Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 44 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [861 až 880 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Elektronixi máš to pěkný, dobrá bytelná konstrukce. Jeden dotaz, jak máš uchyceny ty úhelníky k chladiči, samořeznými šrouby?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Pěkný cvalda, evidentně netrpíš nedostatkem hliníku.. konstrukce ala protiatomový kryt..Kolik to váží? smile Asi by to chtělo načernit, takto to vypadá jak svářečka..

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Uvnitř je všechno přes úhelníky pospojované samořeznýma eurovrutama 6mm, vrtal jsem 5mm díry a rval jsem to tam ráčnou => drží. Chladiče jsou přišroubovány skrz stěnu zesilovače, je v nich závit M5. Zesilovač váží 16kg, ty závitový tyčky to docela dobře jistí, kdyby něco... Co vzhledu se týče, je to finální verze, černit se nebude. Bratránek má v domácnosti samej nerez a hliník, proto chtěl design hrnout podobným směrem, aby zesilovač zapadl jako kus nábytku do domácnosti.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Potenciometry se mi teda nelíbí, postavil bych to bez nich a hlasitost řídíl předzesilovačem/dacem. Dále bych přesunul síťový vypínač na zadní panel, obojí kazí design čelního panelu. Můj subjektivní názor.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

ROB: tvoje řešení se mi zamlouvá ze všech nejvíc. Kdyby jsi mi chtěl předat konstrukční výkresy (něco málo bych musel změnit, takže v editovatelný formě) a informace, kde bych mohl objednat výrobu, rád bych ti zaplatil. Ještě zkouším překecat Quarta, aby ty chystané designovky (Hypa A250 by se měla rozměrově blížit) výškově přizpůsobil původním transformátorům, ale moc to nevypadá...

(upravil Rob 26. 2. 2011 11:18)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

junglik: krabici mi dělali v QP, nevím jestli budou ještě ochotni frézovat ty chladiče, neměli (resp. prodali) na to své stroje. Plánky ti klidně pošlu, chladič má 400mm, takže se tam Hypa A250 + trafo určitě vejde. BTW ta krabice s těma Fischer chladičema vyjde na necelých 10 tisíc - a to je výroba na Slovensku ještě levná.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ještě jsem nikdy nic nestavěl, takže evidentně mám dost naivní představy. Nicméně, je to pro mne běh na dlouhou trať, takže mám dost času vstřebávat informace zároveň s etapovým pájením součástek wink Co se týká chladičů, potřebuji výšku 165mm, protože se mi nepovedlo nechat průměry traf včas zmenšit:( Rozhodně je chci stavět na výšku jako ty. Líbí se mi to nejen kvůli rušení, ale i kvůli těžišti. S madly to bude praktické.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

ten Fischer chladič se dělá na výšku 150mm a pak myslím až 200mm, zkus se jich zeptat jestli to nařežou i jinak, ale nemají to v katalogu, tak pochybuju. Ještě bys mohl poptat www.gamaaluminium.sk

(upravil junglik 26. 2. 2011 18:04)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Na gamaaluminium jsem psal, ještě se neozvali. Zkoušel jsem i naočkovat týpka z modushopu, jestli by to třeba neobjednal ve velkém a já to pak koupil od něho, ale tvrdil, že by se cena zvedla natolik, že by to nikdo nekupoval. Tak prý raději bude lepit chladiče ze dvou menších... Taky jsem přemýšlel položit ty transformátory na sebe, ale jeden z nich by se pak víc hřál sad Robovi děkuji za darování plánků!

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

V Semic mi nařezali chladiče přesně na míru.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

A elox zůstal? Jinak díky za tip..

(upravil etheen 26. 2. 2011 23:00)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Eling je nejlevnější, poptával jsem semic i gamaalu... U všech stejný typ chladiče K400... smile
viz rozdělaná 330...

http://s4.postimg.cc/imtqd8721/6424_p1040010_lo.jpg

(upravil junglik 7. 3. 2011 13:15)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

junglik: Jste schopni vyrobit a poslat do ČR dva kusy černě eloxovaného chladiče K
400 s půdorysem 400x165 mm namísto 400x150 mm? Jaká by byla cena?
Poskytujete také službu navrtání děr dle nákresu?

ww.gamaaluminium.sk : Nieje problém, chladiče máme v celých tyčiach ktoré potom pílime, hodnota 150 mm čo je v katalógu sa týka iba hodnoty tepelného odporu Rth
robíme aj opracovanie, pošlite výkres a vypracujeme Vám cenovú ponuku

cena je nasledovná:
2 ks .... chladič K400, L=165 mm, čierny elox ........  48,4 eur/ks

Termín: cca 3 týždne (podľa toho ako budeme robiť čierny elox)
Balné 3 eurá
Uvedené ceny sú bez DPH a dopravy. Na objednávke prosím uvádzať dohodnuté ceny.
Tovar pošleme Toptransom na dobierku (treba uviesť adresu dodania a tel. kontakt, v prípade firmy aj fakturačné údaje)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Zdarec lidi, tak sem po dlouhé době začal dělat na bedně pro zesilovač JPA. Je to můj první zes v kovové teda přesněji nerezové bedničce. Bedýnka ještě není úplně dokončená a taky nevypadá jako profi výtvory některých z vás. Zvolil sem trošku nevhodnou krabici a jestli budu dělat další tak už takhle ne. Jinak se mi ale líbí, jen to bude ještě chtít dodělat nějaké detajly.

http://s19.postimg.cc/oy3jd2ewf/5120_fotografie0196.jpg http://s19.postimg.cc/svqt2h1pr/5120_fotografie0206.jpg http://s19.postimg.cc/qsgdut1wv/5120_fotografie0208.jpg http://s19.postimg.cc/x7ferh8mn/5120_fotografie0212.jpg http://s19.postimg.cc/p37amqm7j/5120_fotografie0215.jpg

Zatím zdarec

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Pěkné, ukázková kabeláž...

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Rozumím spíš thermomechanice - chladič je vzhůru nohama smile
Jinak moc pěkné...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Děkuji.

Hanzi: trefil si to správně, chladiče sou vzhůru nohama ale za tu ouzkou stranu by se špatně chytaly. Jinak teď už bych nevymejšlel takovéhle ptákoviny a chladiče bych dal ven. Budu muset dořešit ještě aktivní chlazení. Na doma ten pasiv stačit bude ale na zahradu by se to asi dosti hřálo takže tak.

Zatím zdarec a díky......

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Prečo si nedal dosky k zadnému panelu a trafo dopredu? Boli by kratšie signálové vodiče a nešli okolo trafa.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podle mě je to daleko lepší než pak kolem modulů protahovat kabely s 50Hz...

Web

(upravil BOSS VM 1. 3. 2011 17:47)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

marcin: to sice jo ale zase jak píše Bery se mi nechtělo tahat 230 přes celej zes. A co se týče brumu, tak je to slyšet když je ucho na repráku jinak je to krásně tichoučké. To víc šumí mechanika nebo zvukovka co se k tomu připojí....

Příspěvky [861 až 880 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£