Re: ARN 226 a zesik k PC

jinak výrobky z aldaxu budou bezpochyby kvalitní, už kvůli referencím na internetu, jen to bohužel není pro takové amatéry kam se řadím já, takže kdo nemá aspon trochu znalostí z oboru má smůlu, kdyby prodávali už hotové moduly vč.filtrů apod. mohli by vydělávat daleko víc než jen na zmíněné cigarety..

(upravil Rendy 9. 6. 2008 17:00)

Re: ARN 226 a zesik k PC

Nedočkavost než něco příjde, tak sem kuchnul starý bedny za pár stokorun (40WRMS) a píchnul to natvrdo k tomu.. jen posílám pro představu jaký prasárny sem schopen big_smile ale je to dobrý, sousedi už nadávaj, to je známka toho,že to svůj učel splní.. smile

http://img0.imgup.eu/DSC00402.tmb.png

Re: ARN 226 a zesik k PC

To nebude 40W RMS ale PMPO smile

Web

Re: ARN 226 a zesik k PC

opamp: mno hrály slušně ty bedýnky, když ještě byly vcelku, maj sice deset let, ale tenkrát kdy začínaly i zvukovky v PC to byl nářez, dokázaly udělat pěknej kravál.. těch 2x20 by mohly mít..

Re: ARN 226 a zesik k PC

jj THD 10procent. Ale opravdu udělaj v pokojíku bordel.

(upravil Ollie 9. 6. 2008 21:30)

Re: ARN 226 a zesik k PC

podle tvaru jsou to tyhle, http://members.cox.net/sdprmas/Photo's/Speakers%20Juster%20Active%2095.jpg , opravdu legenda mezi repráky k PC smile

Web

Re: ARN 226 a zesik k PC

Navrhuju měřit výkon basáku ne ve Watech,ale v sekundách od zapnutí zesu po první zazvonění nebo zabouchání sousedů.:-)

Re: ARN 226 a zesik k PC

V pokojíku udělá bordel kde co.. Já myslel že nám o ten bordel nejde...

Re: ARN 226 a zesik k PC

Ollie: vypadají stejně, ale jsou od escomu

Re: ARN 226 a zesik k PC

Až na to že zvukovky na PC začínaly nikoliv v roce 98 ale někdy v roce 91. Ale to je fuk.

A bordel ty bedny dělat budou ale hrát nebudou smile

Re: ARN 226 a zesik k PC

Prvni avukovku jsem daval do 386 a kvuli ni se tehdy upgradovalo na 486/66 a to jsem byl malej smrad a mel jsem suverenne nejrychlejsi komp ve tride. A to uz byla prosim pekne 16bit/stereo - SB-PRO. Klasicky SB pro PC uz fungoval predtim a nemluve o jinych znackach a MIDI zarizenich.

Re: ARN 226 a zesik k PC

Thales: Tak internet taky žačal v česku v roce 92, ale takovou běžnou věcí se stal až tak kolem roku 2000...takže měl jsem spíš na mysli, kdy se začaly běžně do PC dávat zvukovky, samozřejmě jejich historie je delší, ale na hudbu to stejně nebylo

Re: ARN 226 a zesik k PC

Rendy jenže v roce 92 to sice Internet byl ale nebyla to služba WWW. když dneska řekneš internet tak pokud nejsi technik tak v 99% případů myslíš www. tehdy vládly světu BBSky o kterých dnes většina lidí ani neví co to je.
Zvukovky se zcela běžně usídlily v PC kolem roku 94 a od roku 96 se snad už ani PC bez zvukovky nedodávaly. Moje první zvukovka byla na konci roku 93 nějaká 8bitka kterou jsem koupil od kamaráda protože na SoundBlastera jsem neměl. On totiž SB16 v plné palbě stál někde kolem deseti litrů a vzhledem k tomu že jsem si tehdy platil vše sám a nikdo mi nepřispěkl tak jsem neměl šanci. Ale pamatuju si jak matka tehdy přilítla z koupelny se podívat co je to tam za zvuky a já si při tom hrál Dooma smile

Největší Boom Internetu nastal v roce 98, kdy se stalo do té doby něco nevídaného. zatímco předtím bylo třeba si u nějaké společnosti sepsat smlouvu, založit účet a platit měsíční paušál za to že si třeba o víkendu mohl dvě hodiny na internet (nebo podle toho jak zněla smlouva a že to bylo mastné dost) a za to si platitl třeba 500Kč měsíčně + poplatky za telefon, tak společnost Video OnLine alias Volny.cz přišla s tím že nemusíš sepisovat žádnou smlouvu, nemusíš platit žádné paušální poplatky ale můžeš se opřipojit naprosto kdykoliv a na jak dloiho chceš a platíš při tom pouze telefon. Vznikl také speciální telefonní tarif na volání k providerovi který se jmenoval Internet98 který zvýhodňoval dlouhodobě připojené zákazníky.

