Téma: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu. V aktivním subwooferu Aiwa(viz foto) mi po letech odešel reprák(gumová vlnka po obvodu zpuchřela a úplně se vysypala), audiu ovšem moc nerozumim tak nevim, jaký místo něj koupit. Tak kdybyste mi případně dali nějaký tip, link na obchod a tak..
Děkuju moc, David



http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-220308-120331-main.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-220308-120407-type.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-220308-121608-predek.jpg
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-220308-121655-zadek.jpg

(upravil Lojzek 4. 6. 2008 18:12)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

jaký montážní průměr má to repro? spočítej vnitřní objem te bedny.. a pak skusime něco vymyslet...

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Jé to jsem zapomněl napsat, vnitřní objem je cca 20l, reprák je osmipalcový. Díky..

(upravil chyna.cz 4. 6. 2008 18:44)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

za kolik chceš koupit jiný reprák? maximální cena
buď bych to viděl na 226 nebo nějaký long throng repro (autohifi)

Web

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

jojo 226 by tam mohla jít ale to by chtělo pořádně vytlumit tím vatelííínem smile

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

já bych tam spíš prdnul nějakýho vysokovýchylkovýho autohifíka za litra

Web

(upravil dejv111 4. 6. 2008 18:58)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Má to bassreflex? Nikde ho tam nevidím. Pokud 226ku, dal bych 07 s bassreflexem;) Dopředu by se vešel, si myslím... Nebo dva menší...Tam dole vidím dost místa;) Jak vypadá předek toho subu?

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

nn assreflex tam asi nebude, a asi bych ho tam ani nedělal... bych se na to vykašlal protože ten zes co tam je podle mě bude mit tak 10W a to za to nestoji...

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

10W?! To si myslím, že víc...;) Kolik to má wattů Davide?;) A proč by to zato kvůli (případným) 10W nestálo?;) To na to nemá vliv, ne?;)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

no já nevím no... jak jsem měl geniusy 5.1 takový starší typ tak tam bylo 15W PMPO smile tak ono těžko říct.. možná melu blbosti.. ale myslím si že to moc velký výkon mít nebude.. taková jakásik Aiwa

(upravil dejv111 4. 6. 2008 20:08)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

OT: A co jsem já viděl na výrobcích, tak PMPO bývá hooodně vysoké číslo! lol Na věži co měla výkon 2x55W, bylo PMPO 800W!!! lol - Byla to Aiwa;) Ale to je jen připitomělý reklamní tah.;) Hele! Aiwa nebývala žádný čínský šmejd!! Byla to dobrá značka;) Teď je situace jiná. hmm Teda pokud ještě vůbec něco vyrábí:/


     ehmm...myslím, že tlacháme o ničem...;)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

no prááávě... je to Janek wink

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Předek je vlastně jen taková plastová krytka se síťkou a ovládacíma prvkama. Basreflex není.

Ten woofer hraje náhodou moc pěkně, netušim, kolik má výkon, jediný co vim je to co je na těch štítkách na fotce smile

Co se investice týče- tak né moc, aby se to ještě vyplatilo, vzhledem k ceně- kupoval jsem ho v audiobazaru cca před 8 lety za 3200 Kč smile

Díky moc za všechny rady..

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Byl by takový problém ten bassreflex vyrobit? Já myslím, že ne;) Na 226ku se mi ten objem zdá malý. Proto si právě myslím, že by bylo lepší k tomu dobastlit BR. Z čeho je vyrobena ta deska, co drží reprák? Je to plast? Jestli by se ti chtělo, tak bych být tebou vyrobil nový předek pro 226ku. Prostě vyříznout ten (asi) plastový držák repro, vsadit dřevotřískovou desku s vyřízlým otvorem pro repro a 2 BR. Co na to ostatní? Myslím, že je to realizovatelné..;)

(upravil davidak 4. 6. 2008 23:06)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Tyjo, to zní dobře, ale asi by to problém byl- na práci se dřevem nemám vůbec žádný nástroje a už vůbec né zkušenosti..

Máš pravdu, Přední deska je plast. Takže 226ka by byla pro tenhle objem moc, hmmm, to je škoda sad

(upravil jik 5. 6. 2008 6:45)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

S tím vlepením nové čelní desky to není nejhorší nápad. Když ji vlepíš na samotný kraj, získáš tím možná dva litry navíc. A kdybych se k takovému kroku náhodou odhodlal já, určitě bych se dneska na tohle řezání doma vyprdl, protože stačí zajít do: Baumaxu, Obi, Hornbach atd. a donést míry, podle kterých to nařežou. Otvor bych už musel šukačkou vyříznout sám. Jinak s tím autohifi - pozor, originální reprák měl 8 ohmů a pod tuto impedanci nechoď.

Že Tys ho oddělal tou basou, co je na fotce v pozadí?

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

chlapi je to dobrý nápad 226 - 07 + bassreflex ale vzhledem ktomu že nemá žádný přístup k vercaiku  ikdyž jak říkal jik zajít do baumaxu atd nechat nařezat desku.... jo beru ale  bude se stím drbkat, tedka vyřezat ještě díru na 226 ještě na bassreflexový nátrubek. nevím nevím... však musí si rozhodnout sám na co je schopen udělat...

(upravil davidak 5. 6. 2008 9:11)

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

http://shop.tvm-valmez.cz/arn-226-07-8-p-73.html
to je on? Moc se nevyznám v tom jejich číslování- je to 8 palec 8 ohm? (edit: je, už jsem to tam našel v pdf smile)

já si na tu přední desku netroufám, ten woofer navíc není jen můj, jen sem ten člověk v domáctnosti co se o tyhle věci stará.. smile znáte to. Navíc na tý přední desce jsou veškerý ovládací prvky, přepínače a tak, takže to by byl problém(pro mě).

Co by se teda stalo, pokud bych tam šoupnul tu 226ku bez úprav? Nějaký super výkony z toho nešťavim, subwoofer to jen tak hezky dokresluje, na hutnej zvuk tu mám velkoobjemový přední repra.

A basa za nic nemůže, hraje ta přes kombo který stojí za ní wink

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Proč 226ku, když mu tam stejně kvůli rantlu nevejde???Jediný, co tam může sednout je ARN6618.

Web

Re: Výměna repra v subwooferu Aiwa

Bez úprav by to samozřejmě nešlo.;) Nepředpokládal jsem, že by tam hned prdnul 226ku bez jakýchkoliv úprav. wink Proto jsem právě psal o té nové přední desce. Ale když si na to netroufne, tak by pak asi opravdu byl nejlepší ten ARN 6618, ovšem bez BR wink. Jinak jsem si simuloval 226ku v 20 l  ozvučnici s BR a nic moc dolů to nešlo...:/