Re: ozvučnice

jasne že je to megakick solaris dokonce big_smile jj kupoval jsem ho tak před 4 rokama to mi bylo jedno zesilovač zesilovač nějaké značky to mi bylo ukradené. Ale tak už bych si ho nekupoval a na druhou stranu nehraje špatně pro začátek podle mě stačí ale za ty prašule bych si rači kupil od mac audia Z4100 http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/ … ovace.html dá se to.. i když je použitý

Re: ozvučnice

Jo jo, po zesilovačích z Ahifi taky teď pokoukávám... Kupovat nový je podle mě blbost, zvlášť když se jejich kvalita vzhledem k ceně snižuje...

(upravil Lojzek 2. 5. 2008 14:47)

Re: ozvučnice

Přesně tak.  ale přemýšlím že bych do kufru šoupnul nějaké profi repro. díval jsem se po nějaké 8'' beyme nebo 10'' nějaké 8G40,10G40 nevím, nevím + nějaké výšky (CP22 se mi líbí) ale horší je, že ty profi jsou v impedancích 8Ohm že není žádná 4Ohm pro autozesilovač je podle mě 8ohm hodně. tak jako šly by dát paralelně ale do bych se dostal cenově a výkonostně upně někde jinde a do kufru bych to asi nenarval už...
AAaa nebo nějak upravit výhybku aby to šlo na 4 ohm s 8 ohm repro. To by podle mě šlo nějak vykutit. ale nevím nevím

Re: ozvučnice

Zase profi repro je citlivější než běžný autohifi. Ale potřebuje moc místa. Já bych radši šel do kvalitního, třeba i staršího autohifi basáku.

(upravil Lojzek 2. 5. 2008 15:25)

Re: ozvučnice

tak jasné citlivost tady nějaká je ale s tím místem jsem myslel že zase tolik nepotřebuje ale nevím nemám s ničím takovým zkušenosti a jestli se můžu zeptat tak co si představuješ pod pojemem kvalitní hifi řada? já znám kvalitní tak možná audison a trošku clarion.. tada co se píše na forech.
j a stěma výkonama mě napadlo koupit 2x 2kanál(dát do můstku) jeden pouze levý na druhý pouze pravý a tím pádem je to ve stereu ale tak peněz a peněz.

Re: ozvučnice

No objem potřebují profíci rozhodně větší, než autohifi. Autohifi basáky jsou dělaný právě pro malý objemy. Za kvalitní auto basáky považuju např. Hertz, Helix, Carpower v cenách tak od 5000,- víš. Samozřejmě někdo může namítnout, že pravá kvalita začíná až třeba na 10000,-, ale já se budu držet při zemi...

(upravil Lojzek 2. 5. 2008 15:57)

Re: ozvučnice

tak to je pěkné to jsi mi udělal radost matesu smile no asi tam šoupnu nějaké komponenty a nebudu vymyšlat smile

http://www.hificar.cz/reproduktory/hertz-mlk-2.html tak to bych si rači koupil ty PA reproduktory. kolik tak může chtít objem ten středobas 10G40?

no vidím to tak na http://www.ahifi.cz/reproduktory/hertz-dsk-130.html
ale dost se mi líbí od dexonu VF62

(upravil dbmax 2. 5. 2008 17:03)

Re: ozvučnice

tak ako písal Mathes, PA basové reproduktory sú značne citlivé reproduktory niekedy alebo dosť často aj o 10dB a viac, preto vysoký výkon zosiku nie je taký nutný, súčasné PA basáky majú také vynikajúce parametre, že nie je potrebný tak veľký objem ako kedysi, treba hľadať vhodný repro a priebežne si robiť simulačky ako to v akom objeme vychádza, a navyše nepotrebuješ vyhadzovať desaťtisíce za hifi basáky, ktorých zvuk a parametre sú otázne, a ľahko sa môžeš popáliť, to je dnes celkom bežné,  12´´ alebo 15´´ PA basák ti predvedie slušný výkon už aj pri obyčajných 100w rms !
V súčasnosti sa vyrába veľa hifi subov, ktorých objem je dosť veľký napr.Sonic 15 osádzajú až do 110l BR, alebo 70L uzavrenky, väčšinou 15´´ hifi basák radšej dávajú do 70-80L uzatvorených, do takýchto trošku menších objemov v BRku môžeš kľudne napchať 12´´ profičko s použitím subsonik filtru, ale tomu hovorím zvuk...

