Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 90]

Re: nahrada OZ 4558

Jseš boháč smile

Web

Re: nahrada OZ 4558

Bohužel nemám. A po koupi Heco jsem zjistil že věechny oz co jsem vyzkoušel jsou na hovno smile
LM833,  Super tvrdé basy trošku výraznejší, slušné středy hudba je taková dost živá ale chybí výšky ty jsou fakt dost utlumené a musím přídat na korekcích tak +4dB a pak to teprv hraje. Teď je používám
NE5532, nuda smile Chybí basy středy upatlané rozmazané výšky slušné
NJM4580 -+ to stejné jako NE5532
Nevím jestli jsem měl všechny testované originály ale nejsem hluchý a porovnával jsem tak že jsem měl v každé patici jiný IO a přepínal jsem mezi kanály. A opravdu jsem nechápal. Takže musím vymyslet ještě něco lepšího asi ty LME kolega se nějak neozval tak si asi někde seženu nové.

Re: nahrada OZ 4558

Jo, u LME možná zůstaneš dýl než u LM833.

Momentálně se mi zase z neznámých důvodů začaly líbit OPA2132.

Web

Re: nahrada OZ 4558

Jakože to LM833 hraje slušně ono to má takový živý barevný přednes o proti ostatním a slušné spodky. Ale připadá mi celkem divně že musím přidat 4-6dB na korekcích aby to hrálo tak jak má. A to nejsem hluchý a budky mají ještě trošku hrb na výškách. Uvidím ještě si to tady pořádně pročtu a koupím něco lepšího. Když teď vím že to opravdu cenu má a že to není vyhození peněž.

Re: nahrada OZ 4558

Starter: Všechny OZ, které jsi vyjmenoval mi jsou dobře známé. Testoval jsem je na několika přístrojích-nejvíc času na Audigy LS. Jestli nyní tvrdíš, že má LM833 živý zvuk, nedovedu si představit, co budeš dělat, až na to samé místo vrazíš OPA2604. smile

Re: nahrada OZ 4558

Ale opravdu má, o proti tomu co jsem testoval. Akorát vůbec netuším kde nějaké OPA2604 nebo LME koupím.

Re: nahrada OZ 4558

Já jsem kupoval 2 kousky od Jarouse a 3 kousky odsud: www.d-a-s.cz/files/soucastky.pdf

(upravil Starter 8. 8. 2008 15:57)

Re: nahrada OZ 4558

Tak jsem nakonec objednal sakradrahé OPA2604. z RS
A dva OPA2132 ty už z toho PDF co mi dal na něj odkaz little díky.
A už nikdy nechi slyšet že když tam původně bylo to JRC že se tam nevyplatí dát něco drahého. Jde to úplně nádherně poznat při přímém porovnání.

Re: nahrada OZ 4558

Nic podobného jsem neřekl. Myslím, že jakmile uslyšíš OPA2604, ostatní OZ poputují do odpadkové koše. Já už jsem na něj bohužel docela zvyklý, takže mi ani nepřijde, že hraje nějak enormně dobře, stačí tam ale vrazit NJM4580 a je to všechno jasné. Pak určitě napiš, jak se ti jejich zvuk líbí, hodně mě to zajímá. smile

(upravil Starter 8. 8. 2008 16:07)

Re: nahrada OZ 4558

Já jsem neřekl že jsi něco takového tvrdil. A nemyslel jsem to zle spíš ze srandy. Ale pár lidí to tu už napsalo. No asi do úplně sračkojidního receiveru za 5000kč (myslím tím nový ne bazar) se to možná nevyplatí. Jinak na Teslách sem opravdu rozdíl skoro neslyšel aspoň né tak markantně jak teď na Heco. Když vyměním LM třeba za NE tak je to rozdíl jako by mi tu hrály úplně jiné bedny. Jo určitě napíšu.

Re: nahrada OZ 4558

Kluci, OPA2604 není žádnej zázrak. Ono se na první poslech zdá, jak to je úžasnej, dynamickej, teplej zvuk s křehkejma vejškama... Ale za chvíli zjistíte, že jedna nahrávka zní jako druhá...

Web

(upravil little 8. 8. 2008 16:12)

Re: nahrada OZ 4558

Dovolím si tvrdit, že když je poznat rozdíl na jedné z nížších modelů "Hi-Fi" věže Aiwa (mezi NJM4580 a OPA2604) tak je ten rozdíl poznat na všem (včetně sračkoidního risívru za pět litrů).

opamp: Já jsem nikdy podobný pocit neměl. Teprve OPA2604ka dá hudbě ten správný říz.

(upravil opamp 8. 8. 2008 16:14)

Re: nahrada OZ 4558

Porovnej si na fakt dobrých, rovně hrajících bednách a celkově slušný aparatuře tu OPA2604 třeba s LME49720. Netvrdím, že 2604 má škaredej zvuk, naopak. Ale prostě barví zvuk jak prase. Pro spoustu přístrojů to je spása, samozřejmě. A proto asi taky byla 2604 navržena tak, jak byla.

Ano říz... příjemné zkreslení se tomu taky říká smile

Ale no flame, nemá cenu se hádat, každý máme svůj vkus.

Web

(upravil little 8. 8. 2008 16:19)

Re: nahrada OZ 4558

Od LME49720 jsem viděl zatím jenom datasheet, víc nic. OPA2604 určitě barví zvuk jako prase, o tom tady myslím nikdo (kdo ho slyšel) nepochybuje. Ty bys náhodou jeden zbloudilý kousek tohohle LME zázraku neměl?

EDIT: Přesně tak. wink

Re: nahrada OZ 4558

Můžu Ti jeden kousek přibalit k těm součástkám. Ale bohužel ho asi budu chtít po nějaký době vrátit sad

Web

Re: nahrada OZ 4558

Po několika hodinách jsem usoudil že OPA2604 mají zvuk výborný a myslím že ostatní ho znají a nebudu se muset rozepisovat. Jinak díky všem za rady.
Jinak celkem zajímavě zabalené OZ, netušíl jsem že se to takto balí (na fotce již jen prázdné plastové krabičky a otevřené obaly. http://img367.imageshack.us/img367/6238/foto0053rz0.jpg

Re: nahrada OZ 4558

Vlastně jsem ani nečekal, že by to mohlo dopadnout jinak... lol

EDIT: Pak je zkus i porovnat s těmi OPA2134. Docela mě zajímá rozdíl.

Re: nahrada OZ 4558

Takhle to balí slušní distributoři smile Máš to z RS components?

Web

(upravil Starter 13. 8. 2008 19:41)

Re: nahrada OZ 4558

opamp jistě, fakt jsem koukal jak je to zabaleno. Třeba u GES,GME nic takového neexistuje. Akorát 270kč za oba je celkem dost. Ale i tak u nás je nikde nemají takže bych musel stejně platit někde poštovné v RS se pošta neplatí.
Ale dost se žhaví skoro se na nich nedá udržet prst.

(upravil opamp 14. 8. 2008 7:16)

Re: nahrada OZ 4558

To by neměly. Že ony Ti kmitají??? Bacha na to ať nekupuješ brzo nový! Nezapomeň, že to je rychlej širokopásmovej zes narozdíl od šunek, který jsi tam měl původně!

Web

Příspěvky [41 až 60 z 90]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£