Téma: ozvučnice

Zdarec mohli by jste mi nasimulovat v těch vaších programech nějakou vhodnou bassreflexovou nebo BP ozvučnici pro subwoofer USBlaster(velikost + nátrubek) nevím tak nějaký solidní kmitočet? 30-100hz výrobce doporučuje BS 50L - nátrubek 100x200
paramatry udávané výrobcem:
FS - 23,03
Re - 3,6
Qes - 0,3564
Qms - 8375
Qts - 0,3419
Vas - 224,9489
cms - 230,5082
BL - 17,4009
no - 0,7456
Mms - 193,4403
Xmas - 4
Sd - 0,0829
Zmax - 88,189
jsem to zkusal a jsem z toho jakýsik zmetený !!
Diky

(upravil dbmax 30. 3. 2008 17:17)

Re: ozvučnice

čo je to za typ reproduktora respektíve aký model  ???

s prihliadnutím celk.činiteľa akosti a dobrej GD odozvy pri basreflexovej ozvučnici  a dobrým spodným pásmom by som radšej použil brko o objeme 75L a ladením 30Hz, pri takomto ladením vychádza nátrubok o priemere 10cm jeho výsledná dľžka 27cm, ale pri vyššom výkone pokiaľ není zaoblený bude zrejme fučať big_smile

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 17:15)

Re: ozvučnice

http://www.ahifi.cz/subwoofery/us-blaster-usb-2840.html

Ale nějak tam nesedí parametry... ? zajímavé..

Re: ozvučnice

a tie parametre úplne hore uvedené máš odkiaľ ?

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 17:28)

Re: ozvučnice

přímo z papíru od výrobce.. bylo to u toho repra jak jsem ho kupoval - tam jsou snad všechny subwoofery co vyrábí usblaster a i s těma parametrama

http://sklad.obrazku.cz/obr16434_IMG2145.JPG

(upravil dbmax 30. 3. 2008 17:38)

Re: ozvučnice

je dosť pravdepodobné, že majú špatné parametre na nete, to sa stáva dosť často aj na stránke ahifi.cz, čiže keďže máš parametre doma sú to tie čo máš uvedené úplne hore tak potom skús to brko ako som ti písal viď. hore

pri rozumnom objeme 75L/30Hz vychádza charka od 36Hz/-3dB to by ti mohlo stačiť

namiesto tých predražených bassreflexov by som radšej použil štrbinu a aby to pekne ladilo s veľkosťou basáka tak by som ju použil s rozmermi 3x39 cm, výsledná dľžka 43cm..

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 17:38)

Re: ozvučnice

jo jasné tak já ho mám už nějaké 3 roky.. a hraju sním jak čert teď  jsem ho měl ve 100L ozvučnici 2x bassreflex 100x200 - tu jsem dělal tak před 2 rokama, jak jsem měl svaťák na nábytkářské (o audiu jsem věděl hovno) ale ještě předtím smile jsem ho měl tak nějak 60L 1x bassreflex 100x200 a nevím nezdál se mi moc velký rozdíl mezi těma 2ma ozvučnicema.. no a když tam strčím bassreflex? kurnik jsem ho měl zaplý na LPF děl. kmitočet 200hz a dal jsem ho na polovinu volume a divně ,,plival" tak jsem to stáhnul na 50hz a celkem se to dalo už no ale nebyly takové rezonace jek předtím. jinak no nevím jestli to prodám... jsem přemýšlel že si to dám domů jako sub (ale asi je to hodně silné - jsem to zkoušel kdysyk a dunělo to jak čert to bylo až hnusné) no místo toho jsem přemýšlel dexon WD 120 uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Jinak zkoušel jsi Band pas?

(upravil dbmax 30. 3. 2008 17:43)

Re: ozvučnice

ono v tých 100l a pri bassreflexoch 2x 100/200mm nebolo zrovna dobré ladenie (naladené na vyšší kmitočet),  pretože pri frekvenciach 40-50hz výchadza dosť dlhá odozva okolo 14ms a ten zvuk predsa len nemohol byť zrovna najrychlejší, čiže na tych frekvenciách to úprimne povedané plandalo, a zvlášť keď je to hifík, na ten bandpass sa idem mrknuť big_smile

Web

(upravil dbmax 30. 3. 2008 17:47)

Re: ozvučnice

pri bandpasse 70l/50l-48Hz (natrubok2x100/300), pri takomto repre je to dosť veľká ozvučnica, účinnosť je slabšia, radšej by som ostal pri bassreflexe

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 18:09)

Re: ozvučnice

dobroš skusím ten bassreflex 75L nebo to je uzavřená? jinak ty bassreflexy. stím si hlavu nedělej to mi kámoš ohnul z hajzl trubek big_smile dal jsem za 4 kousky pivo big_smile

Ten BP velká ozvučnice no.. to je 15" tak ani ne.. nebo myslíš že jo?
jinak no BP jsem ještě neslyšel... ale BR/uzavřená se mi taky líbí víc aspon jde vidět to repro.

