Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 72 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 70 71 72 73 74 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [1,421 až 1,440 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ono by to tvé žužu bylo ale úplně stejný, kdybys tam dal křížovou čtyřku z CYSY kabelu, a dost velkou drzostí budu tvrdit, že kdybych ti to vyměnil za obyč průhlednou SCY 2x2,5, že bys vůbec nic nepoznal, protože na těch dvou metrech vedení, to na té impedanci udělá asi tak PRD.

(upravil reeb 25. 5. 2013 10:01)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Klidně dojeď, mužem udělat slepý test. To jsem chlapče zkoušel už před 10lety.. Slyšet to je. Je to známá věc. roll Omezený středoškolský pohled nevysvětluje vše.

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Já zas obhájím malý modrý trafa od Talemy cool Když jsem stavěl DAC tak jsem v jeho zdroji použil klasický zalitý EI trafa asi za 60Kč kus. Mno a co mě to bylo platný že sem ušetřil když jsem ty dvě trafa slyšel vrčet z 2,5m vzdálenosti ? Takže jsem koupil jedno modrý tráfko od Talemy a pak jsem 3 měsíce čekal na druhý, protože ho asi nikde v EU neměli na skladech. Po výměněn obou traf neslyším žádnej brum ani náznak i když narvu ucho přímo k trafu. Věc druhá je to, že jsem za ty dvě modrý trafa dal kolem 750Kč včetně poštovnýho hmm Toť asi moje zkušenost.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Přesně stejnou zkušenost jsme měli u Roba v Brně když jsme testovali Lutův DAC. Měl tam 3 černé EI a brumělo to díky vibraci plechu krabičky.. Jenže to tady některým nevysvětlíš..

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Víš Jene.jsi hluchej tetřev a máš hovno zkušenosti, jinak bys takhle blbě nežvanil....

(upravil Jan16 21. 5. 2013 20:12)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kazzatel: Když máte tedy více zkušeností, jak se projeví na parametrech zesilovače přidaná parazitní kapacita pár set pF na výstupu zesilovače?  Bylo by nějaké konkrétní měření nebo literatura k dané problematice?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

reeb napsal:

Přesně stejnou zkušenost jsme měli u Roba v Brně když jsme testovali Lutův DAC. Měl tam 3 černé EI a brumělo to díky vibraci plechu krabičky.. Jenže to tady některým nevysvětlíš..


Mno a nevypadá to krom slyšitelný změny líp i vzhledově ?


http://2i.cz/2i/t/9da785af7c.jpg


http://2i.cz/2i/t/652f0d27f4.jpg

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Měření dělal PMA a jiní na slovanetu, dohledej si to..vf rušivé složky atd.

Web

(upravil luta 21. 5. 2013 20:17)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

brumělo to, protože tam měl Rob slušné napětí v síti - prý asi 248 V a ty HAHN potvory rozvibrovaly odšroubený plechový dekl krabice smile Já mám 228 V a je ticho..příště použiju asi myrra

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kure05: vypada, akorat kdyz je to pak zavrene v bedynce, nikdo krom autora to neuvidi smile Ale je fakt, ze delame DYI pro sve vlastni poteseni, a vo tom to taky trochu je ...

jinak trafa jsou ojebavane cim dal tim vic (obzvlast ty zalevane z ciny), jako by se pouzivaly stale lepsi a lepsi plechy, ktere snesou vetsi syceni. Bohuzel opak je pravdou. Jenze kazdy gram medi se hodi, cena klesne o par desetin centu, ale na milionu traf uz se to vyplati. To, ze kdyz je nekde mirne prepeti nebo nekdo pouziva max. dovoleny vykon a trafo se pak hreje, to uz vyrobce nijak moc netrapi ...

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

reeb: Asi jsem dané téma našel, bohužel se tam řeší něco jiného, než koaxiály k reprobednám.

(upravil reeb 25. 5. 2013 10:31)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Žes to nenašel neznamená že to tam neni..

Stejně jako když něco neznáš (protože s tím nemáš zkušenost), neznamená že daný jev neexistuje.. cool

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Kolega má pravdu, nudím se, půjdu dělat něco užitečnějšího, než se tu hádat o koaxiálu u reprobeden.

(upravil mechanik 21. 5. 2013 23:10)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

neviem či ešte fungujú tie odkazy... mna tam nepustí avast   http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=56475#56475