Web

(upravil Lojzek 2. 5. 2008 17:08)

Re: ozvučnice

no ja bych ten sub nechal a ktomu ale potřebuju nějaké 2p. díval jsem se po těch PA tak 10'' + nějaký tweetr jinak ten sub co mám.. co jsi mi navrhnul hraje jak jsem říkal slušně. Taky si myslím že ty hifi že je to škoda peněz rači ty profi a jde nějak uparavit výhybka když tam dám 8OHM repro aby to vycházelo na 4OHM? a stou simulací.. jojo neumím to to je špatné.

(upravil junglist 2. 5. 2008 17:53)

Re: ozvučnice

8ohm vs 4ohm nemusíš vůbec řešit. Samozřejmě ale zesik nesmí být úplná sračka.
Já taky neumím simulovat v programech, proto pokaždý někoho poprosím. Většinou se někdo ochotný najde. Kupodivu jsou i dobří lidé.

Re: ozvučnice

8Ohm PA reproduktory bývají lepší a dokonce krapet silnější. Na nízké objemy je dobrý právě BC - jediný důvod který zajistil že si ho dám do auta.  v 40-50l bedně zahraje monstrózně. konkrétně 12PS100 a 12TBX100. slabší verzi jsem neměl šanci vidět ani diskutovat o tom jak by dopadla.

Re: ozvučnice

krásné, ale myslím si že 1 KW by auto rozbila smile já spíše potřebuju zesílit  vyžsí  a střední kmitočty cca - 60hz nahoru a nejlépe do sterea. subwoofer si myslím že je pro mě dostačující. potřebuju nějakou max 10'' a tweetr smile

Re: ozvučnice

Lojzek: nic ti samozřejmě necpu, ale nikdo neřiká že ten kW musíš využít. já na tom mam pověšená asi 150W Mac Audio. Hraje mi to až do 100Hz.10G40 by byla zajmavá ale ve dvou kusech nebude drahá?

Re: ozvučnice

no jasné ale proč jenom 150W ale na druhou stranu asi to hraje slušně co když to má takovou citlivost. jinak ano, 10G40 to by bylo hodně drahé kdybych k tomu vzal ještě nějaké výšky to jsme na nějakých 8000kč + zesilovač to by bylo 10 500 ne to ne to je hodně moc to máš pravdu! nevím co tam strčit....

Re: ozvučnice

Lojzek: protože mám rád ten zvuk, a už pod 100W to umí rozvibrovat zrcátka mý feluny big_smile naplno jsem to ještě nikdy neokotlil, protože jsem ještě nevyrobil ozvučnici která by tu nakládačku vydržela. je to už dlouho dobu v testovacím provozu a koumám aby to bylo co nejlepší.

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82761
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82752

tohle určo zahraje co potřebuješ. Teď ale koukám, že 10G40 je kolem 2300-2400Kč za kus, tudíž by to nějak moc dražší než jedno BCčko nebylo. Řekl bych že by ses měl s tim rozpočtem krotit a počítat konkrétně. Jaký bys tam chtěl ty vejšky?

Re: ozvučnice

ono nevím ta 12PS100 8/ohm má rozsah 45 - 1000Hz výšky jsem tam chěl dát od beymy ty CP22 ale moc by to nesedělo a ani s těma 10G40 protože toty mají do 4 KHz a ty výšky chcou nejlépe od 5KHz nahoru tak ono těžko říct.. ja ještě popřemýšlím.. a uvidíme...

Re: ozvučnice

počkej ty nemáš vůbec žádné středy?
jinak výšky lze samozřejmě sehnat co jdou i od nějakejch 2-2,5kHz

Re: ozvučnice

no já ted mám pouze širokopásmové co mám vepředu na palubovce nějaké noname smile jinak jsem měl v autě 4x ARN 6614 + 2x ARV104 ale tšedka mám pouze ty širokopásmové s tím že jsou odřezané od basů a hrajou tak kolem 1000hz nahoru takže sub mi hraje do 60hz a od 1khz až širokopásm... jinak tam nemám nic.. no bohužel. smile

Re: ozvučnice

hochu, kup si do předu nějaký koaxy nebo kompa, nevím co tu řešíš za šílenosti. jestli nemáš prachy tak je napoj na rádio a sub skrz zesík!

Web

Re: ozvučnice

Jo jo, jak říká Chyna. Nepouštěl bych se do síleností vzadu, když vepředu máš s prominitím prd...