Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc s výpočtem bassreflexu

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 43]

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

kolikrat to jeste mam psat .... mam slabej zesik a chci to na nejnizsi frekvence v uzavrence mmi to je k prdu mam 2*20cm v uzavrence a to me staci pekne rychly tvrdy basy.. ale nejde niz jak 48hz pak je hroznej pokles.... proto chci bassreflex nizko nalazeny

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

ten reprák bude hučet a ne basovat sad

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

presne tak, bude to hnusne dunitko a nie basak, možem ti len povedať: kup si dobry reprak, ked nie Beymu tak aspon TVM

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Asi tak nějak. To co chceš je jedna věc, co si můžeš dovolit s tím co máš je věc druhá. Když chceš nejnižší basy a ještě se slabým zesilovačem, nesmíš si na to pořizovat takový srágory. Pokud ti nevadí bedna okolo 200l, kup si třeba i Eminence Deltu 15LF, dopadne to mnohem líp.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

ani tu bych tam nedával. spíš 15PW5. nebo se na to uplně vysrat a udělat něco 12" protože 12" repráky jsou ještě o malej kousíček levnější, a třeba delta12" už by oproti 15" verzi mohla práci v basreflexu konat kontrolovatelně.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Nebudu komentovat, co je to za reproduktor a že nevíme Xmax, takže můžeme akorát věštit z koule, ale...
Proč by se nemohlo dát repro s větším Q do hodně velké bedny? Citlivost dole přeci nedělá magnet, ale objem bedny. Velikost Qts repra akorát určuje, v jakém objemu a ladění se udělá ta žádaná rovná plocha, asi do půl oktávy nad laděním. Pro požadované velké citlivosti je naopak silný magnet brzdou, ovšem určitou sílu mít musí, abychom dosáhli určité jmenovité citlivosti...
A s "kontrolou" membrány se běžte vycpat, to je voodoo a nejlepší "kontrola" by vlastně byla, kdyby byl basák v ozvučnici o nulovém objemu smile.

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

check napsal:

A s "kontrolou" membrány se běžte vycpat, to je voodoo a nejlepší "kontrola" by vlastně byla, kdyby byl basák v ozvučnici o nulovém objemu smile.

Běž už s těma svýma teoretickýma blábolama někam a nemotej mu chudákovi hlavu. Ta koncepce s podrůměrným 12" ve 250l je naprosto špatně a nepůjde to poslouchat.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

1/ přečti si první větu
2/ je to správně
3/ Všichni uvažujete jenom nad jakousi typickou aplikací na párty - aby to bylo přenosný. To je dost omezenej přístup, pokud potřebuje někdo citlivej subwoofer, tak prostě velkou bednu a repro s horším Q. Kupříkladu v opravdovém kině...

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

1.) Nemůžeš řešit bednu a nebrat v úvahu co je to za reproduktor.
2.) smile
3.) Tady nejde o přenášení ale o zvuk-takováhle srágora ve 250l s bassreflexem nemůže sloužit dobře vůbec k ničemu. Ano, v opravdovém kině se opravdu používají velké bedny. Ale v objemech nad 200l jsou osazené 18" PA subbasy s Q=0,3-0,4. Rozhodně ne gumovou noname dvanáctkou.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

kdyby se repro vybíralo podle Q, tak asi všichni výrobci PA nemaj co žrát.

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

big_smile:D ....  crash ma pravdu ze vsichni nepotrebujou nejaky super PA na parby ladeny k 50hz...

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Doted sleduju jenom ty kecy tam a zptaky, ale ted jsem se podival na to, co je to za reproduktor.

A-Tex Sound jsem mel taky. Tehdy me stal asi 900 a myslel jsem si kdovi co nemam. Dodnes se te konstrukci smeju, protoze to je reprak fakt tak na predvadeni toho, jak klasicky reproduktor funguje. Jinou cenu nema. V jakekoliv ozvucnici, to je proste spatne. Udajum verit muzete, je fakt ze tehdy jsem hovel zakladnim TS vypoctum a nic hlubsiho, ale fakt horsi basak jsem v zivote nemel. Porovnanim sve akusticke pameti s repry, ktere maji podobna TS jako tohle na tom papire dostavam uplne jine vysledky.

Ty parametry jsou podle mne uplne mimo. To muselo mit q daleko pres 1, srovnatelne tak s DRB a spol.

(upravil Jackob 3. 6. 2008 15:24)

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

hm a co by si chtel za 2kila big_smile

tak bez ozvucnice by to asi vazne nestalo ani za ty 2kila big_smile

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

tak proc na to chces pocitat ozvucnici?

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

asi sme to doresili s Michalem takze diky a uz mi jen poradte nahradu za tenhle blbej reprak (leti do kose)...ale aby to bylo co nejlevnejsi napr tvm 226 nebo neco podobneho

Web

(upravil check 3. 6. 2008 16:43)

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Já sem ten reproduktor nebral vážně a koukám správně. Až zkouknete pár autohifi sráčů, tak to taky přestanete brát jako repráky...
Já mám subwoofery seřazený asi takhle:
1/Beyma 8BR40 v BP4
2/Visaton W 250 S v BR, dále pouze BR
3/Beyma SM-112N
4/Beyma 12LX60
5/BC 12PS76
6/ 2ks BC 10PLB76
7/ BC 15PS76
8/ 2ks 12PS76/12LX60
9/ BC 18PS76
10/ tři a více ks 12PS76/12LX60/10PLB76
Záleží na konkrétní aplikaci. Našlo by se mnoho dalších a lepších řešení, ale mimo Evropu.

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

Ja mam dobre skusenosti aj s TVM ARN 6618 je to vyborne na pomer cena/vykon/basy  (40l uzavreta - dovi dopo neni čo riešiť)

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

me se liby Visaton W 250 S hledal jsem na netu a nasel jsem jenom Visaton W 250 ten ma o krapet horsi parametry...nevi nekdo kde se da sehnat Visaton W 250 S ... nejlepe online obchod

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

audium.sk

Web

Re: Pomoc s výpočtem bassreflexu

tedka sem si simuloval TVM ARN 6614 a vychazelo to docela pekne do 150l/25hz je to scestna myslenka nebo by se to dalo?

Web

Příspěvky [21 až 40 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc s výpočtem bassreflexu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£