(upravil Rendolf 19. 4. 2008 18:25)

Téma: Leštění laku

Je tu pokračování mých strastí při finálních estetických pracech na mých reprosoustavách. Problém nažehlování dýhy bubingo mám zdárně za sebou, po mnoho zkouškách a pokusech (, které nebyly zadarmo) jsem našel způsob a jsem docela spokojený. Začal jsem lakovat, znovu po pár pokusech jsem zjistil ,že epoxidový jednosložkový lak dá nejvíce vyniknout kresbě dýhy, ejhle, tento lak není vhodný k silnějším a vetším množství vrstev ( mluvil jsem osobně s Ing., který ho vyrábí). Tedy ok,začal jsem hledat lak,který můžu nanést ve větší vrstvě vícekráte. Našel....polyuretanový lak,vodou ředitelný...tedy nezreaguje s již naneseným epoxi lakem, rychle zasicha klidně i v silných vrstvách. Tedy mám 3x vrstvu epoxi laku další 4 vrstvy polyuretanu. nanášel jsem spec. válečkem s jemnými chloupky, ale přesto s výsledkem nejsem zpokojený, sem tam prach a lak se nerozlije tak , aby vypadal jako zrcadlo, ale s tím jsem tak trochu počítal. pořídil jsem si nějakou brusnou pastu a autopoliš na starší laky, byl jsem prodavačem ujištěn, že tyto malé chyby odstraním a lak se bude lesknout jako zrcadlo.Částečně měl pravdu, opravdu tou pastou....je to vlaste takový smirek pod vodu tak 2000 v pastě....jsem ostranil prach i nerovnosti laku, ale toho lesku se nemohu doleštit....leskne se to, ale tak jako polomatně, dělám něco špatně, nebo existuje nějaký přípravek....děkuji za radu

ukázka...no chtěl jsem až budou hotové...ale..
http://img01.picoodle.com/img/img01/4/4/19/t_Obrazm_0f862cd.jpg

omlouvám se za kvalitu foceno mobilem

(upravil Rendolf 20. 4. 2008 0:45)

Re: Leštění laku

pASTA ABRASIVA LUCiDANTE a paklestím autopolišem ...leskne se to ale ne tak jako lak před leštěním

Re: Leštění laku

dokken dával do vlákna o klavírnom laku tento link
http://www.diyaudio.com/forums/showthre … adid=83141
Asi by to fungovalo aj u teba.
S postupom lepenia dýhy sa nepodelíš? Ja budem lepiť toto
http://img266.imageshack.us/img266/4788/p1060287ff4.th.jpg

Re: Leštění laku

A není ten problém v samotné polyuretan. barvě,ptám se proto že většína těchto vodou ředitelných barev co mi prošly rukama je na rozdíl od nitropolyuretanek jako lehce mléčně zabarvená.Ale takhle radit na dálku to je těžké.

Re: Leštění laku

pokiaľ viem, tak PU lak sa nedá dokonale vyleštit

Web

Re: Leštění laku

Brehowicz: anonež vyschnou,pak tam žadné zabarvení není

redyuri: Asi dělám chybu,že se pokouším leštit lak po24 hodinách,to asi nebude vytvrdlé?! Jo acelou noc jsem hledal na inter. a objevil jsem nějaké tvrdé vosky, myslí, že by mi to mohlo pomoct a taky leštcí kotouče......to bude zase peněz

bubuxin: odkaz nefunguje...,hezká dýha, rozměr, který jsi koupil ti bude stačit, nebo ji budeš muset skládat?

Re: Leštění laku

PU lak imho nebude nikdy dostatočne tvrdý, a patrí skôr na podlahy.... alebo skriňu.. nie na bedňu. plus bude asi trvalo matný/opaleskujúci

Web

Re: Leštění laku

PU lak bezne pouzivaju nabytkari, je to bezfarebne a leskle. V predajni Chemolaku mi doporucoval  lodny lak, je to tiez vysoko leskly, tvrdy lak. Asi to vyskusam.

Re: Leštění laku

redyuri: je leskly ...krásně.....jen jak jsem popisoval , jelikož nemám lakýrnickou dílnu s vodní stěnou a kompresorovou stříkačkou....ad výše....mám tam chybičky , které tou pastou odstraním...jen pak nemohu dosáhnout toho lesku jako před pastou....ještě zkusím ten tvrdý vosk....

Re: Leštění laku

Sorry, ešte raz
http://www.diyaudio.com/forums/showthre … adid=83141
Dýha z obrázku (makasarský eben) má šírku cca. 11 cm. Na čelo potrebujem 30, na bok 45 cm. Musím skladať.
Ešte k laku. Ja som použil PU vodou riediteľný, ale na jednu vrstvu som ho použil až veľa a valčekom ho len "rozlial". Valček sa skoro ani nekrútil. Spotreba laku veľká, výsledok aj bez leštenia celkom fajn.

