(upravil Nepér 17. 5. 2008 9:45)

Téma: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Tak jsem zase tu, abych vás otravoval svými lamerskými nápady big_smile

Takže mám doma 4x ARN 6684, měl jsem je pár let na platě v autě, takže už nejsou lakovaný, ale jinak ok.
Dál tu mám 4x ARV 089, ale to neni to vono, co bych si představoval, ty půdou pryč.

Takže bych rád dvoupásmo ARN 6684 + něco, v uzavřený ozvučnici do 40l, aby se to dalo poslouchat smile
No a s výhybkou už vůbec nevim, něco namotáme big_smile

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Jen tak namátkou mě napadlo low-end ARV 078...

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

To jsou zase nápady. Pokud trváš na ARN6684 tak k ní budeš muset sehnat nějaký výškáč s nízkým fs. Vzhledem k velikosti středobasu budeš muset dělit hodně nízko (do 2kHz) takže fs výškáče bych doporučoval okolo 1kHz...

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Tak ARS 825 hraje s podobným osazením taky a je tam jen 8 mikro kondík, žejo...

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

No, tak zatím mám představu takovouhle:
Dát tam to ARV 078.
Spodek dělit 6dB/oct, hořejšek 12dB/oct, někde na 3 kHz, "učebnicovou" výhybkou, s kompenzací indukčnosti toho ARN.
Něco proti? Je fakt, že fd je na hranici rozsahu obou měničů, by se možná ten spodek moh dělit vejš a hořejšek níž...
Stejně to bude taková splácanina, jde mi jen o to, aby se to dalo poslouchat no...

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Dej tam snad radši tu 089. Ta 078 je subjektivně dost dobrý reprák ale mám pocit, že má dost vysoko rezonanci.

A nečekej zázrak, na středech to bude slušně řečeno kompromis.

Web

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Když ale ty 089 nehrajou... vyšší středy možná, ale žádnej ultrazvuk to neni. 078 jsem jednou kamsi z nouze nacpal a byl jsem mile překvapen. A o středy strach nemám, do 4kHz ksou ty ARN použitelný. Nekladu si za cíl nějak extra kvalitní reprodukci, chci to na 100V rozhlas na chatu big_smile

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Dnešné ARN 661x resp. 668x ťahať do 4 kHz by som neriskoval. Tá analógia s ARS 825 je síce na prvý pohľad lákavá, ale tam sú pokiaľ viem použité staré ARN 664/665 a tie sú v oblasti vyšších stredov o niečom úplne inom. To znamená, že tie sa dajú použiť tak vysoko, v núdzi prípadne aj na celé pásmo. U 6684 sa obávam, že ti na 4 kHz budú už dosť nepekne vrieskať. Asi sa to fakt bez výhybky a delenia na cca 2 kHz nezaobíde...

Web

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Obávám se, že máš pravdu.

Web

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Porovnával som dve bedne. Bedne rovnaké, bas napriamo, výšky cez hondík, tuším 4uF. Boli to supraphon RK40. v jednej bedni ARN6618, v druhej ARZ668. Ktorá hrala krajšie? No predsa s ARZtkami. ARNká kričali, fujtajbl. Bez 12dB vexle na basoch sa to nedalo počúvať.

Web

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Mno, takže co s těma ARN 6684? Chci nějaký poslouchatelný bedýnky, žádnej high-end.

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Jestli to chceš na 100V rozhlas, tak tam ani výškáče nedávej.. wink

(upravil Nepér 25. 5. 2008 19:24)

Re: Jakej vejškáč a kde dělit k ARN 6684

Tak takovej průser to zase bejt nemá.

Takže bych tam nechal ty ARV089 a použil bych nějakou univerzální výhybku na 2.5kHz 12dB/oct? Případně doplnit kompenzaci indukčnosti toho ARN?