Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 2,159]

(upravil sinclair 24. 1. 2009 19:33)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Dobré, dobré - muzicu, pošli tyhle samé fotky, ale v plném rozlišení buď mně do pošty /lemal@volny.cz/, nebo Pierrovi /pierre@aldax.cz/, dáme je do galerie

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

O díky ,toho si cením ,když se takhle vyjádří sám "Mr sinclair". Zes je kvalitní ,pužívám ho spol s QSC a musím říct ,že obstojí ne-li předčí. V nějakém příspěvku jsem četl ,že ten tvůj zes komusi zničil repráky. To je nepříjemné. Ale v mém případě zatím nemám obavy. Selenky jen pobrukujou . Líbí se mi jak v těch "hornflexech" hrají. Skoro nejde poznat ,že se pohnou a přitom hrají velmi razantně. Jsou to ty správný basový orgie". A má to ještě rezervu. Těším se na další pdodukci , až to spustím! smile
Fotky pošlu.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

iMartine, můžeš povědět víc k tomu vnitřku? (pro nás bezvěrce) Nepoznám co to je takhle, ale koukám, že to máš pěkně udělaný a dokonce dual mono.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Je to tenhle zesilovač Powerbase 300, vyšel v KE 05-2002, akorát jsem na DPS udělal menší úpravy (někde např. vybočoval odpor o 2 mm proti ostatním, rozteč děr pro keramický kondíky byla větší než pro odpory apod.), a s vyvedením plochy pro napájení obvodu ochran před pojistkou v kladný větvi, s ochraným odporem 2R2 jak mi poradil Sinclair, za což mu ještě jednou děkuju.
Použitý součástky jsou samozřejmě originály, výstupní relé je Takamisawa VSB-24STB, jediný polarizovaný elektrolyt je Nichicon na 105°, bipoláry jsou CapXon. Udělal jsem tam spoje tak, aby šly nahradit antisériovou dvojicí něčeho lepšího. Keramický kondy jsou na 500V, fóliáky jsou buď ESO MKT (ty axiální) a Wima MKS, odpory pro boucherotův člen a výstupní RL člen jsou 7W drátový Vishay, srážecí odpory u stabilizátorů jsou 5W drátový, výrobce nevim, jsou z Ecomu, chtěl jsem všechny od Vishay, bohužel neměli hodnoty který jsem potřeboval, tak jsem k emitorům dal ty keramický kostky, aspoň jsem ale použil 10W místo potřebných 5W.
Zdroj je pro každej extra jedna 50A kostka, blokovací kondy 200n a vyhlazovací kapacita 2x20G z SMH 10G/80V.

Při výrobě kastle jsem se inspiroval tou od OnRdry Ch, s tím rozdílem, že on má trafa připevněný na spodním deklu, já tam mám veprostřed k přednímu a zadnímu panelu přes 10x10 mm hranoly připevněnou Al základnu 8x150x300 mm, na který jsou trafa.
http://img232.imageshack.us/img232/1728/dsc00064wf1.th.jpg

K chladiči SK 501 je pak přes L profil připevněnej zesilovač pomocí čtrnácti M5 šroubů, pomocí hranolu 10x10 mm deska s kondenzátorama a nad ní gretz. 

Ještě mi zbejvá nějak vymyslet spodní a horní kryt, to už nebude hliník ale normální plech nastříkanej komaxitem, nespíš.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

2 Music paráda............. nejsem sám kdo používá jednu SPD600 na dva suby smile)
2 iMartin taky moc pěkné, uplně se stydím, že nic nestavím..tada alespoň něco co můžu zveřejnit...:))

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Zdravím pánové,
tak i já končně něco malinko přispěji. Není to žádný zázrak a je to zatím jenom pracovní verze, nijak není naleštěn a focen v pracovním prostředí. Vnitřek ještě nenafocen, protože není ještě úhledně upraven. Zatím vše jenom narychlo nahozeno. Nemohl jsem vydržet. Fotky vnitřního uspořádání dodám později, až se vyskytne časová příležitost zavěnovat se tomu.
   O co se vlastně jedná. Jedná se o zesilovač pro tchána do malinké hospůdky na podkreslení rádiem. Osazeno moduly Aldax, 4x SPS50, 2x 2x50W. Jednou stereo pro hospůdku a jedno na zahrádku.
   A nyní už jen odkaz na fotky :

http://amalon.kvalitne.cz/foto_zes.htm

Šetřete mne, je to můj první výtvor.

(upravil redyuri 29. 1. 2009 0:42)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

dobre to vyzerá. fotka vnútra by bola..?
(a jo, budú, sorry, neprečítal som to celé:))

Web

(upravil AmoR 29. 1. 2009 0:43)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

redyuri : prozatím nemám, jak píší v textu dřívějšího příspěvku, ještě to není natolik "učesané", abych si dovolil ukázat foto. Ale časem určitě bude až se k tomu dostanu, dělám to téměř na pětiletky big_smile bavím se tím big_smile

Edit : jinak díky smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ty čuně, to neumíš zaletovat ty cívky rovně ?

