Téma: Zapojenie aktivneho subu

Zdravim,

Je nejaky problem v zapojeni aktivneho subu na vystup predzosilovaca paralelne k koncovemu zosiku?
Sorry za stupidnu otazku smile

dik martin

Re: Zapojenie aktivneho subu

Pokud je výstupní impedance předzesilovače oproti zatěžovací impedanci dostatečně nízká, tak v tom problém nebude.

Re: Zapojenie aktivneho subu

no predzosilovacom myslim vlastne len ovladanie hlasitosti... teda nejaky potenciometer zaradeny za prehravac...

Re: Zapojenie aktivneho subu

Zjisti, jaké jsou vstupní impedance koncáku a vstupu toho subu a jakou hodnotu má ten potenciometr. Pro jistotu mrkni i na impedanci výstupu toho přehrávače. Obávám se, že to nevyjde.

Re: Zapojenie aktivneho subu

no ak nebude problém v tom, že by si to nevedel zapojiť, tak potom nevidím problém. Ja to mám tiež tak zapojené. Buď pripoj vstup výhybky na jeden z kanálov, alebo zlúč kanály cez dva rezistory a tak zapoj na výhybku.

Re: Zapojenie aktivneho subu

paralelne zapojit dva zosilovace snad zvladnem smile ten sub ma vstup na oba kanaly, ale signal uz dalej neposiela... http://www.hypex.nl/docs/DS40.pdf
vstupna impedancia subu je 10KOhm.. koncaku neviem, skusim zistit.. je to nejaka lampa, potenciometer zatial nieje ziaden.. musim nejaky vybrat..
Nejaka alternativa? Nejak sa to zapojit predsa dat musi smile

Re: Zapojenie aktivneho subu

ok, tak som trochu cital...
vyzera to, ze len s potenciometrom to nepojde... vystupna impedancia je aj pri 10KOhm potenciometri okolo 2KOhm.. co je privela, zrejme to bude chciet nejaky preamp.. nejake doporucenia?
Pripadne, je tu moznost pouzit "high level input".. co si myslite o tomto rieseni? Ja som sa mu chcel vyhnut, ale mozno je to ok... ?

dik martin

Re: Zapojenie aktivneho subu

High level input? Jestli je tak označený další vstup do subu, tak je přizpůsobený výstupu z koncáku a tam bys ho měl také zapojit. Kvalitativně je to samozřejmě horší řešení.
Ideální by bylo, dát za poťák operák, případně dva, pro každý výstup jeden a mohl bys i pro sub regulovat úroveň.

Re: Zapojenie aktivneho subu

dik za odpoved..
myslim, ze to bude chciet normalne preamp s malou vystupnou impedanciou..
nejake tipy? (nie DIY)