Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 35 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 33 34 35 36 37 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [681 až 700 z 2,159]

(upravil elipsa 15. 1. 2010 13:52)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Danharde ,nažhavíš. I taková fabrika na elektronky, jako je JJ electronic, je žhaví 5ti V .Zvýšením napájeí na 6V se dá ze zapojení samozřejmě dostat o něco víc, ale zásadní rozdíl to již není. . Ano ,magnet v ARO je AlNiCo,opravil jsem ,dík za "upozornění".
Sinclaire. Blbej nejsi, takže dobře víš , že elektronka a bipolár jsou dva světy.  . Frantova kombinace bude hrát určitě dobře ,ale prostě jinak.
Mnoha lidem se právě možnost dostat elektronkáč do saturace ještě při "pokojových" hlasitostech ,může hodit. Každopádně tak velmi dobře poznají ,v čem je ta elektronka zajímavá. Dokonce se odvažuji tvrdit, že tato konstrukce a její zvuk exceluje právě při těch nejnižších hlasitostech, kde se projevý třída A a stabilizace napájení a žhavení. I při stažení na nejnižší hlasitost proudí z reproduktoru do těsně přiloženého ucha  detailní a živý zvuk. Bez signálu je konstrukce samozřejmě zcela zticha.Žádné brumy ,ani šumy.

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Leoši, já s toho umim i čistej zvuk, ale vyžívám se v tom šílenym řezavym skreslení co to umí. Je to docela švanda jít po ulici a mastiti to na elektrickou kytaru smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Frank, hneď mi prišiel na um Kody zo seriálu Krok za krokom "Tak zpívám blúúúúz!" smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

no mě k němu lidi často připodobňujou, hlavně když se řehtám lol

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Muj finalni vyrobek Dispre II v4...  Krabice je takova trochu netradicni, ponekud "vintage"... Mozna neni prilis adekvatni pro takovy skvost, ale momentalne neni nic lepsiho jednoduse po ruce. smile
Navic je urcen do loznice k posteli, ne do obyvaku wink proto asi ani popisky nebudou.. sad
Ale hraje myslim skvele...

http://s4.postimg.cc/801t0u75l/3855_img_2037_1.jpg http://s4.postimg.cc/yikg9k5vd/3855_img_2030_1.jpg http://s4.postimg.cc/gtsphxu49/3855_img_2034_1.jpg

Jen dodam, ze jsem delal pouze Dispre, zdroj jsem pro jistotu vzal hotovy od pana Macury... Timto bych mu chtel rovnez podekovat za skvely stroj... (doufam, ze se neurazi kvuli te plastove krabici)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

V čem je tak skvělý? Je to jen předzeslovač s potenciometrem, tak co je na tom tak skvělého?

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Protože Hifista.. smile

Web

(upravil karkar 15. 1. 2010 16:21)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To sinclair: Protoze jsem zatim nic lepsiho, v podobne cenove relaci, nenasel/neslysel/nepostavil. Rovnez protoze je to dobre udelany projekt s vybornym servisem od p. Macury - napriklad i seznam soucastek je s objednacimi cisly...

Mas nejaky jiny tip? Jaky sluchatkovy zesik hraje "lip" a da se sehnat jako DIY kit ci je dostupna aspon deska, zdroj a seznam soucastek?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Karkar> pekne, jake jsi pouzil kabele?
Jinak v tenhle cenove hladine 2-5tisic uz je mozna dnes dobre zvazit Korejce, treba ten vyrobce Jineung co to dela pro znamou znacku PC audia "ESI", delaji celou skalu externich usb 96-192kHz 24-Bit Stereo DAC v kombinaci s predzesikem pro sluchatka, a je to vse kvalitka, ty vyssi rady krmi spolehlive i velka sluchatka. Z te fabriky to vyjde o par susnu lepe nez z euro ESI zastoupeni (nemci?)..

(upravil karkar 15. 1. 2010 16:21)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To JVC: Zdarec, diky za pochvalu, kabely jsem pouzil obycejne, signal je vedeny obyc. koaxem, tusim ze satelitu. Vystup pak vedu timhle: 16 AWG AWM STYLE 3137 125 C 600V Prestolite P.G.,  ma neco prez 1mm^2 prurezu.  Jsou to vzdy 2 lanka s "home made" opletem.
Je to celkem asi obycejna kabelaz, ale splnuje to mou predstavu o hifi, jak Ondra_Ch poznamenal vyse smile

Jinak co se tyce te dalsi informace ohledne veci z Ciny, tak tam jsem ponekud skepticky, Dispre jsem si vybral zejmena protoze jsem si chtel neco vyrobit sam.  Navic k jeho ziveni pouzivam Edirol UA-25EX, ktera ma  take vystup na sluchatka, troufam si rict docela slusny, ale Dispre je podle meho soudu lepsi. 
Jako DAC stavim HSDAC od Tomase Ticheho, ale ten bude primarne urcen k dalsimu, jiz normalnimu, predzesiku (asi opet Dispre).

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

karkare, necituj...

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

sinclair napsal:

V čem je tak skvělý?

V čem je skvělý DPA222, HS-DAC ,D2 ? Ve zvuku..

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Karkare> dik za odpoved, na kabele jsem se ptal, pac se prave ruzne konkretni doporucovali na Dispre vlaknu.
Jeste k tem asiatum je treba rozlisovat, mluvil jsem o Korejske firme co dodava do celeho sveta, s tim Rolandem je min. srovnatelna, spis uz dnes lepsi. Korea je jiz nejaky patek prednim vyvojovym centrem v audio-video technice podobne jako Japonsko (Cinani dosud jen vyrabeli, ale uz take zacinaji vymyslet).. Jen vzpomenme pred cca deseti lety, Korejci prinesli prenosnou (mp3/ogg/flac) revoluci do celeho sveta, kdy Iriver, Cowon a dalsi jejich inovatori zahanbyli Sonyho a jine zaslouzile ptaky, kteri to zprvu bojkotyrovali sec mohli, kanalie jedny..

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

ahoj,moje odpověď proč je Dispre II výborný je:
1: Objednal jsem u Pavla M stavebnici a došla v přijetelném termínu a za skvělou cenu
2: Vše jsem sestavil a báječně to hraje (bylo testováno)

to je vše Tomáš

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

ještě maličkost-skvělá je topologie zapojení

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To uznávám.

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Dispre2 vlastním, přesto po poslechu s DPA 222mk2 dávám přednost C162 s SPM250.
Je to vše o osobních preferencích.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Preference jsou různé, ne každému musí přesný a neutrální zvuk sedět..

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Svatá pravda...

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Nevi nekdo kde najit vice info o tomhle Aldaxu rizenem mikroprocesorem (LCD, korekce, dalkac, ..)?
http://www.youtube.com/watch?v=g1swz-2pjlM

Příspěvky [681 až 700 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 33 34 35 36 37 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£