(upravil KomarD-Jeay 10. 6. 2008 19:43)

Téma: Filter so strmostou nad 70dB/okt

Ahoj diy maniaci
Chcem sa spytat, ci niekto videl schemu, resp. by vedel, ako navrhnut filter so strmostou vacsou ako 70dB/okt. Pripadne iny sposob, ako docielit, aby som dosiahol taky filter, ktory mi odreze vsetko od napr 110Hz hore. Malo by to byt HW riesenie, nie cez DSP pripadne nejaky SW cez komputer.

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

tak ale DSP by bylo nejrozumnejsi... nebo si udelej kaskadu tri filtru 24dB/oct., ale pripada mi to jako zhovadilost

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

A to načo jako?

Web

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

Idem robit spesl diplomofku, potrebujem takyto dolnopriepustny filter, mozno bude treba aj bandpass kvoli orezu nad cca 15Hz. DSP je zaujimava volba, ale nemam ani ponatia, aky cip pouzit a ako to nakodit, preto to cez nejake operacaky a podobne.

(upravil Frank 7. 6. 2008 1:40)

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

Dej za sebe šest L-R filtrů 2. řádu...



...ale je to píčovina

(upravil Tex 7. 6. 2008 8:42)

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

A nějaký eliptický filtr,třeba MAX297 od Maximů,by neposloužil?

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

Jeste by ta delicka mohla byt laditelna tandemovym potenciometrem...

Re: Filter so strmostou nad 70dB/okt

Este som rozmyslal nad sposobom ala TTL. Najpv by bol filter 24dB/okt, za tym filter, ktory by reagoval tak, ze vsetko pod napr. -35dB by ignoroval. Problem by vsak bol pri zmene urovne vstupu; ked by uroven klesla napr o 50dB; jeho pracovny rozsah by musel byt plavajuci. Ten filter by musel snimat trvale maxima v nejakom casovom intervale a tie porovnavat s aktualnou hodnotou. Za dalsie by musel byt rychly tak, aby zachytil dynamiku signalu (nieco na sposob aktivneho kompresora signalu)
Totiz vystup z filtra pojde na vstup komutatoroveho menica, ktory na zaklade vstupu bude generovat napatove impulzy pre pohon. Pracovna vzorkovacia frekvencia (tiez vystupna) menica je asi 8-10kHz (este nieje vybraty konkretny), preto sa musi orezat vsetko nad cca 110-120Hz, aby sa vystupny signal podobal co najviac sinusovke (pri 120Hz to je 43 urovni pre 1 polvlnu, tzn 21 napatovych hladin) Vystup, ktory sa bude spravat ako konecny D/A prevodnik je mechanicka zataz.