Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 97 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 95 96 97 98 99 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [1,921 až 1,940 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Tak krásná škatule a konstrukce si zasloužila zcela určitě výrazně lepší moduly koncáků než je SPS50. Klidně i free symouš který je rozměrově podobný.

(upravil marcin 3. 1. 2015 22:50)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ďakujem za pochvaly!
mechanik: ten jack je jediný, ktorý sa mi osvedčil ako kvalitný. Všetky ostatné sú sračky. Cena je príšerná, ale stojí fakt za to. Dá sa kúpiť aj tu: http://www.sos.sk/?str=371&artnum=1 … 64h#tabs-6

DJ_Rix: hehe, túto reakciu som tak trochu čakal. Ono to celé začalo na lacnom zosilňovači a skončilo to na drahej krabici smile

(upravil mechanik 4. 1. 2015 9:19)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Mne tá cena nepripadá zase taká zlá. Možno sa tam aspon pri spájkovaní nerozteká umelá hmota a dá sa na to spájkovať. No super, od SOS budem behom pár dní brat talema transformátory a nejake hlúposti ktoré sa tam ešte relativne oplatia.

Už sa teším ako ich použijem na všetky komponenty. Mal som tu len nejake velké kovové jack prípojky z GES pod ktoré som chcel dať plastovú podložku tiež z GES ale aj tak by to bolo mizerné. Ani som sa neodvážil to tam namontovať.

To čo píše Rix je fakt. THD 0,1% to sa len tak nevidí smile Topologia bude tiež poriadne minimalistická. Tiež to mizerné SR. Dosť by ma prekvalilo keby to nehralo zle. Symasym, ten od RIXa je slušný.

Tak ho práve niekto predáva   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20329   myslím si že cena bude okolo 20E/kus za samotný zosilňovač.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Marcin: Pekné. Ak sa smiem spýtať čo je to za skrinka modushop?

(upravil Nepér 4. 1. 2015 19:38)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Tak já zase snížím úroveň... je to tak, že někdy před jedenácti lety jsem v nějakém časopise (A-R nebo KTE, nebo něco takovýho) narazil na zesilovač 2x70W s dvojicí TDA7294 s deskou a na takovej pěknej chladič... Krapet jsem to modifikoval, oprásknul nějaký Baxandall korekce z učebnice, zakoupil supermoderní operák TL074, k tomu blikátko z LM3915, trafo 2x29V/400VA z tronicu a hurá do toho. Hrálo to na moje poměry jako kráva, do paneláku výkon vskutku monstrózní. Postupně jsem v tom odstraňoval chyby jak svoje, tak z původního návodu z časopisu, jedno TDA mi vystřelilo při vybuzení bez zátěže, chtěl jsem je přehodit za lepší 7293V, jenže i přes, podle mě správnou, modifikaci desky to střelilo, takže jsem se vrátil k 7294 a dodělal pro jistotu Boucheroty. Současný stav je tady na fotce... Trafo je tam teď slabší "levné" z GM 300VA, z Transiwattu jsem se inspiroval zapojením fyziologie, ale nakonec jsem poslechovými testy a simulací došel ke krapet jiným hodnotám. Když jsem teď zkoušel nasimulovat Loudness od Thalese, došel jsem k téměř totožnému průběhu, takže jsem rád, že zesilovač, co se teď chystám postavit, bude hrát podobně. dodělal jsem zpožděné spínání reproduktorů, ale to bych rád nahradil nějakou kombinací s ochranou proti DC na výstupu. Celý to hraje celkem dobře, jen to má nějakej problém, že když je hlasitost na 95-100%, nějak v tom praská (není to limitace). Přisuzuju to nějakýmu problému v přizpůsobení mezi výstupem z 100k potenciometru a vstupem koncovýho stupně. Nová verze korekcí bude mít na výstupu za potenciometrem hlasitosti sledovač, tak se to doufám odstraní, jinak jdu do LM3886 po vzoru LaMa...
http://dl.dropboxusercontent.com/u/61056268/DSCN5262.jpg
Včera jsem se konečně pustil do konstrukce pořádnýho zesilovače, s koncema Aldax SPV100P+, tak až to dodělám, pustím se do revize tohoto.

(upravil obutt 8. 1. 2015 13:16)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Najnovšie prejavy mojej audio choroby-zosik, konečne diskrétny a ďalší spolupracujúci súrodenci,   http://obutt.rajce.idnes.cz/Prunus_audio_2015   .

