(upravil dejv111 11. 6. 2008 18:58)

Re: NORDMENDE PA 1351

Omlouvám se za mystifikaci!! Jaksi jsem netušil, že to není obyčejná levná spotřebka (snad), a že sluchátka dokáží hrát zároveň s reproduktory a ty se "kupodivu" vypínají tlačítkem...:roll: Takže žádný přepínač nebude nutný...:roll: No jooo...když je někdo zvyklý na sračičky, tak se pak není čemu divit...:roll: Ale stejně bych znal rád váš názor, kde koupit nejlépe tu zásuvku smile

Trochu jsem hledal. V Monacoru mají pěknou: http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=566 Ta by šla...;)

jen je blbost objednávat jednu věc, tak bych to vzal spolu s pár věcmi na stavbu repro wink

Re: NORDMENDE PA 1351

WD40: Ani kolo bych s ním nemazal. Ještě tak dětskou tříkolku nebo kolo na páteční výjezdy do hospody, ale třeba pro MTB je to naprosto nevhodné.

dejv111: S tou slívkou opatrně, tedy pokud ji používáš vnitřně. lol

(upravil dejv111 11. 6. 2008 19:06)

Re: NORDMENDE PA 1351

No po čištění jsem ji chtěl vyžahnout - jen už v tom něco plavalo, tak jsem to nechal být big_smile big_smile Mám před poslední zkouškou, občas mám chuť do sebe něco kopnout, ač nepiju...-zatím se držím big_smile

Re: NORDMENDE PA 1351

Tak nové zjištění hmm Dělá to i přes reproduktory.:( Takže chyba v konektoru asi odpadá:/ Vím, že na dálku se špatně radí, jen, jestli jste se  s tím už nesetkali. Nemůže být chyba ve zpožďovacím relé, které pouští signál do reproduktorů a sluchátek? To by si myslím nebyl takový problém vyměnit. Děkuju všem za rady;)

Re: NORDMENDE PA 1351

Počkej, připojíš repro a hraje to zkresleně a potichu ? A je nějaký stavy kdy to hraje normálně ? Jakože když vypneš zapneš nebo pokroutíš potenciometrem atd?

(upravil sinclair 19. 7. 2008 13:52)

Re: NORDMENDE PA 1351

Dosti často tuhle závadu způsobují výstupní relé, zvlášť u starších kusů. Protože většinou spínají bez zatížení /bez signálu/, tak jejich kontakty nemají samočistící efekt, oxidují a výsledkem je podobný jev. Nicméně to může způsobovat i ten spínač reproduktorů.
Odkrytuj si to a až se to zase projeví, tak kouskem drátu překlemuj kontakty relé a uvidíš. Případně do něj shora klepni, nebo zkus pohnout tím spínačem. Měřením nějakými ohmmetry digitálních multimetrů se tyhle závady odhalit nedají, jedině proudovým ohmmetrem, tak, aby podezřelým obvodem protékalo alespoň 50mA.

Web

(upravil dejv111 19. 7. 2008 21:14)

Re: NORDMENDE PA 1351

Starter: Ano, když posunu potenciometr směrem k vyšší hlasitosti, tak se zvuk vrátí do normálu a hraje pak i normálně při nižší hlasitosti, kde při sepnutí nehrál wink

Sinclair: Určitě to zkusím a dám vědět. Děkuju wink

(upravil dejv111 29. 11. 2008 14:29)

Re: NORDMENDE PA 1351

Tak po čtyřech měsících dávám vědět! big_smile Včera jsem zes odkrytoval, odstranil ochranné plastové víčko z relé Matsushita a vyzkoušel kontakty při sepnutí. Zádrhel byl opravdu zde. Když jsem se kontaktů dotýkal, chrastilo to. Tak jsem vzal Kontox a několikrát jsem kontakty u všech pacek vyčistil. A je po závadě. smile
     A ještě něco prosím vás... Mám připojené reproduktory na konektory A a sepnuté tlačítko Speaker A. Jsou zde i konektory pro druhý pár reprosoustav (Speaker B). Když však sepnu, při hrajících A, tlačítko B, tak se A vypnou. Je toto normální? Neměly by hrát oba páry zaráz?:/

Re: NORDMENDE PA 1351

Asi neměly..má to dvě výstupní relé, nebo jen jedno?

Web

Re: NORDMENDE PA 1351

Asi jen to jedno relé...Jiných jsem si tam nevšiml. Když jsou sepnutá obě tlačítka, tak nehraje nic. Vždy se musí jedno z nich vypnout, buď A nebo B. Na sluchátka to vliv nemá, ty hrají pořád. smile

Re: NORDMENDE PA 1351

Některé zesilovače tak bývají zapojené. To proto, aby se zabránilo přetížení koncových stupňů, pokud by někdo připojil dva páry 4R soustav a zapnul je současně.

Web

(upravil dejv111 29. 11. 2008 18:49)

Re: NORDMENDE PA 1351

Tak fajn. smile Moc Vám děkuji za vysvětlení. smile

Re: NORDMENDE PA 1351

Mám jednu zkušenost s čištěním potenciometrů, přepínačů apod. Zkoušel jsem kdeco, ale daleko nejlepší je sprej Oszillin T6. Prostříkáte a máte pokoj snad navěky. Před cca rokem a půl jsem koupil starého RADMORAa 5100, potenciometry byly tak ojeté, že úplně vynechávaly. Prostříkal jsem je Oszillinem T6 a dodneška žádný problém.