Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 68 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 66 67 68 69 70 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [1,341 až 1,360 z 2,159]

(upravil JeF111 8. 4. 2013 18:42)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Kluci já jsem těch RIFA elytů od slováka z aukra nabral fůru a vadnej nebyl zatím ani jeden. Všechny kapacitou v toleranci nejhůř -5%, pár kusů dokonce do plusu. ESR nejhůř 25mOhm a tgD všechny pod 0,2 na 1kHz. Svodový proud v jednotkách uA bych vůbec neřešil, vzhledem k tomu že jsou k použití jako filtráky. Ani jsem ho neměřil, pro mě je důležitý údaj tgD ve kterém je obsažené všechno a ten je výborný, když uvážím že ty elyty už něco pamatujou.

(upravil Jan16 8. 4. 2013 23:51)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

0,2? Neni to nějak moc?

//i když je to na 1kHz... jaké to má tgd na 100Hz ? Bohužel nějak tyhle čísla u elytů netuším ani přibližně, mám přehled o tgd max. u svitkáčů...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

tdD 0,2 je dobrý výsledek u elytů s takto velkou kapacitou. U většiny kusů bylo v rozmezí 0,15 a 0,17 na 1k. Na 100Hz bylo tgD tuším 0,08. Nedávno jsem si koupil jeden filtrák Samwha 10mF/50V a ten měl 8,2mF a tgD 0,8 na 1k. To jen pro srovnání a nechci vědět jaké hodnoty bude mít po 5-10 letech provozu.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

tgD vetsinou vyrobce uvadi v datasheetu pro 100Hz a vsechno nad 0,2 pri tomto kmitoctu je uz spatne. na 1kHz u takto velkych kapacit neni spatny vysledek ani 0,4-0,5..
cim si meril tgD na 1kHz u tak velke kapacity, jestli to neni tajne?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

… kdyby se tak chtělo některému z moderátorů tuto „kondenzátorovou polemiku“ přesunout do sekce Měření lol v galerii je i bez tohoto dost balastu…

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

bizzon83: Zesilovač pěkný  .Ten nazor na ty elity z Aukra  no eště sem je nepoužil  a po té informaci co jsem dole četl se tak trochu bojím ale chci se zeptat   ten modul pro zapínaní torojdního trafa je dobra věc  kde se to da sehnat popřípadně máte nějaký plánek.Možna se ptám hloupě  na ten modul  jsem jen blbej tesař smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Koukám,že pravděpodobně není čas nebo chuť se pochlubit nějakým novým výtvorem,takže přidám svůj zatím ve výstavbě.Pravda,DPA222 je rozpracovaná více než půl roku,ale když už to hraje,tak jenom poslouchám.HYPU300 jsem doosazoval nedávno a čeká na nějakou krabici.Je již také funkční a doufám že nedopadne jak 222 v rozpracovaném vzorku.
http://imageshack.us/a/img841/3717/cimg2165r.jpg
http://imageshack.us/a/img845/8022/cimg2162p.jpg
http://imageshack.us/a/img266/2376/cimg2160q.jpg
http://imageshack.us/a/img20/1183/cimg2159zl.jpg
http://imageshack.us/a/img849/4872/cimg2158p.jpg
http://imageshack.us/a/img62/6637/cimg2166h.jpg

(upravil right13 29. 4. 2013 22:45)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

nemozem si pomost ale ten vypinac vyzera hrozne, co to preboha je
ku konstrukcii,uplne klasicke, na tom snad neni ani co pokazit, ked sa kupia vsetky moduly a krabica,tak to vyzera profi,jedine poriadne DIY tu ma betaron wink

Web

(upravil LPA 29. 4. 2013 23:59)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ale o tom DIY je,že si některé věci vyrobíš a ne jenom poskládáš koupené a uděláš si to tak jak se to líbí tobě a nevypadá to jako dalších 50.Není nic světoborné nakoupit hotovou krabici,hotové desky a jenom to poskládat dohromady.Mě těší víc výrobek,na kterém si bez strojního vybavení udělám sám většinu mechanických věcí i když to nemusí být 100%.Samožřejmě,dá se to zadat firmě,ale to podle mě není to pravé DIY.Kdybych to přirovnal k leteckému modelářství,většina dnešních modelářů si koupí hotový model a postavit si sám letadlo nedokáže. Tvůj názor ti vůbec neberu,ale možná i proto je zde tak málo příspěvků.

(upravil right13 29. 4. 2013 23:24)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

ta tvoja krabica je z modushopu alebo tvoj vytvor ? lebo vyzera dost unifikovanie

co je to za vypinac ?

aby sme sa pochopili, ja prave oblubujem DIY kde je vidiet co clovek spravil sam, kontrukcne riesenia co vnuknu napad inym, vid jeho bozstvo Betaron

je tu zopar konstrukcii kde su do kupenej krabice z modushopu len osadene moduly a natahane 5 kablikov a svietiaci vypinac a su na spici super extra top, roboty asi 2 hodiny hmm poriadne k tomu ani vrtacku clovek nepotrebuje

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To Lpa:
Ne každý dokáže projekt dotáhnout od první myšlenky do finálního výrobku. V audiu se spoléhám na stavebnice a prefabrikáty (třeba z modushopu) a baví mě to, letadýlko dělám od plánku. Jsem rád za Dudkovy věci, dostanu pod nos desku s návodem a lenoch jako já má i z Aldaxu součástky. U letadýlek to mám jinak, stavebnici beru jako nouzovku, ale i RTF model v tombole mě potěšil a pěkně jsem si s ním zalétal. Nic méně vztah k němu moc nemám, není to mé "dítě".

