(upravil juro 3. 6. 2008 18:38)

Téma: internet na 2 pc .ako na to?

v tomto sa fakt nevyznam smile mame doma pripojku od providera s internetom. Chcem napojit dve pocitace sucasne. Co mi treba?? Staci kupit nejaky Router??  Ako to je s nastavovanim? zvladne to aj clovek co to nikdy nerobil?  dik za rady

Re: internet na 2 pc .ako na to?

zvládne, jaký máš internet? podporuje ten internet připojení více počítačů? jestli ne, tak to budeš nejspíš muset propojit pomocí síťové karty a pokud ti nepoběží počítač A tak nepude na počítači B internet

Web

Re: internet na 2 pc .ako na to?

hmm a není to přecejenom jednodužší přes routera? smile sice dražší ale když si koupíš s vifi tak tomu neuškodíš do budoucna kdy si možná pořídíš notebooka...

Re: internet na 2 pc .ako na to?

jj, napis co mas za modem a potom sa da radit smile

Re: internet na 2 pc .ako na to?

ááno.... a jaký druh připojení... co... no já mám přes kabelovku.. a pohodička no .ikdyž mě to tedka poslední dobou nějak drbkááá

Re: internet na 2 pc .ako na to?

to bolo este na jura, sme napisali naraz smile a s tym routrom jasne ze to je lepsie cez router, ale ak ma modem ktory ma na vystupe len USB tak mu bude ten router na prd.

Re: internet na 2 pc .ako na to?

asi tak, u bezdrátovýho O2 sem to řešil potom pomocí síťovky

Web

Re: internet na 2 pc .ako na to?

router, alebo ak ISP poskytuje viacej IP, tak switch

Web

Re: internet na 2 pc .ako na to?

Najlepsie a najistejsie je kupit router, ale taky, ktory dovoluje klonovat MAC adresu, pretoze vacsina providerov ma kontrolovany pristup podla MAC adresy.

(upravil dejv111 3. 6. 2008 22:24)

Re: internet na 2 pc .ako na to?

Doporučuji přečíst si toto: http://www.xmaestro.com/view.php?nazevc … 2006090003

Díky těmto stránkám jsem se naučil, jak si postavit domácí síť (v mém případě bezdrátovou) a naučil se novým pojmům.;) Mají to podle mého názoru bezvadně vysvětlené.;) Tak hodně štěstí.:) Není to tak těžké.;)

A jelikož jsem byl i já ten, co to nikdy nerobil a vše se povedlo, tak je možné to zvládnout.:)

Re: internet na 2 pc .ako na to?

takze mam vysokorychlostne pripojenie... do bytu to ide cez 8 zilovy kabel s RJ45  konektorom. Mam ethernet sietovu kartu v pocitaci. a ako tu bolo uz spominane.. mam pocit ze u nas tiez to kontroluju pomocou MAC adresy. Takze to vyzera ze kupim router co podporuje klonovanie mac adresy ak som dobre pochopil

Re: internet na 2 pc .ako na to?

jj, to je dnes uz skoro kazdy router, ale preistotu si to skontroluj, a porozmyslaj nad tym ci sa ti neoplati ist do wifi routeru, dnes uz stoja o par stoviek viac nez tie bez wifi tak to moze byt dobra investicia do buducna ...

Re: internet na 2 pc .ako na to?

To je fakt, WiFi routre hlevne v panelakoch su na nezaplatenie. wink Vela ludi ich nema zabezpecene a je cez ne lahky pristup na NET pre hocikoho. smile

Re: internet na 2 pc .ako na to?

Na WiFi se vyprdni, protoze to nejde rozumne zabezpecit a protoze WiFi ma kazdy u NTB apod je to desive zaruseny. Muze se stat, ze se nespojis ani z kuchyne do obyvaku nebo se silenym rusenim. Pokud jde dotahnout kabel, vzdycky je lepsi kabel wink. Taky si dej bacha na znacku, nedoporucuju SMC apod co maji sileny 5V/2A adaptery a k tomu 10m snuru...

