Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ako funguje RLC člen?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: ako funguje RLC člen?

ludia velmi ma zaujíma ako vlastne funguje ten RLC člen a bol by som rád ak by ste mi to objasnili alebo mi dali aspoň odkaz na nejakú literatúru o tom,zatial dík:o)

Re: ako funguje RLC člen?

pokud si zapneš lspCAD a nastavíš paralelně RLC člen k repráku tak ti vyjede tabulka, tam se dá nastavit odpor,frekvence a Qfaktor
tím vlastně upravíš frekvenční charakteristiku repráku- odstraníš hrby (break up nebo jak se tomu říká)
Q nastavuješ jestli bude hrb ve tvaru špičky nebo jako hora říp.

Web

Re: ako funguje RLC člen?

Mrkni se po nějaké obvodařině na sériový a paralelní rezonanční obvod, hlavně jaké to má frekvenční charakteristiky a co ovlivňujou jednotlivé součástky. Pak už není těžké si to představit ve výhybce, nebo pro jednoduchost v odporovém děliči.

Re: ako funguje RLC člen?

IspCAD nemám, takže si to tam zistiť neviem,kde sa k nemu dostanem?

Re: ako funguje RLC člen?

je to LspCAD.rar

Re: ako funguje RLC člen?

dík

Re: ako funguje RLC člen?

Docela by mě zajímalo, kolik lidí, kteří tak rutinně tvarují čáry v LspCadu vlastně ví, co vůbec dělají.

Re: ako funguje RLC člen?

tak toto je dobry dotaz smile
to by som aj ja rad vedel, co tm tvarujem

Re: ako funguje RLC člen?

rutině nerutině, když víme k čemu to slouží a víme jak to použít tak se nemusíme snad pídit po tom, čím je to způsobený. ale taky by mě to zajímalo.

Web

Re: ako funguje RLC člen?

chyna.cz: nevím proč, ale něco ve mně se značně bouří proti tomu, cos napsal...

Neznalost principů vede k závislosti na osvědčených, funkčních, zaběhaných postupech...

Web

Re: ako funguje RLC člen?

měl jsem na mysli teoretickou čás, praktická část je věc jiná.
každej moula jako sem já si umí navrhnout vyhybku když bude mít od někoho řesně stanovený kritéria(dělící kmitočet,fáze,impedance,rovná spl,..)

Web

Re: ako funguje RLC člen?

Tak tomu bych zas nevěřil... Já si věřim v hodně věcech, umim všechno a všude jsem byl, ale výhybek se bojim.

Re: ako funguje RLC člen?

toto je vela teórie,ktorú sa človek nenaučí len tak v škole......jednoducho som len rátal s tým,že tu budú ludia čo my pomožu,lebo ja s tej teorie toho moc neovládam,no mám koníček a tým je počúvanie hudby a to že si chcem postaviť niečo sám pre ten dobrý pocit neni hádam zlé?mám postavené 3p stlpy tvm no chcem si trochu upraviť výhybku objednanú s BSacoustic-u lebo viem,že aj 266 aj 104 má hrb  ten sa dá odstrániť RLC členom,tým by som mal dosiahnuť krajšiu charakteristyku.
pomožete mi niekdo???????

Re: ako funguje RLC člen?

S těmahle reprákama je škoda se s**t.

Dá se z nich postavit slušná bedna typu Monolog a to je tak vše.

Web

Re: ako funguje RLC člen?

Hledej rezonanční obvod, pokud vládneš angličtinou tak resonant / RLC circuit.
Na netu toho je dost, něco povrchní, něco dost do hloubky.

K ladění výhybky - myslím že by to pro začátek asi chtělo spíš poladit dělící frekvence/strmost  a sfázování. Jinak pokud si chceš hrát s RLC, tak musíš vědět kde ten hrb je a jak je velkej. Podle charek na webu TVM bych RLC neladil. Pak potřebuješ měřit součástky, z 10% kondenzátorů a cívky z Dexonu to nepostavíš. Všechno si musíš změřit.
Asi by se to líp dělalo v aktivu, můžeš k tomu přidat třeba i kompenzaci bafflestepu. V aktivu se to Bude líp ladit, v podstatě Ti na to stačí zvuková karta.

Re: ako funguje RLC člen?

Sonique, ak budeš potrebovať premerať kondíky a cievky, stačí zabékať mojim smerom, mám merák čo to hravo zmeria.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ako funguje RLC člen?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£