I když jak jsi psal 75L - štěrbinu 3x39 cm délka 43cm.. taky není špatný nápad:)

Re: ozvučnice

ved vieš bedňa o objeme 120l pri domácom použití ako v mojom prípade je tak trochupovediac dosť, inak tak ako si vravel nad bandpasom nemáš kontrolu, ako je to tam s basákom, je to trochu viac zložitejšie, vyžaduje si to presné naladenie atď, ako som písal radšej ten 75l bassreflex

Web

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 19:38)

Re: ozvučnice

jo ten band pass to zkonstruovat - žádný problem s ohledem na oběmy ale neumím ty programy abych si to mohl vypočítat jak velké ozvučnice jaké bassreflexy atd atd...snad časem to pochopím

Kurnik těch 75L nevím jestli to tam narvu ta štěrbina taky aby byla hodně zaoblená co...

http://sklad.obrazku.cz/obr16453_USB2840.jpg

(upravil dbmax 30. 3. 2008 20:49)

Re: ozvučnice

no vypilovačkou sa dá štrbina respek.hrany pekne skosiť a za brúsiť, tak aby neboli nejake neziaduce turbulencie, štrbinu som preto volil pretože ma oveľa vačšiu prierezovu plochu ako tie predrazene natrubky...snad tym časom prides na to, ja som bol na tom podobne, ale na vlastnych chybach sa clovek najviac naučí...to chces robit bednu podla toho obrázku? predpokladam ze ano,lebo som pocital vnutorny objem a vyšlo to presne 75L big_smile ono chce to par litrov pridat, kvoli objemu repro a strbiny...ale dolu pod basak tu štrbinu by so mohol zrobiť nie? výška toho boxu sa ti dvihne max o tie 3cm, alebo si rozmerovo nejako ohraničený?

Web

Re: ozvučnice

ano podle toho jsem to zkoušel skicnout .. máš něco co bych měl vylepšit? možná spodek zdvojnásobit abych mohl udělat větší rádius.. nic jiného mě nenapadá...

(upravil dbmax 30. 3. 2008 20:57)

Re: ozvučnice

jjj no to by šlo, tomu to len prospeje, inak celkovo je to dobre navrhnute myslim rozmery bude to určite zaujmave riešenie, k tomu ta štrbina,čierny poťah bude to ´´fajn´´, a keby ta repro omrzelo mozes do takeho objemu kludne niečo ine napchat big_smile

Web

Re: ozvučnice

jo jasné.. ja jsem to chtěl aji aby se to mohlo strčit do auta ale asi spíše koupim to WD120 to je menší a lépe se mi to tam bude cpát než tota 15" ... uvidime.. jestli najdu nahoře nějaké takové desky z kterých se to bude dát nařezat tak to tak udělám.. popřípadě trošku pohnu s rozměrama ale budu se snažit těch 75L a ty rozměry štěrbiny taktéž.

Re: ozvučnice

Kamarád měl kdysi asi typ 2920 (bývala to 2. nejlevnější řada, ty máš 4.) a byl to dost humus. Těm parametrům bych nevěřil ani za nic... Mělo to mít Qts 0,25 ale hučelo to jako kráva (v doporučený closed ozvučnici), membrána lítala jako zběsilá, takže zřejmě slabej pohon... O trochu dražší základní Carpower CRB 12-TC hrál podle nás daleko líp. Ale třeba u tvýho dražšího repráku už se s údaji poprali trochu líp...

Re: ozvučnice

jo jasné no.. podle mě je to stejě všechno stejné ty autohifisácké woofery. jinak no tota 2840 ta moc neskáče, právě sem vždycky chtěl aby to skákalo to to to.. znáš to autohifíci blbí jak daleko vidí. no tedka mi jde o zvuk aby to nějak slušně hrálo a hlavě aby moc netrpěl v te ozvučnici.. jinak máš nebo pro všechny máte nějaké zkušenosti s dexon WD 120 ?

Re: ozvučnice

ja neviem ako je to s tým Dexon WD120, ono magnet to má slušný, parametrami by sa dalo niečo s tým repro zrobiť, ale nieviem ako si ma ten dexon odradil , lepšia voľba je carpower predator 12 ktorý som si včera objednal z hifolu, že vraj to má bezkonkurenčný zvuk v danej cenovej kategórii, som zvedavý až zajtra dorazí čo je to za kúsok big_smile

Web

Re: ozvučnice

j jreproduktor je to zajímavý ale ta cena je pro me celkem velika ikdyž kdybych dal 2x ty WD120 tak možná jeden ten carpower jak říkáš jestli je to slušné ale tak to ještě uvidíme jak bude. Možná se na to autohifi nakonec vykašlu a bude klid