(upravil maras 22. 5. 2013 0:11)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Chlapi jak to tak ctu tak ste zase pomerne zbytecne ve pri. Pravdu maji urcite "obe" strany .  Je spousta bastliru, kteri daji na "dojmologii"+"brainwashing" a spoustu soucastek a komponentu pouzivaji zbytecne predrazenych na mistech kde by vystacily s beznou produkci. Taky si myslim, ze HIGH-END neni  jen o designu a vyrobek se musi posuzovat jako celek a design je jen jeden z mnoha atributu. Faktem je, ze ja osobne mam rad pekne + ciste a uhledne provedene finalni vyrobky - za ty roky jsem nejak vypozoroval, ze co je pekne a peclive provedeno, vetsinou i velmi dobre funguje. (pokud uz si zhotovitel dal tu praci dotahnout vyrobek po designu  tak snad ma tolik rozumu, ze i parametry budou na nejake urovni). Honza ma urcite pravdu v tom, ze je urcita skupina uzivatelu (a urcite nemala), ktera proste spickove parametry neoceni a neni schopna ani postrehnout nejaky rozdil-to je treba muj tatik. Ja se snazim ten sluchatkac co ted ve vedlejsim tematu "konstruuju" dotahnout pokud mozno k "dokonalosti". Ale on me furt honi "kdy uz to bude". Na to se mu snazim vysvetlit, ze sem musel nejdrive vyvinout samostatny zesik,zmerit, nekolikrat prekopat a zase zmerit atd..   Nasledne zdoj vysokeho napeti, zhaveni , ovladani a ochranu a na vse navrhnout PCB atd.... Pokud to ma nejak vypadat + to ma mit nejakou technickou uroven  a dobre fungovat tak to vsecko proste trva a ja nerad delam nejake kompromisy. (proste je treba se na svoje "ditko" podivat kriticky a nespokojit se s prvnim "uspechem"). Snazim se nektere veci delat "jinak" nez je obvykle (viz uPC v elektronkaci - pro nekoho tezko zkousnutelne, ale ja si myslim, ze vyvoj nezastavime a benefity  tohoto reseni jasne prevazuji nad "korektnosti" )  No a pak se dozvim, ze by mu to vlastne stacilo i jen tak jak to mam na prknu jako dratarina bez PCB jen v nejake pekne krabici atd... (urcite to znate naprosto odzbrojujici odpoved : Ale mi to tak staci......) - no a to zase ja ne  bud to udelam poradne a nebo VUBEC.  No a na druhe strane je muj dobry kamarad, ktery se uz nemuze dockat kdy mu taky ten sluchatkac postavim a chce to zase postavene bez kompromisu a rad si priplati za lepsi komponenty. Rict tatikovi, ze mu tam dam potak za 600 tak me otoci a kopne do riti smile Faktem je, ze Betaron je sikovny a jeho vyrobky jsou pekne a uhledne zpracovany. Nicmene bez pristupu ke kvalitnimu "strojovemu" parku by se mu to asi tak hezky nedarilo a nebo by ho to stalo daleko vetsi "raketu".  No vsak me otrazka sasi bude zanedlouho taky zajimat a tak snad od Vas dostanu tipy kde nejake hezke polotovary pro sasi splasit.  Pristup na CNC mam, tak doufam, ze se mi taky podari zesik dokoncit a aby byl taky "koukatelny".  Dalsi vec je ta, ze by se melo na forech teda vsem merit skutecne stejnym metrem a hlavne se prestat hadat kvuli volovin. Uz sem to tu psal nekolikrat... nechapu proc lidi se stejnym konickem a zalibou nemuzou najit spolecnou slusnou rec.  Kdysi proste jeden druhemu se snazil  podstatne vice pomahat.  Ted je doba takova jaka je a vsude kolem je vseobecne blba nalada, tak proc si ji tahat i tady na forum, potazmo zatahovat do konicka.   Se spoustou lidi jsem si psal ve zpravach, protoze nechteli psat do fora - bali se, ze hned dostanou zdupa - ja si myslim, ze to je velka skoda (urcite by se tady objevilo daleko vice zajimavych konstrukci, ktere by slo spolecnym usilim dotahnout k dokonalosti).
Uff   to jsem se zase rozepsal.   Tak snad to bude pochopeno jak sem to myslel .

Marek   

PS: Momantalne "hraju" na tom prototypu s Teslou TP289 - ma sice pro nekoho  "prasivy" soubeh 1-2dB, ale ja uvazuju, ze tyhle potaky pouziju i v definitivnim vyrobku. Osobne si myslim, ze pokud je rozdil v soubehu +- 1dB tak bezny posluchac rozdily v soubehu nepozna. (kazdy slysi  na kazde ucho jinac).

No este uvidim - s Alpsem nemam zadńe osobni zkusenosti, ale asi ho nakonec prubnu at vim o cem je rec smile

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ty osle, přednost Alpse není v souběhu, nýbrž v tom, že díky dokonalýmu multisběračovýmu systému NIKDY neškrčí při otáčení. To si uvědom ještě předtím, než začneš psát podobný bláboly....

