Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 50 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 48 49 50 51 52 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [981 až 1,000 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Pokud je tichoučký a levňoučký ... cool

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Tak aj ja Vám ukážem môj bastl smile

http://blade6591.rajce.idnes.cz/Desktop

Konštruoval som to pred rokom a pol, je to čisto koncový stupeň, používam ho na PC, teda ide každý den.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Pěkné, to je tří-kanál? Co je tam za konce?

To v pravo vypadá jako Jožiho Leach pro TO3. A na druhé straně je asi UNI100, desky sis na ni dělal sám? Jak ta UNI100 vypadá zvukově?
Původně jsem ji chtěl stavět, když jsem si dělal po dlouhé době kvalitní zes na poslech hudby. Nakonec jsem se ale rozhod pro JPA100.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ano, 3 kanál.

Ano, presne dosky sú od Jožiho, či Jakuba, neviem presne. Keď som to konštruoval, JPA ešte nebol. A zvukovo myslím ok, síce nemám na čom porovnávať, ale oproti LM3886 je to lepšie /aj tak s tým poháňam arn 5604+arv089/.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

2 eman: 200VA tronic se tu prodává za  700,- , já nabízím  500VA za  1000,-

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Luikas vole a to chladíš pivem nebo jak? lol

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

luikas: ty smp250 máš ode mě, však? smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Taky jsem hledal chladiče smile Mimochodem, mě se ty tlačítka na boční straně líbí, je to docela netradiční.

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

NA takový to domácí žvýkání je to v klidu,uchladí to ta neprůstřelná kisna.:)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Stejně bych tam natahal hadičky, aby se to kdyžtak nechalo profouknout akvárkem, to by bylo nejvíc cool... třeba někde průhlednou trubky, aby v tom bylo vidět plavat ty rybičky smile

(upravil voltik 23. 7. 2011 11:09)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

luikas: Nevěřím, že se ti ty trandy jednou neupečou. Mít je na úhelníku je hezký, ale mít ten úhelník směrovaný dolu, no co to je toto big_smile
Jinak to vypadá v pohodě , pěkný .

Měřils teplotu pouzdra v limitaci ?

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Proč v limitaci, Modrásku ? lol

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kazzatel: omluvámse mistře, byl jsem po flámu

Web

(upravil luikas 24. 7. 2011 21:12)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

frank: budes se divit, ale jak pise Dj_rix, uplne vpohode. Pri normalni hlasitosti a 25 stupnich v mistnosti mel po celym dni zesik tak 30 stupnu, po tak 2 hodkach hodne hlasityho poslechu cca 40, takze neni treba pivcakama plejtvat na chlazeni smile

marty: jj, to jsou ony, chvilku mi to trvalo, nez jsem je zpracoval

kritik: diky, je to proste vec vkusu, uz sem si skoro zvyknul, ze vetsina mych vyrobku designem deli lid na dve pulky uui

voltik: teplotu pouzdra jsem nemeril, verim, ze to proste bude fungovat.  Navic zesik ma tepelnou ochranu, takze kdyby bylo jo zle, tak proste vypne, k cemu jinymu by tam ty ochrany byly smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

luikas napsal:

je to proste vec vkusu, uz sem si skoro zvyknul, ze vetsina mych vyrobku designem deli lid na dve pulky uui

Protože ty zesilovače stavíš naprosto nezničitelné  lol Pokud se nepletu, tak jsi to byl ty, kdo postavil malej tank pro dvě SPV100ky ne? wink Mně se tvé zesilovače líbí, je to prostě něco jiného a oceňuji vlastní tvorbu.... do krabice z Modu umí dát zesík každý, ale vytvořit nezničitelné monstrum umí málokdo lol

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

jj, to bylo taky moje ditko smile me se proste libej bytelny veci, navic tim ten vyrobek na prvni pohled oddelim od bezny spotrebky