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Máš to veľmi pekné. Tie popisy robíš čím? Teda ak to nie je tajomstvo. Tiež si chcem už dávnejšie urobiť na jednom zosilňovači predný panel z dreva len neviem ako na tie popisy. Rozmýšľal som nad vypaľovačkou.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

obutt napsal:

Najnovšie prejavy mojej audio choroby-zosik, konečne diskrétny a ďalší spolupracujúci súrodenci,   http://obutt.rajce.idnes.cz/Prunus_audio_2015   .

Šup šup s tím do projektů. Nejvíce by mě zajímala konstrukce těch krabiček, něco takového jsem ještě neviděl a neumím si představit, jak byly ohýbány plechy.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Mph popisy na dreve sú vygravírované laserom, inakšie to pôjde asi ťažko a potom sú vyplnené čiernou farbou, ale na to pozor najprv sa musí popis vyplniť lakom, keby sa to tak neurobilo čierna by sa pormi rozliezla do strán. Možno by to bolo dobre aj bez farby. Vzadu je propisot.
Tictom plechy je to,čo som najviac odbabral, to boli celé škatule od začiatku robené zle. Základ sú ohnuté účka a zvarené dokopy v podstate na kolene a mal som problémy srovnosťou stien, ale zrovnal som to tými panelmi, o ktorých si myslím, že si myslíš, že je to ohýbaný plech. Nieje to plech je to drevo. Kde to mám šupnúť?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

obutt, akou elektronikou je riešený displej a ovládanie celkovo tej cd mechaniky?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To je příšerný - diskuse amatérů, který z blbejch řešení je nejmín blbý...To vám nedošlo už předem, že popisovat dřevěnej panel je nemožný ? Popsat jde leda tak hmadník na kytaře, intarzováním perleti....

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Gravírovat laserem se dá  i dřevo. A nevypadá to zle.
viz. třeba
http://www.levne-gravirovani.cz/graviro … n-do-d-eva

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

obutt napsal:

Kde to mám šupnúť?

Je tu celá sekce pro projekty, kde se můžeš vyblbnout i s patřičným místem pro popis co šlo blbě a co se naopak velmi povedlo. https://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=29

Taky jsem použil profily, ale vyšlo mi nakonec něco úplně jiného, aspoň je vidět, jak se do diy projektů promítá osoba tvůrce smile viz zde

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To CD je vlastne transplantovaný nepoužívaný DVD prehrávač, teda som to preložil z origo krabice do tohto, možno bude niekto namietať, že CD je lepší aj by mal, ale použil som to čo dom ponúkol,má to aj diaľkové ovl.
Kazzatel, prečo popisovať drevený panel je nemožné?
Tictom, trochu som preletel ten  tvoj projekt a vrátim sa tam,keď budem mať trochu viac času, zaujali ma bedne. To tvoje vnútro vyzerá omnoho lepšie ako moje vnútro, ja také nedokážem.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Proč ? Protože potřebná vejška popisu je jen 2 - 2,5 mm, čili na něco, co má hrubost ( strukturu a povrch ) dřeva to prostě nejde. Popis dřevěný věci lze udělat jen pomocí kovovýho štítku...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

popis dreva jde udelat pomoci raznic...popis pomoci kovovych stitku mě osobne prijde mirne receno nepekny....:-)

(upravil zuki 9. 1. 2015 20:28)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Já bych nezatracoval ani laser. I když dřevo mi k soudobé elektronice moc nesedne. I když to od obutt-a je celkem zajímavé.  Štítky se mi moc nelíbí, jedině něco restaurovat, co tak bylo udělaný...

Kdysi jsem dělal i laserovou gravírku...(50W CO2/cca 1995r.) Dřevo jsem nezkoušel (pěkně šel elox, plexi atd.), ale věřím že to jde...  I ty ukázky z odkazu dolly j jsou pěkný.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Zabudol som ešte spomenúť, že panely som dával gravírovať už  nalakované, ale záleží aj na dreve aké sa použije, viac či menej porovité, skúšal som aj dub-lakovaný bolo to kvalitné a ostrými krajmi písmen, výkon laseru treba prispôsobiť, vysoký výkon už opaľuje aj plochu vedľa písmena. Popis by sa dal aj kovovou foliou, o čom som aj rozmýšľal, ale to by bola riadna babračka, raz to skúsim keď bude na čom.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

tak takhle inspektori prohlizeli muj dilensky lampovy pedzesilovac:
https://lh5.googleusercontent.com/-PMJp … 20Rado.jpg

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kočky mají rády teplo, tak se jim nediv smile

Web

Příspěvky [1,921 až 1,940 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 95 96 97 98 99 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£