(upravil stg 29. 4. 2008 3:12)

Téma: solton

zdravím jsem v tomhle oboru laik - mám dotaz - vlastním dvě reprobedny solton stršího data
u jedné z nich začal hrát potšeji výškový reproduktor - oba jsem odpojil proměřil a ukázalo se že jsou
v pořádku
problém je tedy ve výhybce (podle rad lidí big_smile ) bohužel na součástkách na výhybkách není ani bžž a tom
co jsou zač sad
nemáte někdo s těmito bednami zkušenost - respektive nevíte co jsou zač ty výhybky ??
bedny jsou 15/3/1 palců tři pásma 200 w 4 ohmy - solton r.v. ??? smile

edit : jedná se mi o to že nevím jaké hodnoty by měli jednotlivé součástky mít a tudíš ani co hledat
čekat nebo za co je vyměnit - rezistory se asi upekly (pokud to jde) je na nich upečený lepidlo kterým byli přilepeny...
výškáče ukazovaly odpor (oba) 7,4 ohmu a mají být 8 ohmu .. je to OK ?

Re: solton

U tých výškacov myslím je to OK. Chcelo by to premerat vsetky kondy a odpory v tej výhybke a porovnat ich s tou funkčnou. Prípadne povymieňat okrem cievok všetko

Re: solton

7.4 jo ok, ale tim, zes jim zmeril odpor mas sice prvni nastrel, ze jsou ok, zle jeste je propiskni z generatoru (treba PC) nebo tak jestli jsou opravdu dobre - bez vyhybky samozrejme.
Na vyhybce pred vyskacem bude kondenzator a nejake odpory, chce to zmerit. Pokud mas meraka soucastky nejsou popsany, tak neni nic jednodussiho, nez porovnat ten "vadny" kus se zdravym.

A jeste bych predtim vyloucil (pokud jsi to jiz neudelal) chybu jinde, tedy prohodit bedny na zesilovaci, jestli se to prestehuje s bednama.

(upravil stg 29. 4. 2008 13:12)

Re: solton

drží se to jako klíště big_smile du zkoušet měřit big_smile

edit - asi je budu muset vyndat z tý vyhybky co? ty součástky....
        mám trochu strach potom pájet repráky nz5 jelikož mi známej řikal že bych je mohl klidně upíct když je budu páje dlouho sad
a toho se bojim (vejšky sem odstřih ale to sem to ještě nevěděl big_smile)

Re: solton

Testni nejprv ty výškáče, jestli to jsou ty HT16 cosi, dokážou ztratit citlivost, hlavně když zvukovodem dovnitř vletí nějaký kovový úlomek.

Web

(upravil stg 29. 4. 2008 13:27)

Re: solton

hmf tak jeden hraje opravdu potišeji i když to ukazuje stejnej odpor takže to na výhybce vůbec nemusí bejt teda ....

HT16 to nejsou je nanich napsáno F1 nic víc

Re: solton

Pokud hraje stejne pri nezmenene Z, je to mechanika, neco na zpusob toho, co rikal Sendy.

Re: solton

Z?

Re: solton

F1 je strašlivá vykopávka, tuším do něj pasuje vložka z nějakého asiata. Rozeber, s velkou pravděpodobností bude cívka přismahlá nebo odpadlá od membrány.

Web

Re: solton

rozebral jsem ten výškáč a cívka tam opravdu vysí odtržena od ty kopulky (membrány)
spíš nežli ji budu opravovat - jelikož toho nejsem schopen tak se zeptám na ekvivalent ... koupil bych dva a je po problémech
doufám sad

Re: solton

No, ona kmitka do F1 by se měla dát koupit, celý ten krám stál kdysi 990Kč, co pamatuju. Bez záruky výsledku by tam měla pasovat asi vložka z Fostexu, nebo možná i DT150 a podobné s 1" vinutím. Ale neručím za to, marně na tenhle repro vzpomínám. Myslím, že jsem tam dával po úpravě tu vložku z fostexu.

Web

Re: solton

máš asi na mysli  toto a nebylo by pro mne snažší řešení koupit a osadit , nežli se v tom rýpat a možná dorýpat ? bude to s tim seleniem fungovat ?

Re: solton

Bez úpravy výhybky to bude mít kdovíjaké vlastnosti. Vyfoť aspoň ten F1 a F1 rozebraný, ať si vzpomenu. Za S2, což je podobný tweeter, se dávala nějaká Fane jako náhrada.

Web

(upravil stg 30. 4. 2008 15:32)

Re: solton

fotky jsou
           zde zde zde zde zde zde zde

jsou to fotky z mobilního telefonu takže jsou dost rozmazaný sad ale lepší nežli nic...
s tou výhybkou je mi to jasný ale mám dojem že pro mne bude snažší vyměnit součástku nežli membránu
možná jsem na omylu smile



edit - včera tady byl jeden známý zjistil že výhybka je opravdu v pořádku - rozbrali jsme inkriminovany měnič a ejhle smile) membrána byla/je utržená smile takže teď mi zbejvá opravdu jen sehnat náhradu .....lepit to asi nemá cenu že? třeba sekunďákem big_smile