwoofer s RCF

hmm tak este touto cestou by som bol rad keby sa nasiel niekto, kto vie take nieco nasimulovat, nakolko ja nejaky soft na to mam ale nie celkom rozumiem potom tym priebehom prudenia vzduchu a pod, chapem asi jedine krivke s frekvencnym priebehom a akustickym tlakom.

Re: Autosubwoofer s RCF

bude z toho prd. malá výchylka a vůbec parametry repráku se neshodujou s ničím jako je 50Hz.

Re: Autosubwoofer s RCF

Ten reprák je skoro čistokrevný středobas. Dokážu si ho představit ve velmi výkonném a citlivém dvoupásmu spolu s 1,4"driverem, ale nikdy ne v subwooferu, na to jsou úplně jiné reproduktory.

Web