Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

Téma: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Zdravím panové.. Mam doma zesilovač tesla AZS 222 a nastal takový problém.  Jeden den vsechno normalne hralo , ale druhy den , když jsme pripojil repro, nastala taková divná věc, do reprodutorů šly při normální muzice impulzy řekněme pár Hz , reproduktory chodily proste +- X max..  to už se mi zdalo divné.. po chvilce zkoumani, jestli mam vse dobře zapojené , se najednou membrana jednoho raproduktoru zastavila v poloze -Xmax < čili smerem do reprobedny> . Hned jsem rychle vsechno odpojil. Po opětovném zapojení jsem na jednom vystupu nameril zhruba - 20 V...    tim se Vas chci optat čim by to mohlo byt a jak by se to dalo opravit? že by konce? ... ma tento zes ochrany? ja jen, že možna neni vyloučeno, že jsem neškrt pri zapnutem zesu reprokabelama o sebe.. ale už to nevím presne.. Spiš mi jde o to řešení..   Jinak mi jeste prislo, že tento zes vubec nema zpoždene pripojení repro..  je to možné? dekuji moc za odpovědi..:)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

To vypadá na proražené koncové tranzistory, teď jde ale o to, jestli jsi ten průraz způsobil ty zkratem na výstupu, nebo jestli jsou v hajzlu i budiče...

(upravil skrus 20. 5. 2008 11:37)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Jinak teda 2. výstpu normalne funguje..  jsou budiče společné nebo pro každý kanál zvlášť?Ale zaráží mě, že ten zes nemá asi žádné ochrany, když tohle dovede..  jeste že jsem mel na výstupu pouze tvm arn 188 03 4 , kdyby to bylo neco lepšího asi bych si rval vlasy...

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

AZS222-223 žádné budiče nemá, jen rozkmitový stupeň, který přímo budí koncové darlingtony. Na 99% je jeden z nich vadný. Proudovým přetížením se v darlingtonu neprotaví koncový čip, ale budicí. Jde to poměrně snadno změřit i obyčejným proudovým ohmmetrem třeba Avometu II., když víš jak a co máš hledat.
Tyhle zesilovače žádnou ochranu proti ss proudu z výstupu nemají, ani zpožděné připojení. Jsou to zesilovače do bytu a pokud je někdo použije na něco jiného, odejdou.

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Prave, že nevim jak a co mam hledat:)   a kdyby jsi mi řekl kde jsou ty rozkmitové stupně a ja je vymenil, bylo by vše v pořadku.. nebo, co mam vsechno vymenit , aby to zas fachcilo??  diky

(upravil opamp 20. 5. 2008 14:29)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Radši se v tom nevrtej, když se ptáš tak, jak se ptáš.

Nehledě na to, že ty koncový tranzistory (KD366A, KD367A) nejspíš neseženeš a náhradu defakto nemají.

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

takže radsi nevrtat jo? beztak posle toho napeti na vystupu budou ty konce v pytli a když se neseženou, tak to se nada asi nic delat..

(upravil opamp 20. 5. 2008 14:29)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Dá se to tak říct. Případně to zabal a pošli sinclairovi do Luhačovic, jestli na to bude mít čas. Já bych Ti na to taky kouknul ale nemám ty koncový trandy.

Možná ještě změř jestli není zkratovanej kompenzační kondík 47p v rozkmitovým stupni. Předpokládám, že schéma máš, válí se na netu leckde.

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Jenom připomenu, že koncové KD366A/367A by měly být i zhruba spárované, jinak při větší odchylce, například při individuálních nákupech od různých dodavatelů zesilovač nesymetricky limituje, nedává plný výkon a dokonce při extrémně malém h21e výkonových darlingtonů jeví sklony k nestabilitě, což bez přístrojového vybavení ani neodhalíte, ale bude to pálit výškáče.
Vybrané páry KD366A/367A pro servisní účely na tyto zesilovače mám k dispozici.

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

U nás se tyhle trandy dají běžně koupit

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Jasně, u nás taky. Je potřeba koupit deset kousků od typu a spárovat, trotle...

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Vim, že jsem se dost odmlčel ohledně té mojí AZS 222, ale vzhledem k tomu, že už má tchán toho NADa, tak je vše vyřešené a AZSka bude už asi navždy ležet ve skříni. Má vadu, kterou jsem popsal v jiném threadu... (levá strana jede normálně, pravá zkresluje, je tam vyměněný konec z jiného, ale borec si s tim už prostě neví rady). Co se týká mě, tak dávát kilo za poštovné plus já nevim 200 - 500 za opravu a zas kilo za poštovné se mi fakt neoplatí. V mém okolí už nevim, kam to dát, zdejší tzv. "elektrikáři" mě s tim pošlou dopr. že to je starej šrot ať to vyhodim, to zas je škoda. Takže by byl k dispozici k opravě, ale už ho jinak nechci zpátky... (jinak se omlouvám za prodlevu, dlouho trvalo, než se tchán rozkýval, jak to vyřešit a co si koupí...)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Kolik za ní chceš a jak vypadá?

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

foťák nemám, ale mohl bych si ho možná dneska půpjčit, tak pokud to vyjde, mohl bych ho zítra nafotit a hodit sem. Co bych za to chtěl já nevim, no, kolem 500,- se prodávaj plně funkční, ne...? Nevim, tak 200 - 300, spíš tak, aby ho někdo vzal... u mě by ležel a pak se po několika letech vyhodil...

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

No, tak vzhledem k tomu, že Ondra pravděpodobně na Aukru prosere TW600CD, tak si ho asi vezme on, pokud ne, hlásím se já.

Web

(upravil opamp 21. 5. 2008 15:02)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Leoši, já to aukro průběžně sleduju, a řečeno s klasikem, v pravý čas se do věci vložím.

Nezávisle na tom bych tu AZSku vzal, kdyby na nic jinýho, tak na díly... Vipere, stačí Ti 300 komplet včetně pošty, s platbou předem na účet?

EDIT: TW600 je můj smile

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Koukám z prdele klika smile, máš to skoro zadarmo Ondro :-)Zkus z chlapa vyrazit návod se schématem, nikdo, o kom vím ho nemá..

Web

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Budeš spokojený, je to velice dobrý stroj, mám ho taky na příležitostný poslech, když přijedu navštívit rodiče smile Akorát se nemůžu dokopat dát dohromady chrastící poťáky.

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Opampe OK, je tvůj, krabici, do které by se měl vejít mám doma, ale ještě zítra mám písemné zkoušky, tak jestli se nic dalšího neposere, mohl bych to poslat snad v pátek... Ale to bych se ozval, že balík podávám na poště...

Ta krabice je od gramce, ale nemám už polystyren, stačí to vycpat novinama, nebo je třeba to nějak speciál balit, aby ti to dorazilo v kuse...? Počítám napsat na to FRAGILE asi moc nepomůže...

Ostatně zbytek můžem domluvit mailem

(upravil opamp 21. 5. 2008 17:07)

Re: Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Máš mail.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Problém s AZS 222 - 20V na výstupu na repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£