(upravil DJ_Rix 22. 5. 2013 7:15)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Koukám že tu bylo zase živo big_smile

Jan16 napsal:

modrej alps za 6 stovek, nebo červené kondy WIMA.  Každý přece pozná, když by tam někdo náhodou osadil kondy arcotronics.
Jakmile někdo ve svém diy bude mít něco jiného, než Modrej alps, vaginálně červenou wimu, zásadně nippon LXZ i na místech, kde k tomu není sebemenší důvod a zbytečně předimenzovaný toroid nebo aspoň předraženou talemu místo běžných malých EI, zásadně centimetrový panel s tlačítkem antivandal a jako zrcadlo naleštěné chromované trámčiky pod tranzistory

Modrej ALPS stojí 400,- , nevím co pořád podsouváš nějakých 6 stovek. Za tu kvalitu alespoň na Volume to stojí. Nikomu nebrání tam použít podrbaný TéPéčka, ale kdo je měl, ví jak nahovno jsou a jakou mají životnost a parametry - pokud vím, tak některý kusy chrastily už nový lol

Proč si nedopřát kundíky WIMA, když stojej stejně jako ten Arcotronics, nebo nakonec i stejně jako ty podělaný šedý svitky v GME ??
To samý platí o Nipponech, nač tam budu srát Jamicony nebo nedejbože Hitano, když to stojí kolikrát i míň od Nipponu ? LZX je nejrozšířenější řada, dostupná skoro všude,tak naž kupovat horší (teplota,ESR,cena) když můžu mít lepší ?
10W Talema stojí 350 kaček, to je to tak strašně předražený ? 10W EIčko stojí v GESu 110Kč. Za ty peníze nikdo z výrobců tohle tráfko nevyrobí a vzhledem k tomu, že se v podstatě nedělá slušný EI, který by po hodině provozu nemělo teplotu slunce, nevyzařovalo jak kráva a eventuelně po pár měsících neshořelo (i s tím jsem se už setkal).
Antivandal : Rád bych viděl, jaké jiné slušné tlačítko by jsi použil, aby bylo dostatečně robustní a obsluha jej nezatlačila silněším stitskem do útrob přístroje a v neposlední řadě aby to trochu vypadalo ! Na antivandala se udělá jen díra, samotné tlačítko má ještě límec, který překryje nedokonalosti po vrtání, čili je možné to vyvrtat i doma. Kdo někdy obráběl už kartáčovaný panely z modu, ví nejlíp, jak je těžký zajistit, aby to po obrábění nebylo poškrábaný od špón, je to hned vidět, do pórů zaleze chladící směs z mašiny a není úplně lehký se jí zbavit.

Kdybys Jane místo toho kdákání potrefené husy v každým vlákně a debilních narážek jak od tebe nikdo nic nerespektuje raději něco pro místní udělal , bylo by to lepší , sem tam jsem tu od tebe něco vytvořeného zahlédl, ale vždy bez podkladů a s komentářem jak si místní můžou nasrat když si to někdo dovolil zkritizovat, jinak když si projdu tvých posledních 100 postů, jsou to jen samé prudící řeči na ostatní a toť vše.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

..oj, tady se rozpoutala diskuze ohledně používání, využívání elektrosoučástek!

.njn, mám skutečně z dřívější doby kvantum nepoužitých odporů TR212 v širokém rozsahu a ve větším množství od hodnoty. Ale do nových konstrukcí - zejména pokud jsou plošňáky profivýroby, nikoliv mé malůvky dps – používám odpory 0207, pravdou je, že jednotnou barvu nectím. Nové foliové kondenzátory i elyty standardně používané se snažím mít stále k dispozici na skladě, proto co chybí doobjednávám…

Výše uvedený sluchátkový zesilovač Ciuffoli je dělaný v roce 2008, desky jsem maloval a leptal ručně. Teprve nyní jsem mu vlastně dal konečný kabát. Na deskách jsou vyměněny všechny kondenzátoryi některé odpory, ale staré zelené německé odpory se mi už nechtěly pitvat.
I když jsem do jisté míry „samorost“, v každém případě za roky, co na forum chodím, má na mě pozitivní vliv a beru si inspiraci, zejména od mladších členů s jinými náhledy…

Co se týká používání potenciometrů řady TP28x, mám jich hodně nových, nepoužitých. Nedají se však bez nervů (!) používat hlavně u sluchátkových zesilovačů – špatný souběh a praskání do uší způsobuje nepříčetnost se spoustou nadávek lol Do posledních konstrukcí jsem tedy koupil 7ks modrých Alpsů, aby byla jistota, a je! Ono vlastně do orig. plošňáků sluchátkových zesilovačů, které jsem pořídil, ani nic jiného použít nešlo.
Modré toroidy Talema jsou skvělé – v poslední době jsem pro různé konstrukce, i do zásoby koupil 9ks – ve velikostech10 až 25VA. Takže nepoužívám jen archaické součástky smile

Ohledně mechanického zpracování konstrukcí mám bezesporu více možností než velká většina zdejších členů – občasná možnost využití strojního parku. Profesionálně jsem strojař, technolog, konstruktér, posledních 12 let šéf OTK. NF elektrotechnika radiotechnika je přes 40 roků můj koníček. Na rozdíl od převážné většiny všech zdejších študovaných členů v oboru jsem přes elektro pouze samouk smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Môže mi Prosím niekto vyzradiť kde kupujete tie kvalitné potenciometre? potrebujem to do DPA550. Tie štandartné by som nerád použil. Sú síce lacné ale zaroveň aj veľmi nekvalitné. A tie čo používate napriklad v BA100 vyzeraju sľubne a ešte sú aj prachotesné.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

pekny potaky treba tady:
http://www.hificollective.co.uk/compone … eters.html

Příspěvky [1,421 až 1,440 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 70 71 72 73 74 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£