(upravil P.Lev 24. 4. 2008 9:21)

Téma: Sub delta 15LF + ground zero

Zdravím, měl bych takový dotaz ohledně impedance.Stavím subwoofer s reproduktorem Eminence Delta 15LF (8 ohm) a zesilovač mám Ground Zero http://www.carhifi-profi.cz/product_inf … Path=8_69, který bude zapojen do můstku. Ctěl bych vědět jak to je s tou impedanci.Děkuji všem za rady

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Takové téma se tady už myslím probíralo - při výkonu autozesilovače 350 W v můstku/4 ohmy Ti dá do 8 ohmové zátěže výkon nižší. Při ideálním tvrdém zdroji-měniči  zhruba polovinu, v praxi pravděpodobně o něco víc než polovinu. Ale to vše se vykompenzuje dobrou citlivostí reproduktoru. Někdo to zde už doporučil nebo napsal v tom smyslu, že to až tak nevadí, že randál z toho bude i tak až až. Jestli jsem něco napsal špatně, ať mě opraví experti na autotechniku.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Mockrát děkuji za odpověď moc se mi ulevilo.Tušil jsem to ale potřeboval sem se ujistit

Re: Sub delta 15LF + ground zero

pokud je zesilovač trošku rozumnej, tak dá daleko víc než polovinu - vše se dožene gainem.
tudíž nevýhoda je prakticky neslyšitelná, zato o 5-10db citlivější PA reproduktor slyšet teda je smile
P.Lev: neboj se ničehoš nic, jen to hezky dobře postav.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Jaký objem hodláš té Deltě obětovat?

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Snad to dám do tydne dohromady.Jinak objem co hodlám obětovat bude tak 70l, ale bude to trošku problem chci zadní stěnu skosenou tak budu trosku potřebovat s rozměrama

Re: Sub delta 15LF + ground zero

No, to je hodně málo. Ta Delta je lepší ve větším objemu. Zkusil bych uzavřenou, průběh dole mírně elektronicky přizvednutý. V 70l bassreflexu by to jen bučelo a nic bys nezískal.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

to je na 15" tohoto typu dost málo. ať v uzavřence, nebo v basreflexu. Já jsem měl 12" verzi vě 47litrech a nebylo to dobrý. potřebovala kolem 60l který jsem jí nedal. 15" verze bude potřebovat určitě víc jinak dopadneš jak já smile

Re: Sub delta 15LF + ground zero

No tak když to tak vezmu tak to mužu tak zvětšit maximálně na 92 l ale pak budu potrebovat pomoct s těma rozměrama ty bedny a basreflexem

(upravil KarelXth 24. 4. 2008 11:11)

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Ano, každý litr navíc tomu pomůže. Na bassreflex v těchto objemech a s tímto reproduktorem rovnou zapomeň.

Pokud by se ti vešla na plato, možná by to stálo za vyzkoušení. Dával jsem jí na plato kamarádovi do Golfa a bylo to velmi slušné.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Bohužel na plato to nejde tam uz jsou koaxialy kolik bych měl tak dát tý deltě za objem v basreflexu??

(upravil Crashpc 24. 4. 2008 11:18)

Re: Sub delta 15LF + ground zero

nemůžu si pomoct, nikdy jsem to nesimuloval. Až teď. Vychází to pěkně blbě. Ten reproduktor je na subwooferovou aplikaci do auta opravdu absolutně nevhodný. V zavřený bedně pojede jen do nějakejch 55Hz, v basreflexu by šel asi i kolem/pod 50, ale se strašnym hrbem. potřebuje bednu ještě větší, a nebo spíš jinej reproduktor. Hold to opravdu neni basák. Jedinej dobrej nápad je - fláknout ten reprák do plata jestli se vejde. tam by i mohl posloužit, ale asi ne s takovym výkonem, a když se otevře kufr, hrozí riziko že se urve pokud zrovna bude hrát nahlas.

koukám že dneska stojí 1800kč. buď bych ho vyměnil za nějakýho hifíka, nebo prodal a rozhodoval se uplně odznova.

karel byl rychlejší smile

//podle simulace to začíná bejt použitelný někde na 150 litrech

Re: Sub delta 15LF + ground zero

No tech 150l je opracdu dost no uvidim skocim premerit kufr a mozna dokazu ten ogjem zvetsit no uvidim

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Zas tak černě bych to neviděl. V uzavřené bedně okolo těch 100 litrů už to bude dobré.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

No tak jsem to přeměřil a dostal jsem se na 110 l

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Mám ještě takový dotaz jaká je montážní hloubka delty 15lf

(upravil KarelXth 24. 4. 2008 14:12)

Re: Sub delta 15LF + ground zero

Hloubka té Delty je cca 154mm, tak si to spočítej.

Re: Sub delta 15LF + ground zero

diky