Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 95 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 93 94 95 96 97 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [1,881 až 1,900 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

pěkné, kdo ti dělal chassis a kryty traf?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

klampiarska firma Sekal kt. robi strechy, kominy atd... Chassis je z 0,8mm zinkovaneho plechu spajkovaneho v rohoch. Potom prebytocny cin je v rohoch pekne do hladka obruseny a slo to do galvaniky, kde dali dole vsetok zinok a potom to pomedili a poniklovali. Kryty na trafa su to iste, ale povrchova uprava je zakladovka + cierny matny sprej.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Inu Wilíku, tvoje bezpečnostní předpisy by si jistě na EZÚ rádi vyposlechli, leč nevím jestli by souhlasili....no a ohledně těch dětí : budeš-li navštěvovat jen zadní vchod, tak určitě nebudou... smile

(upravil riki610 3. 10. 2014 19:45)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Willi dobra praca, kazzatel Vase vyroky su celkovo arogantne, a vacsinou urazajuce. Bolo by fajn, az by admin zakrocil.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

No je to urobené veľmi pekne. Ale kazzatel má pravdu tie elektronky by mali mať kryt veď sa dá urobiť aj priehľadný. Dieťaťu stačí sekunda rodičovskej nepozornosti a problém v horšom prípade katastrófa je na svete. Počas počúvania odbehneš dieťa zvedavé chytí krásne svietiacu elektrónku a už aj letíš do nemocnice s popálenou ručkou dieťaťa. a elektrónkáč zas poletí vieš kam...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

pan kazzatel je trocha tvrdy, ale myslit si ze ked nechcem deti tak sa nic nestane je urcite viac ako naivne.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kazzatel má pravdu, člověk ví hovno co se může stát a obětovat trochu tý krásy v rámci bezpečnýho provozu za to jednoduše stojí...

(upravil Wili 4. 10. 2014 10:12)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Robil som to pre seba, okrem ineho tato tema bezpecnosti odkrytych elkacov sa tu uz asi 2x riesila na niekolko stran a k ziadnemu zaveru sa nedoslo. Toto je moj 4ty odkrytovany elektronkac a za poslednych 10rokov mi ani v jednom z nich nepukla jedina elektronka.

Ano, ak by to malo splnit EU bezpecnostne normy mal by to mat klietku, s tou sa predava aj original. Ale ruku na srdce, kolko ludi ma tu klietku aj realne nasadenu? Je to na kazdeho osobnom rozhodnuti ci si ju tam da alebo nie. Ak by som chcel elektronkac dostatocne chraneny, bol by cely v hlinikovej krabici ako klasicky zosilnovac a nie tak ako ho mam.

Kazatelove narazky inym smerom nebudem komentovat.

(upravil mechanik 4. 10. 2014 11:46)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ja by som si ho tam tiež nedal.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Je mazec jak je tohle téma u lampáčů pořád stejně oblíbený big_smile Věřím, že až se třeba za dalších 20 let podívám na fórum, kde postaví někdo něco s lampama, bude tam zas ta samá diskuze ala kryt big_smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Trocha OT
Téma bezpečnosti je na Slovensku a verím že aj v Čechách nedostatočne v povedomí ľudí prípadne úplne zle vnímaná. Väčšina ľudí to berie ako nutné zlo vo firme a v domácich podmienkach na to každý kašle. "Robím to iba pre seba na doma, tak nech sa do toho nik nestará. Ak sa aj niečo stane tak iba mne."
Stým sa samozrejme nedá súhlasiť a je to téma pre všetkých.
Takže chvála bohu že sa o tom hovori aj 2, 3 krát. Sú krajiny kde je to téma číslo jedna a každý technický problém sa začína riešiť od bezpečnosti.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ale zase na druhej strane...bezpecnost = buzeracia a to v mnohych pripadoch. Dakedy bezpecaci riesia take kraviny, co ma mat kazdy zazite...a popravde, clovek co to zazite nema...si zasluzi byt prizabity el. prudom smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

A kdo to má potom uklízet? viz https://www.youtube.com/watch?v=xcLZZZxwirY možná poněkud morbidní, ale povině bych to pouštěl na každým školení o bezpečnosti, hlavně výrostkům co pak nalití lozí na vagony...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Těm bych to nepouštěl, když jich pár ubyde, vůbec nic se nestane. Darwin pracuje správně.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To je pravda no...dle docenta Steinbauera je to přirozený způsob jak se příroda brání proti množení dementů a udržuje stálost IQ daného druhu.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

OT: Dohnalik, takže hovoríš, že už aj ty si užívaš perFEKTný život? smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

PerFEKTný možná, ale rozhodně ne perfektní, dneska jsem se vracel ze školy v 7 po tom co jsem několik hodin měřil psoraný feritový cívečky ponořený v obyčejným oleji...takže jsem pak smrděl jako po brigádě v mekáči.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Dohnalík: koukám, že se nic za těch 30 let nezměnilo smile

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Nebuď ufrflaný ako starý dedo... cool
BMTD a podobnými predmetmi si treba jednoducho prejsť a potom príde možno aj nejaký, ktorý ťa bude baviť (u mňa to na bakalárovi boli asi 2 predmety big_smile ).

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Nechápu, na co si stěžuješ Dohnaliku. Jestli se ti VUT nelíbí, pojď na ČVUT a to teprv poznáš, co je peklo a nechuť ke studiu. Tam se na většině studijních programů dostaneš do laborek nejdřív druhý semestr a to ještě tak na ty prudící laborky z fyziky. Základy obvodů (ohmův zákon) pak třeba až ve druháku.

Příspěvky [1,881 až 1,900 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 93 94 95 96 97 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£