Re: 3-pásmo s Beymou

za 1500 bys lepsi repro nez tu 12BR70 hledal jen tezko, leda bys mel kliku na neco z druhy ruky

Re: 3-pásmo s Beymou

no jo,takze 12BR70 bude asi to naj co bude doma;-) diky

Re: 3-pásmo s Beymou

Taky mám v plánu T2030 / 5MP60 / asi 8WOOFER. Láká mě představa bedny kdy by basový repro byl směrem do země. Samozrejmě celá bedna na hrotech a na desce. Výšky a středy zepředu co nejblíže sobě. Láká mě to jelikož hluboké tóny jsou všesměrové, ale jaké by to bylo z hlediska výhybky a s přechodem na středy? Co si o tom myslíte?

Re: 3-pásmo s Beymou

Je potřeba rozlišovat "hluboké tóny" a "hluboké tóny". Podle mne není umístění basu směrem dolů ideální ani v případě subwooferu, natož basu ve 3p. Projev se ti bude měnit podle typu podlahy, měká repra se můžou časem prověsit.
Pokud bys do tohohle šel, znamenalo by to spíš koncepci 2p+sub než 3p, s dělením pro 8" řekněme na 500hz. To je pro takhle mířený basák už strašně vysoko. Ta všesměrovost se dá brát s rezervou tak do 150hz a to ještě pouze v případě, že máš strmé dělení.

Re: 3-pásmo s Beymou

Hm kurde to mě nenapadlo s tím prověšením memprány po čase. A co v boční stěne reprobedny?

Re: 3-pásmo s Beymou

To je podle mne alchymie, zvlášť bez ověřeného receptu (Visaton VOX). Ale dělá se to.

Re: 3-pásmo s Beymou

tak co?nemate nekdo schema pro to tripasmo s 10BR60?docela by se mi uz siklo.chci se co nejdriv uz pustit do projektu.btw.10BR60 do uzavrenky,nebo do bassreflexu?