Re: Leštění laku

No, tak to ti nezávidím, bavil jsem se s truhláři o skládání dýhy....po tom co jsem si vyslechnul jsem tuto myšlenku opustil. Sehnal jsem dýhu bubingo v šíři 52cm!!!! ,potřebuji na boky 50cm,  bohužel to není bubingo pomele co jsem chtěl, ale tu měli jen jako male kostičky....

Re: Leštění laku

Viem, ušil som si na seba búdu. Ale makasar sa mi strašne páči. Lepil som brest, musel som skladať, takto to dopadlo.
http://img402.imageshack.us/img402/8596/p1010722pn8.th.jpg
Ale to bola dýha za pár šupiek, teraz som dal 7-krát viac.... Ale to som už od leštenia laku ďaleko.
Ešte jedna OT otázka: Čo plánuješ osadiť do tej bedni, ináč veľmi peknej bedni.

(upravil Rendolf 20. 4. 2008 14:27)

Re: Leštění laku

Všiml jsis tech obrovitých odhmotňovácích nohou....no nechtěl jsem je ukazovat před koncem...ale prozradím, je to jen polovina na tuhle už obrovskou bednu přijde ještě jedna....celem budou mít rozměry š 40cm hl. 50cm v. 190cm použito bude 6 měničů, pujde o 3p.

Re: Leštění laku

Hmmm, to trojpásmo v kúte bude potom hračka pre deti.....

Re: Leštění laku

bubuxin
ako robis hrany tej bedne? Mas to pekne spravene, vyzera ako komercny vyrobok.
Chystam sa dat dyhu na 3p. a dost sa toho bojim, ako to spravim na tej hrane, aj ako budem upravovat povrch.

(upravil bubuxin 20. 4. 2008 19:45)

Re: Leštění laku

Skús sa lepšie prizrieť, je to tam vidno.
http://img30.picoodle.com/img/img30/4/4/20/t_hranam_19b6180.jpg
Lepil som Chemoprénom, nechať odvetrať radšej dlhšie ako je napísané a fotografickým valčekom prilepené. Ten zbytok cez hranu som najprv prilepil o bočnú stenu a pomaly cez hranu menil sklon valčeka, až nakoniec som zavalcoval skosenie. Všetko valcované od spodu hore, alebo naopak? A od zadnej steny dopredu.
Teraz mi došlo, že myslíš inú hranu. Dýha bola dlhá asi 180 cm, narezal som si veľkosť čo možno najpresnejšie na jednotlivé steny. Nejaký presah je nutný. A keď si ich nepopletieš, tak to bude vyzerať ako keby na seba nadväzovali.
Dúfam, že sa Rendolf nebude hnevať, že to riešime v jeho vlákne.

(upravil Rendolf 20. 4. 2008 22:20)

Re: Leštění laku

Nehněvám.....to 3p je ARS 330-00 4ohm, když jsem koupil tu dýhu učil jsem se na těchto soustavách ji lepit a když už jsem ji tam dal tak jsem je celé předělal, nalakoval přední stěny, odstranil lak z reproduktorů arn226 je má 8x imbus. vrutech......no hodně práce na bedny, které mám na poslech u bazénu...krbu..prostě na zahradu ps: sousedi je nenávidí

ted vidim deti..........mě je 24 děti nee!!!!

Re: Leštění laku

A osadenie pred dokončením neprezradíš? Pýtam sa len zo zvedavosti, ja som si vybral Visaton.

(upravil Rendolf 23. 4. 2008 11:38)

Re: Leštění laku

Heureka....leštím,kopiljsemsi nástavec na vrtačku takový vysoký molitan, dávám tam tu pastu a vlhčím vodou..pozor velké otáčky..tam byla ta chyba bál jsem se to pustit naplno,a ono to chce vysoké otáčky a leští se PU do vysokého lesku........vypadá to jako klavííííííííííír, hurá.....jdu si pustit L.v Beethoven symf. 9....................K osazení.....abych se přiznal nevěřím svým schopnostem stavět repr., které budou hrát tak jak bych si představoval. stavím svoje monstra jelikož nejsem solventní koupit si velké repr. s. které bych chtěl B&W 801, popř 802, a malé sloupovky nechci, mám rád "plné" km. pásmo tj. basový základ od velkého měniče tj. 30cm výše, nechci vyhazovat velké sumy peněz a pak být nespokojený se stavěnými repros. To raději tyto peníze investuji do zesilovače,jelikož zesilovač je taková konstanta...neměná...mám Denon 1500r gold a časem poznávám neduhy tohoto zesilovače.....rád bych si koupil Accuphase tj.investice za jetý zes.cca 50 000kč a potom hold šetřit na BW.......zpět k osazení bude to TVM a monacor....6x2 focal by bylo poněkud nákladné smile

Re: Leštění laku

Rendolf napsal:

No, tak to ti nezávidím, bavil jsem se s truhláři o skládání dýhy....po tom co jsem si vyslechnul jsem tuto myšlenku opustil.

Pozri aký som šikovný smile

http://img34.picoodle.com/img/img34/4/4/25/t_P1060337m_d913de9.jpg