Mimochodem co je to česko? To neznám. Já žiju buď v Čechách a nebo v České Republice, v česku rozhodně ne.

Re: ARN 226 a zesik k PC

Česko je jednoslovný názov Českej Republiky

Web

Re: ARN 226 a zesik k PC

Thales: no chytáš se dost slova, ale stejně jako v roce 92 nebyl plnohodnotný internet, tak v roce 94 nebo 96 to nebyly kvalitní zvukovky pro přehrávání např. hudby... na zvuky z dooma stačil pohodlně monoreproduktor ve skříni, přehrávání MP3? vůbec, přehrávání CD? nejlevnější CD mechanika kolem 60 tisíc? video? ani náhodou...takže zvukovky ano, ale na co? na pár pazvuků z nějakejch her nebo aplikací

(upravil Thales 12. 6. 2008 3:05)

Re: ARN 226 a zesik k PC

Redy - neakceptuju. To mě nikdy nikdo nedonutí vypustit z huby

Rendy, svojí první CD mechaniku jsem kupoval v roce 94 za 4x00Kč. Pravda, byla to šmejdská Mitsumi ale na lepší jsem neměl. V roce 94 existovaly zvukovky jako je Gravis Ultrasound nebo SB AWE32 kterou jsem si o rok později pořídil (v roce 96 pak AWE64 což byla tehdy velice dobrá zvukovka) a v roce 95 jsem si tedy vytvářel a přehrával ty MP3 a vyměňopval je s kamarády za jiné o kterých ty říkáš vůbec. Komprimace jedné minuty MP3 tehdy trvala asi 10min. Také jsem si přehrával VideoCD. Jedno dokonce dodnes mám. Jestli stačil někomu monofonní reproduktorek v kastli PC a zvukovka ESS a spol., které opravdu hrály na prd a ještě navíc šuměly jak prase je jeho věc. Já to měl připojené přes rádio Sharp na ARE589 hozené v koutech, asi po roce je nahradily moje prvné bedny co jsem dělal http://www.thales.adslink.cz/Bedna2.jpg a o něco později jsem spáchal TDA7250. Každopádně jsem byl tehdy vybavený dost dobře na to že mi na to nikdo nedal ani korunu. Vlastně jo, v 15ti jsem dostal 500Kč na myš Genius (tehdy velice slušné). Kapesné neexistovalo a na všešchno jsem si musel vydělat hezky sám. Na internet jsem chodil v roce 97 k jednomu klukovi ze školy. On měl v té době dokonce vypalovačku a vypálení jednoho CD stálo 250Kč, za najití a stažení ovladače 150Kč.

Prosím neberte to jako vytahování, to bych opravdu nerad. Jen se snažím říci že to tehdy šlo, jen se o to člověk musel trochu zajímat a nebýt línej. To že dneska je to naprosto samozřejmá věc a má to každý moula protože mu to okolí nacpe prakticky až do chřtánu je jiná věc.

A omlouvám se že se chytám slova. Budu se snažit to nedělat.

Re: ARN 226 a zesik k PC

Thales: necháme to, nesouvisí to s tématem... tím nechci říct,že máš pravdu, ale je to celkem zbytečná diskuse

(upravil opamp 11. 6. 2008 23:47)

Re: ARN 226 a zesik k PC

Rendy, nevím kolik Ti je a sorry že to ještě pošťuchuju, ale Thales tentokrát celkem MÁ pravdu smile ty časy ještě pamatuju celkem živě smile

Web

(upravil Phalanx 12. 6. 2008 0:06)

Re: ARN 226 a zesik k PC

jj, tiez toho pamatam viac nez Rendy smile
PS: moja prva CD mechanika bola 1 rychlostna a skoro nepouzita este furt niekde doma lezi, nebolo v nej moc co prehravat smile potom relativne rychlo prisli 2 a 4 rychlostne ...
PSS: nikdy nezabudnem na 16MB RAM do 486-ky za 16tisíc (16x 1MB modul), ale to si este kupoval otec na pracu smile

Re: ARN 226 a zesik k PC

opamp, Phalanx: neboj, taky sem to zažil, taky sme chodili v roce 97 ke kámošovi kreslit do malování ve windows, taky jsme chodili v roce 95 hrát hry na 486, taky sem pařil ještě na starý atari v roce 92 gamesy u televize a podobný blbosti.... ale jako o mp3 neměl nikdo ani pomyšlení, když samotnej formát se začal vyvíjet v roce 1994 kdy vzniklo mpeg 2, navíc pro přehrávání je potřeba minimálně pentium, který v tom roce stálo spoustu tisíc.... pochybuju, že existovaly programy na rippování CD zvlášt pak do Win 3.11, který ve zminovaném roce měli největší borci, ostatní jeli ještě pod dosem,takže 95 ne, ale až tak 97... s timhle se prostě nedá souhlasit, jinak to thalesoj neberu, pokud na to měl prachy..