Re: 12LX60 do BR/BP6th

Dokud nezměříš impedanční charakteristiku, tak tu mlátíme prázdnou slámu.

Web

(upravil dbmax 11. 5. 2008 15:33)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

a ako ju mám zmerať v bežných domacich podmienkach veď nemám na to prístroje ani nič podobné okrem multimetra smile ? hmmm
čo podľa tej impedančky vlastne zistíš...

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Zvukovku sakra máš ne ?
Jak to máš naladěný.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

no zvukovku ešteže mám novú .... pred mesiacom som ju kupoval
čo ako mám zase naladené ?

Web

(upravil check 11. 5. 2008 17:32)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Naladit přesně BR bez měření imho nejde. Když změříš reproduktor a bednu, tak budem vědět, kolik je tam kde litrů objemu a ladění BR. On totiž ani ten objem dost často nesedí proti přesnému čistému vnitřnímu...
Návod je u mě na webu, potřebuješ na to součástky za pár korun.

edit: Je tam popsaný všechno, včetně rezistorů. Jediný rezistor tam je referenční výkonový, asi 10W s nejmenším rozptylem, zbytek sou prckové.

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

dobre checku objednal som všetky potrebné rezistory, zenerky, prepínačik, jack samec 3.5, je to pár korún len aby som to celé dal dohromady smile

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

dbmax: tak jestli by si byl tak hodny a poslal mi to na email smile, jako stavet ho zatim v planu nemam ale treba za 2 roky clovek nikdy nevi smile

(upravil dbmax 11. 5. 2008 20:55)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

A.J. jj poslal som ti meila smile

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Můžu poprosit i já smile THX

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Ja by som ten BP6 ladil na 18L, 75Hz a 72L, 31Hz. Natrubky vyjdu 5x30cm, 31 a 51cm resp. Je to z winISD, bude treba to BR doladit +-1cm.
Teoria VZDY sedi s praxou, pokial sa to dobre v praxi spravi, to len autohifi dementaci si myslia, ze to urcite nefunguje a musia to 150x prerabat, aby to bolo dobre.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Komáre, jestli tobě vždy sedí teorie s praxí, tak tý praxe pravděpodobně moc nemáš. A jestli jo, tak rozjeď cokoliv ve velkým.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Mozem povedat, ze nesedi a to preto, ze vysledok sa nezhoduje s teoretickym navrhom.
Ak uz ozaj navrhovat, doporucujem LEAP alebo Akabak, nie winISD, lebo potom je to normalne, ze sa realita nezhoduje s teoriou. Az potom sa to zhodovat zacne.
Dokoncujem projekt 2 pasem, tam sa to napodiv velmi dobre zhoduje, hadam to potom pridam aj sem do projektov.
Ked si uz spomenul nieco vo velkom, ano planujem nieco smile

(upravil junglist 12. 5. 2008 0:51)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

To jsi šťastný člověk, a přeju hodně štěstí! A pochlub se, jak ti dopadlo to velký smile
Sorry Maxo za OT smile

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Ja jen dodam, ze teorie MUSI sedet s praxi a vzdy sedi. Jenom simulace sedet nemusi a obcas nesedi. :)Problem je v presnosti dat o menici a dokonalosti simulacniho softu samozrejme. Nelze postihnout vsechno.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Na cestě od terorie k praktickému výsledku se nachází mnoho x-faktorů, včetně lidského. Teorie vs praxe všeobecně. Takže, jak jsem řek, jste šťastní lidé. Napoprvé, to je nářez. Respect.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

OT - dbmax: posly mi ten email prosim znova, nevim z jakeho duvodu se mi zaplo  presmerovani na uplne cizi mail big_smile

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Jungliste, to ne, nerozumeli jsme si. Teoreticky popis prakticke veci musi byt shodny s praxi, jinak je spatne ta teorie a ne jeji aplikovatel. smile To ze praxe nesedi se simulaci je uz potom problem programatora softu a samotneho konstruktera. smile

Teorie a praxe vs. Simulace a praxe jsou dve rozdilne veci. smile

Pardon za OT.

(upravil dbmax 12. 5. 2008 15:09)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Junglist / A.J. - pošlite mi email na melchiory@orava.sk a odtiaľ vám to pošlem a zároveň to budem mať uložené keby náhodou ....

to mám tu vám všetkým odprisahať že objemy ktoré my dal check a objemy ktoré som uvádzal ja sú presné ? rozmery celej bedne sú 1000x400x360mm , box je z mdf 19mm, čistý vnútorný objem je 111 L, po odrátaní všetkých priečok, objemu repro, štrbím mi vychádza čistý pracovný objem obidvoch komôr dohromady netto na 90 L, ostatok zaberá nejakých 21L, obe štrbiny používam s vzhľadom na rozmery ozvučnice s plochou 5 x 32 cm / 5 x 32 cm, dľžky sú dopočítané podľa ladenia z winisd,čiže rear komoru mám 75L/30hz s dľžkou 61cm , front 15L/88Hz dľžkou 31cm
najradšej budem až mi dojdu súčiastky dám to celé dohromady a zmerám impedančku ako písal check

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Nerozčiluj se, Michal to nemyslel takhle. Základní problém je v těch simulačních programech. Některé věci se nasimulovat nedají, aspoň ne v běžných programech. Bandpass 6.řádu je z tohoto hlediska asi nejhorší. A rovná čára neznamená nejlepší zvuk.

(upravil check 12. 5. 2008 15:32)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Nová verze Winisd (nová už hodně dlouho) počítá BRko správně. Potíž je v nakrmení správnými daty. Píšu už potřetí, že sem vzal mirulův supík o čistém vnitřním objemu řekněme 33l (naprosto bez tlumení), ale změřením repra + uzavřenky a dosazením do winisd tak, aby se impedančky rovnaly, mi vyšlo asi o deset litrů víc. Tak sem na těch 43l odsimuloval nátrubek, zabudoval, opět změřil bednu a ona ta simulace přesně odpovídala skutečnosti.
Takže bedna má sice geometricky 33l, ale na měření se mi to chovalo jako 43l uzavřenka a i BR nátrubek je naladěný podle tohoto objemu správně.
Osobně bych se moc divil, kdyby se měřením potvrdila simulace. U té přední komory záleží na každém půllitru, to už je pak i rozdíl, kam se dá BR...

Web