Téma: Jaké autorádio...?

Ahoj. Rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenosti s autorádii Pioneer DEH-4000UB http://www.ahifi.cz/autoradia/pioneer-deh-4000ub.html , Alpine CDE-9874 http://www.ahifi.cz/autoradia/alpine-cde-9874rb.html , nebo Clarion DZX 389 http://www.ahifi.cz/autoradia/clarion-dxz-389rgusb.html ? Ocenil bych postřehy ohledně zvuku, ovládání a podobně...

Re: Jaké autorádio...?

já mám toho P40MP. to je bych řekl taková starší verze. Nemůžu si stěžovat vůbec na nic. snad jen, že ta pěkná barva na čelním panelu nedrží tak jak by měla. Ovládání dálkáčem řeší vše. stačí pamatovat jak to mačkat i naslepo.

Re: Jaké autorádio...?

Za mých mladších let platil Clarion ze velmi dobrou značku, co se týče zvuku. A je fakt, že když jsme tehdy kupovali radio do Feliny, Clarion za 4000 hrál o dost líp než cokoli jinýho za 4000.

jak je to dnes, po 10 letech, netuším sad

Web

(upravil DeadMAN 13. 6. 2008 18:24)

Re: Jaké autorádio...?

Všeobecne sa hovorí, že Alpina ma najlpeší zvuk, Pioneer najlepší tuner... To je pravda, mám ho. U nás v bombovej jame chytí všetko, no na ukladanie staníc do pamäte je treba návod... smile Inak potom sa neprepína gombikmi 1-6 (nemá) ale ovládacím tlačítkom smerom hore a dole. CD žerie a číta rýchlo, ale primárne používam 2GB USB kúč... Načítanie cca 2-4 sekundy... Spokojnosť.

EDIT: Ak máš macaté prsty Pio neber... Ten joystick je dosť mrňavý. Ale dá sa...

Web

Re: Jaké autorádio...?

no ja mám pioneera 3900MP a pohodička za ty peníze je to zlate ale sere me na tom to volume že je až do 62 tak když to chceš zeslabit / zesílit tak točíš a točís..  jsem spokojen a i v zimě v pohodě...

Re: Jaké autorádio...?

ano, to je pravda. navíc se musí točit relativně pomalu jinak to nereaguje.

Re: Jaké autorádio...?

Já myslel, že nejlepší zvuk by měl mít Clarion... Já jsem chtěl nejdřív toho Pioneera, ale teď se nemůžu rozhodnout. Oproti Clarionu a Alpine má ten Pioneer mnohem dražší design, ale vadí mi jen jeden RCA výstup. Za stejnou cenu má Clarion výstupy 3, což je fajn pro případný rozšíření o další zesilovače. Hlavně jak psal Lojzek, ovládání toho Pioneera je dost zvláštní. Je nutný se soustředit i na obyčejnou změnu hlasitosti (zkoušel jsem ho na prodejně). Já bych zkusil upřesnit situaci. Chci mít dveře a plato zapojený na rádio a sub přes zesilovač. Možnost případných dalších zesilovačů je fajn, ale je to spíš výhled do budoucna. U pioneera je v případě živení komponentů rádiem fajn LPF a HPF. Prostě repra v interiéru ořežu o basy a hotovo. Alpine tohle myslím nemá (má jen nízkofrekvenční filtr, čili pro sub) a Clarion má snad jen propusti na 50 a 200Hz. Ale zase je k němu dálka a jak už jsem psal, možnost rozšířit systém o další zesilovače... Možná se v tom moc rejpu, jak říká přítelkyně...

Re: Jaké autorádio...?

jojo, pincek má hodně dobrý možnosti co se řezání i ekvalizéru týká. a to co má nastavený jako presety se kterejma nejde hejbat má na vhodnejch místech, takže to člověk ani nevnímá. Na normální poslech rádio výkonově určitě stačí, jestli chceš poslouchat hodně nahlas, zesilovače budou potřeba.

Re: Jaké autorádio...?

1 RCA výstup? on určitě bude mít 1 pár RCA pro stereo... já mám taky 1 PÁR RCA ale nakonci jsem si to rozmnožil pro 4kanál a sub tudíš začínají mi 2 RCA konektory, které jsou v rádiu a nakonci v kufru jich mám 6 smile no jo no  taky jsem nad tím přemýšlel, chtěl jsem mít 6 výstupu z autorádia (přední L+P, zadní L+P a sub L+P) ale tak cena zvítězila smile

(upravil DeadMAN 14. 6. 2008 10:34)

Re: Jaké autorádio...?

Samozrejme že jeden pár... Pio má buď SW alebo Rear výstup. Taktiež onedlho budem vešať 4kanál na 1 RCA... Vačšina 4k má aj výstup, ktorý sa v prípade potreby dá zapojiť na druhý vstup zosíku... neviem či sa chápeme...
takto:
http://www.imagewoof.com/view_image/8ed … titled.bmp

Web

Re: Jaké autorádio...?

Moc nahlas poslouchat nebudu. Tak přiměřeně. Vzadu bude sedět 2 letý trpaslík... smile A vzhledem k ceně benzínu jsem hodně omezil i ježdění. Jo jasně Lojzku, 1 pár RCA. Jenže teď nemůžeš ovládat zvlášť sub... A to já chci. Teda pokudu nemáš zvláštní ovladač. Nějak mi vadí, když jedna písnička má basů málo a druhá třeba nepříjemně  hodně. Asi půjdu do toho Pioneera. Mám značku Pioneer rád, citlivý tuner (jak psal Crash) je fajn a líbí se mi design...

Re: Jaké autorádio...?

ten tuner jsem nepsal já smile No, pokud budež vzádu vozit normální lidi, nebo dokonce děti audiem neposkvrněné, tak rádio bude stačit bohate. To bys tam taky mohl v tom autě pak někomu poškodit sluch. tedy zesilovače navíc se nevyplatěj když bys je prakticky nevyužil. ono to kolem těch 10W taky hraje ještě slušně.

Re: Jaké autorádio...?

Chybu tým Pioneerom nespravíš...

Web

Re: Jaké autorádio...?

to zní dvousečně smile

Re: Jaké autorádio...?

Omlouvám se, zaměnit vás dva... No no no... Musím ještě zjistit, jestli má Fader. Na oficiálních stránkách Pioneeru ho uváděli až u modelu DEH 5000. Ale na 99% ho mít bude. Ještě jsem neviděl rádio se 4-mi reproduktorovými výstupy bez Faderu...

Re: Jaké autorádio...?

to zjisti, ono co není psáno u pioneeru opravdu nebejvá. už jsem se napálil. dokonce ty svině dělají i pod stejným označením více verzí. pro amíky, evropu a další chudáky.

Re: Jaké autorádio...?

no jasne bassy já to řeším v ekvalizéru že je popřípadě stáhnu mám to naladěné při nulách a více písní tudíš tomu pomůžu nebo mu uberu bassů a ohledně toho trpaslíka kurnik kam dáš kočárek? to mi taky moje kopretinka pořád říká. nevymýšlej nic.. kam pak dáme kočárek smile

Re: Jaké autorádio...?

Holt musím vymyslet malý subwoofer,aby ten kočárek bylo kam dát...

Re: Jaké autorádio...?

no to je důležité! wink

Re: Jaké autorádio...?

tak bude děcko jezdit v subwooferu big_smile to nemá leckdo aby si dvouleté děcko u soků i kamarádů budovalo takovou baspyčo prestyž a hlavně násko už od útlého věku big_smile