(upravil Babu28 8. 8. 2011 2:14)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Tak jsem dnes konečně dodělal zesík k mému PC a zkusím se též podělit o mojí radost a eufórii z vlastního výtvoru. Srdcem mého výtvoru jsou dva konce JPA100 s napáječem s filtrací 2 x 20mF a korekce z bypassen částečně vlastní a častečně mě inspirovaly korekce z EZK, korekce ze stránek zosilnovace.eu, zdejší fórum a výpočty baxandalla. Šasí je kupované s tím, že prošlo mnohými úpravami. Čelní deska je 6mm tlustý hliník, který byl odříznut z úhelníku 10cm x 10cm, preleštěn a nalakován černou barvou motip na hliník (zaschlá po 2 hodinách!):O. Potisk je pomocí samolepící tenké fólie barvy zlaté. Tisk na laserové tiskárně , následně vystříhnuto a nalepeno na čelní desku, která je uchycena na původní plechovou stěnu. Regulace, vypínače a diody jsou uchyceny na vnitřní plechové stěně a čelní deska byla  předvrtána tak, aby kryla otvory vnitřního plechu a byla zde možnost překrytí matiček potenciometrů a uchycení hlavního vypínače. Měl jsem docela strach, aby mi 12mm vrták neprojel skrz, ale nakonec vše dobře dpadlo. smile Korekce mají vlastní mapáječ. Použil jsem trafko Indel a taktéž stejné značky toroidní trafo 2x28V na pohon dvou JPA100-vek. Sice by mohl být toroid o něco výkonější, ale přeci jen je to na pohon slupových repro se zatížením 80W a k běžnému poslechu. Vše je  bez vysokých teplot, nežádoucího brumu a rušení, na které jsem byl také zvědav, jelikož zemní smyčky jsou svinstvo . Nakonec jsem zastavěl teplotní regulaci ventilátoru pomocí 2 termistorů. Protože mám velice dobré zkušenosti s ventilátory Arctic, použil jsem jejich 8cm s antivibračním uchycením. V korekcích jsou NE5532 a zatím jsem celkem spokojen. A v poslední řadě nožky jsou tvořeny kostřičkami na civky do výhybek, které mají po odvodu zalepeny tavným lepidlem stejně vysoko odříznuté kousky novodurových trubek lakovaných stříbrnou barvou. V domacích podnímkách mě již toho víc nenapadlo, ale možná mě napadne nejaké to vylepšení. Dále chci poděkovat za navod ke stavbě JPA100 od autorů stránek zosilnovače.eu, jelikož jsem spokojen s jejich konstrukcí a hledal jsem přesně něco takového co bude mít malý rozměr, výkon okolo 100W do 4 a bude možné to uchladit v uzavřeném prostoru, bez vně vyčuhujících chladičů. Co se týče DPS, možná se mi bude někdo smát, ale vše je kresleno ručně, dle možností a vybavení. 
http://dx4400.sweb.cz/JPA100/DSC00326++.jpg
http://dx4400.sweb.cz/JPA100/DSC00327++.jpg
http://dx4400.sweb.cz/JPA100/DSC00341++.jpg

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Šikovné, hezké. A jinak - já zásadně kreslím rukou PS, včetně vývoje. Samozřejmě. při mých 6tkách dioptriích to není vždy ideální na oko, ale je to funkční. Ať se ti daří takto dále. RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil j_paseka 8. 8. 2011 22:01)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Babu28: Taky mám zesík s JPA100 a taky ve stejný krabici, ta je z EZK že? Ten zesilovač je opravdu dobrý, taky jsem s ním velice spokojen.

Ten popis předního panelu je mazec, vypadá fakt dobře. Jinak počkej až se tu objeví Voltik. Ten Tě za tu káblovačku pěkně sjede smile . I moje dílko se mu nelíbilo smile .

Tady je pro porovnání ten můj: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=207949#p207949 . Rozmístěním modulů jsem se skoro trefili.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Jasně, máš pravdu i pčes mou dbrou náladu, kterou mám mimochodem téměř pořád smile, se mi káblovačka nelíbí. 
Na druhou stranu se mi líbí jednolitost v barvách desek > všechny moduly "samo domo".

Fotky v HQ by potěšily

P.S. to není buzerování, ale prosté vyjádření svýho názoru wink
A žes to kreslil růčo klobouk dolu !

Web

Příspěvky [981 až 1,000 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 48 49 50 51 52 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£