(upravil Phalanx 4. 6. 2008 3:38)

Re: internet na 2 pc .ako na to?

no jasne ze ked ma PC tak je lepsie si k nemu pritiahnut kabel ... , ale ak ma minimalne v plane kupit niekedy NB, tak sa to WiFi urcite oplati ...
A ked si tu WiFinu dobre zabezpecis, tak je sanca zneuzita minimalna ... (druha vec je, ake % ludi ju ma dobre zabezpecenu)
S tym zarusenim to tiez nieje take hrozne, tie mini antenky maju problem cez par stien preliezt, aj ked teda uz sa v bytovkach obcas stava ze treba laborovat s kanalmi smile

Re: internet na 2 pc .ako na to?

Vzhledem k současným cenám bych se nerozmýšlel o ten router pořídil určitě s WiFi. Dokud nemáš co k němu zapojit nic ti nebrání je nechat vypnuté, takže se na ně nikdo nedostane. Jakmile si pořídíš něco co je bude mít stačí je jen v mastavení aktivovat, nastavit zabezpečení a projistotu skrýt identifikaci sítě. Takže kdokoliv bude náhodně prohledávat dostupné sítě nic neuvidí, když nic nevidí nemá ani důvod zkoušet se prolomit zabezpečení.
A k tomu rušení, s tou malou anténou to má dosah pár metrů, navíc se tomu nechce procházet z jednoho patra do druhýho. Tak se nemusíš zas tak bát rušení od sousedů.
Stačí vyhledat dostupné sítě (naladíš spíš od poskytovatelů připojení kteří mají větší zisk antén) a vybrat nějaký volný kanál.

Re: internet na 2 pc .ako na to?

No navic dnesni notebooky maji uz sifrovani WPA/WPA2, a pokud si tam nastavis toto a pak i spojeni dle MAC. tak obycejny clovek se prez to nedostane a navic zkuseni hekři se na to vyprdnou. co by z toho meli. Ale k tomu routeru staci ti nejaky obyc  ja mam zcomax, nebo http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 70UL0UBAMV je docela dobry, jen nevim 100% esi podporuje zmenu MAC. No a pak kdyz ho kupis pripojis tu 8zilu vo WAN a kablik z LAN1-4 do PC. Dostanes se do routera na webrozhrani dle navodu tam jen prepises ze sveho PC do polozky WAN udaje, ktere mas u sebe (pokud nemas DHCP pridelovani) a mas temer vyhrano. Je treba zistit esi mas pevne IP nebo ne. To zistis ze smlouvy.

Web

Re: internet na 2 pc .ako na to?

Přesně jak píše Mike!;) Taky mám Zcomax a o zabezpečení se nebojím...;) A jinak koupil jsem ho za 668 Kč, takže se to vyplatí;) Jen trafo trochu víc brumí a tomí- snad to za chvíli neodejde hmm

Re: internet na 2 pc .ako na to?

zapnutie WPA2 a vypnutie vysielania SSID a netreba filtrovať MAC...

Web

Re: internet na 2 pc .ako na to?

redyuri. vetsina LOWEND notebooku nema WPA2 proto bych radej nechal WPA1, anebo WIFI uplne vypnul. Ale tazatel chtel poradit jak  pripojit 2PC a ne rady ohledne WIFI. Prvne je treba zistit zda ma pevne dane IP na pc nebo zda mu to prideluje DHCP providera. Ale i tak si myslim ze ikdyz bude mit z DHCP tak porad jednu a tutez IP vazanou na MAC. Mozna by chtelo providerovi napsat zda je mozno si poridit router domu pro prilezitostny notebook. za routerem uz ISP nepozna kolik PC je napojeno. Jamam treba Linux router a myslim ze je to vyhoda. bo tam mam i sambu FTP, kdejake grafy provozu a proste vse a mam to na Cyrixu 233 s 6GB diskem bez GK, jen 2 sitovky. zadna CD FDD monitor proste jen HDD ETH a zakladku spotreba 5W za normalniho provozu.

Web