Téma: TVM ARN 312-00/4

Zdravicko, dostal sa mi do ruk tento reproduktor, chcel by som mu postavit nejaky reprobox a chcel som vas tu poprosit ci by ste mi vedeli nieco konkretne poradit, ma to byt ako sub k mojim stlpom (Heco Vitas 700) a hrat by mal co mozno najnizsie frekv co vie pretoze vyssie basy zahraju stlpy. Otazka by teda bola ci reprobox s BR alebo uzavrety a ked s BR tak ake rozmery a kam ho umiestnit ... Ak si vsak dobre spominam tak vzhladom na to ze by som chcel co najnizsie frekvencie tak asi skor uzavretu ozvucnicu...
Dalsia cast mojho problemu je aky zosik (myslim ze 100W bude akurat ) ci s IO alebo tranzistorovy, pripadne ak mate nejake odskusane zapojenia alebo dobre stavebnice budem rad za kazdu rady. Dalej mam receiver Sony STR-DE598 (viem shitka ale co uz) a ten ma signalovy nezosileny vystup na subwoofer, bude tam uz orezany signal a nemusim robit aj filter alebo radsej spravit este aj filter ? ak ano tak pls aky ?
Hladal som tu nejake projekty ale konkretne s 312-00/4 tu toho vela nieje a nic konkretne iba objem bedne no rozmery pripadne kam a ake vystuhy dnu dat sa nepise ...

Dakujem vsetkym za rady snad ma neukamenujete za neznalost wink

Re: TVM ARN 312-00/4

Zesilovač rozhodně tranzistorový a pořádný, třeba SPV100 od Aldaxu.
Filtr - nevím, já bych ho tam radši dal, co kdybys to třeba někdy chtěl prodat nebo použít jinde. SubJunior bude stačit.

Pokud chceš co nejnižší frekvence, pak bassreflex, pokud si nechceš komplikovat život, pak uzavřenku.

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

Este by som doplnil ze potrebujem aby doplnal tie nizsie frekvencie pri nizsich hlasitostiach, ked to je nahlas dostatok basov zahraju aj stlpy ...

Ako zosik by som teda vyuzil
Sub Junior
SPV 100P215+
ATr2A

Co vy na to ? Vsetko od Aldax...
Mam taku otazku toto vsetko ked kupim poskladam a pozapajam treba este nieco dokupovat k tomu okrem chladica aby to bolo funkcne ?
Bol by som vdacny za nejaky konkretny navrh bedne pripadne od niekoho kto to tak uz ma spravene.

(upravil chyna.cz 18. 4. 2008 7:42)

Re: TVM ARN 312-00/4

tak káble,plech o tl. tak 3mm,chcinche,šroubky,nějaký zapínač,...

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

myslel som skor nejake el. suciastky ci bude treba este k tomu celemu.
Instalacny material (dosky,sroby,lepidlo, vatelin ...) s tym pocitam ...
Btw da sa kupit taky zadny panel ako maju tie geniusy 5.1 ze je to chladic, uchyt pre zosik a zaroven je na nom zapinanie a ovladanie hlasitosti ?

(upravil opamp 18. 4. 2008 9:54)

Re: TVM ARN 312-00/4

Koupit asi ne... ale snad to není problém vyrobit.

Z elektrických součástek budeš potřebovat asi jen nějakou EURO panelovou zásuvku, pokud teda nedáš síťovou šňůru natvrdo, vypínač, knoflíky na potenciometry a tlačítko a to by mělo být všechno.

Podívej sde na Aldax do galerie (Archiv), je tam hezky detailně nafoceno to, co hodláš bastlit - SubJunior + SPV100P+
http://www.aldax.cz/index.php?tab=4& … how=sub100

Inspiruj se, klidně to opráskni 1:1 smile

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

jasne presne take nieco ako ten link co si poslal som chcel spravit.
Vyrobit si to myslel ako kupit nejaky taky plat hliniku, k tomu nejaky taky chladic a iba to zosrobovat ?

Re: TVM ARN 312-00/4

Ano. Nezapomenout namazat styčné plochy tepelně vodivou pastou ("pasta na chladiče").