Web

(upravil LPA 30. 4. 2013 0:01)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Komplet dělaná,chladič je skládaný,tunel ohnutý doma z nerez plechu,otvor v předním panelu pilovaný ručně jehlovým pilníkem,tlačítko dělané,to co svítí je proužek svělovodivého plastu.Za ním jsou 4červené(stby) a 4zelené(On)SMD Led.Jenom pro zajímavost si vyzkoušej rozptýlit svetlo ze čtyř Led ze vzdálenosti cca 1cm aby bylo světlo rovnoměrně rozptýlené a nebyly vidět jednotlivé Led.Pak dej vědět,možná budeš mít jednoduchý postup,který bych určitě rád využil.Ten můj je moc komplikovaný.

(upravil right13 29. 4. 2013 23:43)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

heh v tom pripade sorry smile bol som v tom ze je to jedna z tych skladaciek z modushopu
na rozptyl by som asi pouzil mliecne sklo, s tym mam dobre skusenosti


P.S. akurat mam na stole rozostavaneho Spitfira 1/48, v posteli caka FW190 1/48, L39 profi s leptami a doma BF109 1/48 profipack s leptami wink len tak pomimo

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Jako světlovod jsem použil tavné lepidlo.

Web

(upravil reeb 29. 4. 2013 23:54)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Vtipně řešený ten zdroj smile Hypácký se mě mírně přehřívá.

Jinak pokud je člověk náročný, jinou možnost než koupit povedenou stavebku nemá..

Web

(upravil LPA 30. 4. 2013 0:10)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Zkoušel jsem i mléčné plexi,ale vždy byly vidět jednotlivé Led.Navíc ten prožek je 1,2mm tlustý.
Betaron má konstrukce mechanicky perfektně provedené,ale je rozdíl,když něco děláš v práci na profi stroji nebo doma na koleně. Samozřejmě že si to taky můžeš nechat vyrobit a bude to 100%,ale je to DIY(Do It Yourself)?
Pokud budu náročný,koupím si profi zařízení funkční,odladěné a bude i vzhledově na úrovni.
Modelařinu i tohle dělám pouze pro zábavu.

(upravil mechanik 30. 4. 2013 22:20)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

reeb, myslíš to tak že ked je človek náročný tak ani nemá inú možnost než kúpiť krabicu od MODU? to si nemyslím, dá sa urobiť aj daleko lepšia krabica, len to chce mať vyriešených dodavatelov na hliník, tak isto mať vyriešený elox a frézu, idealne CNC 3D, tiež mať aspon stojanovú vrtačku a závitníky M3 prípadne M4

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Myslel jsem elektroniku, ne krabici. To je otázka peněz. Za pěknou skřín mužeš v kusovce dát víc než za elektroniku vevnitř..

Je otázka co preferuješ, jestli je prvořadý zvuk (zvolíš renomovanou stavebnici) nebo radost z vlastní tvorby ( ušmudláš nějaký bastl plný elementárních chyb).
Mechanika záleží na možnostech. Pokud nejsi zrovna strojař který má k dispozici plně vybavenou dílnu tak logicky zvolíš nějakou hotovou krabici (v kuchyni v paneláku se hliník blbě frézuje ...)

Web

(upravil Jan16 1. 5. 2013 0:06)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

jestli je prvořadý zvuk (zvolíš renomovanou stavebnici) nebo radost z vlastní tvorby ( ušmudláš nějaký bastl plný elementárních chyb).

Podle tebe se nedají tvořit vlastní konstrukce bez chyb?

(upravil reeb 4. 5. 2013 12:44)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Je tady velké rozpětí lidí, od študáků po důchodce, každý "hledá" něco trochu jiného. Jednomu jde jen a pouze o kvalitní hudbu -HIFI na doma(tak postaví třeba tu stavebku do modu krabice a má pekně hrající a vypadající zes který by si jako final od renomovaného výrobce nemohl dovolit), jinému zas o zvuk nejde vubec, ubastli třeba nějakou prasárnu z amara do vlastní hnusnokrabičky, jiný to bere jen jako studijní projekt, další nějaké PA....   sto lidí, sto chutí..

Jan16 napsal:

  nedají tvořit vlastní konstrukce bez chyb?

Dají ale je to věc zkušeností, vzdělání, vybavení, času, financí...což není samo sebou

Proto se bít v prsa, já sem to udělal sám, vy co stavíte stavebnice jste břídilové... je nesmysl

Web

Příspěvky [1,341 až 1,360 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 66 67 68 69 70 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£