(upravil sinclair 29. 1. 2009 12:03)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Klííd Pavle, tos ještě neviděl, co nám do Aldaxu občas chodí na "oživení", trefilo by Tě...

clarione, to je podle Antona Kosmela? On ty STKčka ještě prodává?

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Hezký den přeju.

  Posílám obrázek návrhu desky plošného spoje se součástkami a následně desky bez součástek. Je to zmodifikovaný Leach. Přes víkend bych rád vyleptal první dva kousky a pokusil se to osadit. Pokud máte někdo pocit že jsem tam udělal něco co je v rozporu se základními pravidly fyziky, nebo s dobrými mravy konstruktérů sem s návrhy než to bude vyleptané. Po 14ti dnech koukání už bych tam chybu stejně asi neviděl.

  V dalších vezích bych rád využil to místo uprostřed k integraci obvodu ochran. To je ale hudba budoucnosti. Jo a na doporužení p. Sinclaira to budu osazovat MJL21195/MJL21196 takže pokud bude všechno O.K. v brzku přiletí objednávka.

  Omlouvám se za zhoršenou kvalitu obrázků ale nechtěl jsem tady dávat obrázky přímo z AutoCadu nepředpokládám, že ho všichni máte.

http://www.ukazto.com/?img=3772715~KONC … Model1.jpg
http://www.ukazto.com/?img=3772716~KONCOVSTUPEdeska.jpg

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

6 párov tranzistorov..Koľko z nich chceš ťahať??Aký to má predpokladaný DF?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Hlavně chci aby to chodilo naprosto bezpečně do 2Ohmů resp. dva moduly zmůskované do 4 Ohmů. Cílem je dostat se na nějakých 600W na 2 Ohmech.

(upravil joži 30. 1. 2009 13:18)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

do 2R chodi aj povodny s dvoma parmi MJ tranzistorov, a pokial tam drbnes 6ks tych 680R odporov na jednu vetvu do prudoveho istenia kazdeho trandu v kombinacii s tym 270R proti vystupu, tak rozhodne do 2R nepobezi.

Edit: ked sme uz pri tom leachu, tak ja som ho prerobil takto: www.kyblsoft.sk/storage/borecsite/jozi/leach_all_in_one.png

dnes by mala dojst zasoba jednostranneho DPS, bud. tyzden pojem nakupit hranolky a pasovinku, aj chladic, a potom budu aj fotky:-)

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

No z toho co píše sám autor na stránkách http://users.ece.gatech.edu/~mleach/lowtim/prot.html , by mělo i původní osazení do dvou ohmů pracovat. Nicméně trošku jsem tomu pomohl. Namísto snímacích 680R tm jsou na doporučení osazené 470R.

(upravil joži 30. 1. 2009 15:05)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

tym ze tam das menise odpory cili tych 470R bude to skor limitovat, pretoze na mensich vznikne mensi ubitok napatia. to je snad jasne. A tam je pisane, prave to ze tie 470R odpory boli vymenene za 680 prave kvoli tomu ze sa pri pouziti 470R nasadzovala skoro prudovka. treba tam osadit len na dva pady po 680R alebo ten delic prepocitat aby bol zachovany pomer

edit: Component Change: R37 through R40 - 680 ohm (changed from 470 on 4/4/2). This change makes the protection circuit less sensitive so that the amplifier can drive more current into lower impedance loads

ja to prelozim.
" výmena komponentov R37 az R40 680R(vymenene z hodnoty 470R ) tato zmena sposobila, ze obvod je menej citlovy a tak zosilnovac dokaze dpdat vacsi prud do mensej impedancie"

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

To Jozi: Jsem to ale pitomec. Díky za upozornnění. Takhle to dopadá když se někam spěchá a čte se to jedním okem.

(upravil right13 31. 1. 2009 19:59)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

po dlhej dobe som konecne spravil aldaxa.cim je to osadene netreba hovorit. toroid je 150W INDEL . zadny panel berte z dost velkou rezervou,chystam sa ho vymenit, je to co dúm dal. o absencii ochran reproduktorov tiez viem,chcem tiez onedlho dorobit.
potak na hlasitost ani vypinac tam nie je preto lebo pred koncak pojde este digitalne ovladanie,ktore bude riesit hlasitost cez DS1807 a zapinanie a vypinanie zosiku cez dialkove


http://s80.photobucket.com/albums/j177/right13/aldax/

To Betaron: aby si videl ze nieco robim smile

inac, na to ake je to male.ma to dost dobry zvuk. do izby ku PC bohate staci
sice do pocutelne sumi,ale nic hrozne. hlavne ze ziaden brum smile

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

right13, naozaj velka kisňa pre take modulčeky smile ten zadný panel asi nie je odomňa, inak som si všimol prečo neosadzujete na panel k euro kon. hlavný sieťový vypínač?
Ten šum je až tak znatelný, nebude to tvojou PC zvuk. kartou, skúšal si iný zdroj signálu?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

right, taktiež mám SPS50 a o nejakom šume netuším... Asi to bude zdrojom signálu...

Web

Příspěvky [281 až 300 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£