Téma: AZS 301

Dostal jsem tenhle zesik Tesla AZS301, ma byt urceny na zpev do kapely, ale chybi koncove tranzistory. Nikde nemuzu najit servisni dokumentaci. Jestli jste se s tim nekdo nesetkal. Je to takova typicka tesla, drevena skatule, popis slovensky, napis Music 30. Udajne je to 2x50 nebo 1x100. Muzu vyfotit, pokud nekdo chcete. Prijde mi ze je to docela raritka big_smile. Diky

(upravil sinclair 14. 4. 2008 16:26)

Re: AZS 301

Vážený, ten zesilovač má výkon 2x10W sinusových, 2x15W hudebních, odtud pochází označení                      Music 30 Stereo. Pochází z druhé poloviny 60.let minulého století.
Je to zesilovač s germaniovými tranzistory na konci /mají tam být původně 0C26-27/. Tento zesilovač s danou koncepcí a danými koncovými tranzistory přežije zamýšlený režim /zpěv ve zkušebně/ pouze několik minut a pak se znovu odporoučí koncové i budicí tranzistory. Zesilovač sice má mikrofonní vstup, ale ten je konstruován jako vysloveně nahrávací, s vysokou citlivostí a zpěvem jej lze velmi snadno přebudit s odpovídajícími následky pro celý zesilovač.
Je to zesilovač pro domácí účely, má pro tento provoz dimenzovány obvody i chlazení a zamýšleným režimem jej lze spolehlivě zničit.

P.S. : Pokud někdo demontoval probité koncové tranzistory, tak budou zcela bezpečně probité i tranzistory budicí /GC510K-GC520K/, možná i něco dalšího, zesilovač je vcelku pokrokově stejnosměrně vázán.

Web

(upravil DiXX 15. 4. 2008 1:07)

Re: AZS 301

Diky za pomoc, pred chvili jsem to otevrel a uz je mi jasny ze 2x50 to nebude smile. Zmatly mne konektory na napajeni vzadu (2x50 a 1x100) a obri vaha na jenom 2x10 do 4ohm. Takze uzitecnost asi nulova, jedine nekomu do sbirky.

Edit: Kdybych se to prece jenom rozhod (jakoze asi ne, ale co kdyby) dat dohromady (ne na zpev), existuje nejaka nahrada za OC26-27? Ostatni je v poradku, nespalene, koncove tranzistory vyndal nekdo z predchozich majitelu na jiny projekt. Germaniove tranzistory uz zrovna nefrcej tak nevim co tam dat.
Diky

Re: AZS 301

S ničím jiným to fungovat nebude.

Web

Re: AZS 301

DiXX, jestli chceš, pošli mi fotky ze kterých lze poznat míra "zničenosti" + představu o ceně na o_plachy(zavinac)email(tecka)cz. Díky.

Leoši, skouslo by to 4NU74?

Web

Re: AZS 301

OC26 mám nové dokonce ještě v originálním balení - 3 kusy.  Dva jsou spárované, jeden je zvlášť. OC27 bohužel nemám. Jestli to někomu pomůže, pište na mira10.cejka(zavináč)seznam(tečka)cz.

(upravil sinclair 15. 4. 2008 8:17)

Re: AZS 301

Musí tam být 0C26 vybrané na betu nad 50 při Uce=5V a Ic=2A, nebo 0C27, které tuhle podmínku bezezbytku splňují všechny.
Jakýkoliv tranzistor z řady NU73 či NU74 bez výběru rozstřelí budič, mají při vyšších kolektorových proudech malou betu, řada NU74 má navíc skrz kravský čip a tlustou bázi i extrémně nízký Ft asi jen kolem 100kHz.
0C27 a dokonce i páry se dají bez problému sehnat u mě.
Mám Music 30 stereo ve dvou vzhledových variantách ve sbírce.
Pátrám zatím marně po té třetí, co je v šedém plechu a vypadá stylisticky trochu jako Music 70. Tedy 2x4 kulatá hliníková tlačítka, kartáčovaný přední hliníkový panel, knoflíky půlené bakelit-hliník. Je označená AZS300.
Těchhle variant se údajně vyrobilo jen kolem tří stovek a pak to zastavili, bylo to prý v interiéru tak škaredé a k ničemu to vzhledově nepasovalo, že to nikdo nechtěl.
Ta dřevěná varianta ladí například s tunerem Tesla ST100.

Web

Re: AZS 301

Díky. Jestli se s DiXXem dohodnu, asi tě Leoši o pár bambusů s dovolením připravím smile

Web

Re: AZS 301

Tak si připrav pěkný balík. Jeden 5% pár vybereš tak ze třiceti kusů.

Web

Re: AZS 301

Že bych se na to teda radši vys**l?

Web

Re: AZS 301

No tak jestli ti nebude vadit, že budu chtít za jeden pár selektovaných 0C27 stovku, tak to s tím bambusem můžeš zkusit.

Web

Re: AZS 301

Ja som tiež majiteľom jedného AZS300 a  tuner ST 100. Otec ho mal od novoty. Robil som na ňom nejaké úpravy, výmena potenciometrov, elytov a nejakých tranzistorov za ´kremíky´ no ten koncák potrebuje buď OC27 alebo 7NU73. Ja ho mám ešte osadený vraj juhoslovanskými SFT212. Rád by som tam dal teslu. Neponúknu aj mne páni nejaké tie dva páry? Rád zaplatím, hlavne, keď môj historický kúsok, inak v 100% stave. Ďakujem.