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

Stačí silikonová vazelína na navijáky 16g za 38,-kč v ryb.potřebách
http://www.fishop.cz/fotoCache/1-9311311.jpg

(upravil little 18. 4. 2008 18:31)

Re: TVM ARN 312-00/4

Renolit je lepší a 5kg pixla přeci jen chvilku vydrží:

http://www.autodily-tomes.cz/thumbdetai … DFD3D4256}

smile

Re: TVM ARN 312-00/4

jasne teplovodivu pastu neni problem, vacsi problem je najst hlinikovy profil podobnych rozmerov sad

este jedna vec mi nieje jasna, tie toroidy co predava aldax, na co je tam pomocny 22V pripadne pri SPV250 pomocny 22V a este 2x12V ?
je to nevynutne na chod zosiku pripadne s tym subjuniorom alebo nie ?

Nenasiel by sa teda nikto kto by mi pomohol vypocitat potrebne rozmery bedne a BR ? radsej by som siel do br ako do uzavretej...

Inak vsetkym dik za pomoc

Re: TVM ARN 312-00/4

2x 12 je na napájení subjuniora nebo subseniora.
22 je pro ochranu přes ss napětím.

Obojí by mělo jít strčit do příslušných konektorů SPV100P215+ smile

Já bych s tímto reprem šel přece jen radši do uzavřenky. Každopádně obojí vypočítáš i ve WinISD, které je snad někde tady ke stažení.

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

Pomocné napětí 12V  se dá použít na pohon přip. ventilátoru a 22V je na napájení ochran zesu.Pokud stavíš vofřík tak juniora máš nejluxusněší napájet z Audioswitche což je automat na zapinani zesu ale o tom si počteš na Aldaxích stránkách.
Jaký máš rozumný duvod pro použití BR,že na něm tak trváš?
little tak tohle balení silikonové masti musí vydžet v poho celou rodinnou dovču na Jadranu jako UV krém smile

(upravil sinclair 23. 4. 2008 11:44)

Re: TVM ARN 312-00/4

Teda Ondřeji, přiletěls zrovna z Marsu či spad z višně?
SPV100P215 automaticky dává 2x15V ss pro napájení Juniora, napětí je odvozeno z napětí hlavního zdroje zesilovače - neumíš kurva číst?
2x12V vinutí na trafu je tam jako rezerva pro ventilátory a různé pomocné záležitosti co si kdo vymyslí, 22V je nezbytně funkčně nutných pro separátní napájení obvodu ochran v SPV.

Web

Re: TVM ARN 312-00/4

Sinclaire, Sinclaire, ku*va se neříká ! smile

Re: TVM ARN 312-00/4

Sinclair má povoleno nadávat.
Zase mi omlátíte o hlavu, že sem teoretik diletant, ale nějak mi to nedá se nezeptat. Proč dávat nevětranou 12" s malou Xmax a příkonem do uzavřené ozvučnice pro využití jako sub? Jednak to nebude hrát ty frekvence, které sub má hrát, a kdyby tomu chtěl někdo pomoct ekvalizací, tak uslyší pořádně akorát vnitřní turbulence v reproduktoru. Jinak to přehraje slušnější 7" v 20l BR. Zrovna s 12" sem zkoušel všechno možný. Co takhle 100l/30Hz?

Web

(upravil Andrew-SK 4. 5. 2008 21:22)

Re: TVM ARN 312-00/4

mno asi jediny rozumny dovod preco som chcel BR bol ten ze napr aj tu na stranke 3 z 3 projektov kde je toto ARN boli v br ozvucnici...
pokusal som sa pracovat s tym WinISD ale asi som nanho prilis velka lama pretoze mi tam stale chybali nejake udaje ked som vytvaral novy "driver" k tomuto repraku takze som sa nikam nedopracoval sad.

sinclair: dik za vysvetlenie tych pomocnych vetiev, na stranke som to prehliadol...

momentalne je to cele v stadiu cakania na zosik od aldaxu

Vie mi niekto povedat aku dlzku tohto chladica mam pouzit aby to v pohode uchladil ?

inak zatial vsetkym dakujem za rady.

Re: TVM ARN 312-00/4

nikdo nevie povedat ako dlhy by mal byt ten chladic aby to bolo OK ? sad