Téma: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

nazdar... aky zosik (stavebnicu)by ste mi poradili na zadne efekty a center. nechcem nic narocne a ani vykonne,postaci mi 20-30W. vyuzijem to iba obcas na film, na hudbu mam stereo. ide o to ze mam doma nevyuzite 2 tesla bednicky a asi 4ks EI trafa s nesymetrickym napatim asi 15-18V a 60VA. takze najradsej by som bol keby existoval nejaky vhodny svab na taketo napatie (okolo 25V po usmerneni) aby som do toho nemusel vela investovat. urcite s takym niecim mate skusenosti.
za rady vopred dakujem.

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

tak spoj dve trafa a mas symetricke,a uz mas hned lepsi vyber

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

a to mozem? nebudu sa medzi sebou bit?:) a je to jedno ktore zaciatky sekundarov spojim? a ktore zosiky by ste mi odporucili?

(upravil right13 28. 4. 2008 19:10)

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

ak budu rovnake tak ano,a nie je to jedno,musis spojit zaciatok druheho z koncom prveho sekundara,to bude spolocny,a proti kraju musis namerat napetie vinutia a medzi krajmi dvojanasobok napetia,logicke,ked nenameras,mas to zle zapojene....

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

ale to zalezi aj na zapojeni primaru...ved napatie na sekundari sa indukuje podla priebehu napatia na primari, tak musim na sekundari spojit zaciatky a konce vinuti,nie?
a fakt neni nejaky lacny, dostupny, jednoduchy nesymetricky zos?

(upravil sinclair 28. 4. 2008 20:11)

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Postav koncáky z Transiwattu 40 Junior, ale ten potřebuje nejméně 40V stejnosměrných. Je laciný, jednoduchý atd., s pěti tranzistory stejně nikdo nic lepšího nedokáže sestavit a nehraje to zle. Nakreslete mu to radši - dva takové zdroje, to by už bylo kolem 50V a hned veseleji - výkon kolem 40W/4ohm.

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

ale ja mam 4 (18V) trafa a potrebujem 3 konce:) nestacilo by dake tdacko, len tak pre pokus. v zadu aj tak reprone nehraju cele pasmo.

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Televizní moduly s TDA2030 smile Je to zadarmo....

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Nakonec asi jo.

Hele a co opajcovat TW077 Pionýr, tu první variantu s darlingama na konci? Na tyhle výkony bych se nebál ani TIP142/147 nebo BDX33/34. Na jeden kanál jsou dva malý trandy, dvojice darlingů, asi 5 odporů a 5 koďanů smile

Někde tady na fóru je schéma i fotka desky, kdyžtak to můžu poslat.

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

opamp, mohl by jsi to najít ? (TW077)

(upravil sinclair 29. 4. 2008 8:53)

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Kurva schválně, vývojáři - zkuste spáchat něco, co bude mít zesílení asi tak 20 , bude to po všech stránkách stabilní, bude to mít co nejmíň součástek a nebude to šváb !! smile
Tímto vypisuju soutěž o co nejjednodušší, plně funkční diskrétní koncový zesilovač!
První a jediná cena je půllitr MOJÍ slivovice, tedy superkvalitního moku, který jste ještě nikdy nepili a po vychlemtání už ani pít nebudete smile
Václave, Ondro - to už je výzva, ne? smile

Web

(upravil jik 29. 4. 2008 9:15)

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

A aby neměl vstupní odpor ve stovkách ohmů....
A to jde - dle takového zadání - ještě něco jednoduššího než jsou Transiwatty?

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Může to být v áčku, Leoši? smile To by stačilo opajcovat hnusnýho Páse smile

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

jsem zvědavej, kdo sem první pošle obkreslenýho Páse smile

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Ani nápad, žádný áčka ani Passe. Debil jeden...

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

a to  tda 2030 mozem napajat 25V nesymetrickymi? videl som na nete schemy aj tak aj symetricky.

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

marečku, předělat to na nesymetriku není až tak složitý... defakto odporovej dělič do neinv. vstupu a kýbl mezi výstuop a repro, toť vše. jenže - ta TDA2030 se v nesymetrice chová ještě víc nahovno než se symetrickým napájením sad nicméně fungovat to bude.

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

Leoši, jaké máš požadavky na zkreslení? A na výkon?

Web

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

takze asi spojim dve trafa na symetriu (60+60W=120W) a mam zdroj pre tri tieto kanaly. bude to stacit ak tam dam dobru filtraciu, teda myslim.

Re: aký nenáročný zosik so nesymetrickým napájaním?

spoj,ale najprv si to skontroluj,ci ti to pracuje spravne,a hlavne napetia,aby si potom mesiac nehladal chybu v zosiku,a chyba bude v napajani...

Web