Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Pomoc pri stavbe centra.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Pomoc pri stavbe centra.

Ahojte chcem vás poprosiť o radu chcem sa pustiť do výroby centra no nechcem aby to bola taká klasická malá skrinka aj by som chcel použiť rovnaké reproduktory aké som použil na predky aby sa zachoval charakter zvuku bude to štvor pásmový aktív použijem rovnakú výhybku Behringer  cx 3400.Predstavujem si to asi tak ,že na stenu spravím  konštrukciu asi z drevených hranolov na ktorú pripevním konštrukciu z MDF dosky v ktorej už budú vyrezané otvory pre reproduktory no samotné reproduktory budú zapustené v 35mm. Javorovom masíve ktorý sa po nastriekaní pripevní na MDF dosku.
Potrebujem vedieť či stačí keď bude MDF iba  jedna vrstva 19 mm.alebo dať radšej rovno dve.Predpokladaný rozmer je 1200* 2000* 300mm.Treda takýto priestor dáko zatlmiť.Bývam v paneláku a mám strach že sa bude cez panely prenášať moc hluku a susedia sa zbláznia. Dá sa to dáko obmedziť.Podobne chcem riešiť aj subwofer  495mm. reproduktor podobným spôsobom zavesiť na strop.

http://img02.picoodle.com/img/img02/4/4 … b73281.jpg

(upravil 7tech 19. 4. 2008 12:41)

Re: Pomoc pri stavbe centra.

Extrémisto! big_smile
Budeš muset do takové placky dát bohaté žebrování, jinak se to bude nafukovat při jakékoliv tloušťce materiálu. Takže já bych tam klidně tu 19mm MDF nechal, ale žebra bych dal třeba po 20cm.

(upravil nv43 19. 4. 2008 15:55)

Re: Pomoc pri stavbe centra.

no máš to naddimenzovaný že by to ozvučilo kinosál. ten centr má být 4pásmo? to by mě teda ani ve snu nenapadlo big_smile

Re: Pomoc pri stavbe centra.

To rebrovanie po 20 cm je dobrá pripomienka asi by som na to zabudol a potom by vibrovala celá predná stena. Uznávam ,že je to trochu predimenzované no určite chcem použiť reproduktory ktoré sú aj v predkoch. A ešte sa chcem spýtať či nemáte skúsenosti zo zvukovými kartami mne to pripadá ako dobrý nápad spraviť domáce kino cez počítač. Takto sa zbavím mnohých káblov a prístrojov.

Re: Pomoc pri stavbe centra.

podívej se tady http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti … ;Itemid=49

(upravil 7tech 20. 4. 2008 14:59)

Re: Pomoc pri stavbe centra.

Ten zdvojený středobas v centru je zbytečný. Dělička s basem bude strašně nízko a těžko budeš dělit výhybkou lichého řádu. Takže směrovost, natož asymerická, nehrozí.
Navíc, to uspořádání je na pytel. Na středech neodlišíš, co hraje levý kanál a co centr.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Pomoc pri stavbe centra.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£