Téma: ako správne znížiť citlivosť?

je správne ak na tejto výhybke http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=350 znížim citlivosť o 4dB výškového tak¡,že dám do série pred C a L odpor 1.4ohm a paralélne s reprom odpor 6.8ohm,lebo sa mi totiž nezdá že je to dosť.
za rady vám vopred ďakujem

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Ked zapajas Lpad utlmovy clen, pripajas to paralelne (vacsi) a do serie (mensi) HNED k reproduktoru. To preto, ze tym Lpadom chces zachovat realnu impedanciu reproduktoru Re. Pred samotnou vyhybkou sa to uz moze spravat inak, ako je zelane.
Lpad ti vypocita napr winISD, ak sa ti tvoje odpory nezdaju. Napis, aky ma odpor ten vyskac.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

takže aj ten sériový aj paralelný sa vlastne zapájajú hneď na reproduktor?ja som to počítal na hellisch points a tam mi vyšli hodnoty ktoré som použil v tej výhybke,no ale ten výškač hrá teraz dosť agresívne,na povodnej výhybke je to riešené sériovým odporom 3.9ohm pred výhybkou.impedancie použitých repro. je 4ohm

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Ano, pripajaju sa hned za reproduktor. Odpory ti vysli dobre, len predpokladam, ze 4 je nominalna impedancia Z, tebe treba realnu Re, ktoru si bud nameras alebo zistis z datashitu.
Lpad sa dava kvoli tomu, aby si nezmenil impedanciu reproduktoru a tym padom nepreladil vyhybku.
Samotny odpor v serii ak ma hodnotu rovnaku ako vyskac, ti znizi prikon do vyskaca o 3dB. Prudy sa rozdelia ekvivalentne odporom.
Ak to stale hra agresivne i ked to zatlmis, tak je niekde problem v zapojeni. 4dB je pomerne dost.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Dobry den. Mohli byste mi poradit, jak spravně snižit citlivost? Jde o dvoupasmovy box tvořeny
Bass: Eminence Kappa 15LF 8ohm - 98dB
Vyšky: Selenium D220Ti 8ohm - 109dB

Jake hodnoty odporu použit a s jakou "wataži" ?
Předem děkuji za odpověď.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

A výhybku tam máš nějakou, nebo jen tak zkroucené dráty ?

Web

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Jo vyhybka tam samozřejmě je. Je dělana na dělici frekvenci 2500Hz se strmosti 6dB/oct. pro bass a 18dB/oct. pro vyšky.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

KejmlRX8: muzu se zeptat, kde si ty repro koupil? Protoze popisovana vyhybka k nim ma vypadat uplne jinak...

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Jsou to dělane boxy od znameho. Žadny original a vyhybku si dělal taky sam...

Re: ako správne znížiť citlivosť?

No ja jen, ze bych si tipnul, ze budou z Prodencu a tam by ti s vyhybkou usitou na miru poradili.. Protoze napr. ten driver nema 109dB na 2 kHz stejne jako na 12kHz...

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Ano mate pravdu. Mam potvrzeno, že repro bylo zakoupeno z prodance. Zkusim se tedy obratit pro radu tam. Diky za snahu.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Z prodance zatim žadna odpověď, važně by si s timto ořiškem nikdo nevěděl rady?

Re: ako správne znížiť citlivosť?

KejmlRX8: podivej se na podobne osazeni viz. http://www.profirepra.cz/mereni/sestavy … M25-25.pdf  a tam vidis, ze treba vyskac pada prudce za 8kHz a je nutne to nejak kompenzovat a i dalsi veci... vysledek je pak ok v celem pasmu.
Jednoduche reseni neexistuje a pokud ti ho nekdo nabidne tak bude spatne...

(upravil Pawwlik 25. 4. 2008 0:30)

Re: ako správne znížiť citlivosť?

A kdybys chtel vobslehnout to schema tak ten clen 10ohm/3u3 chce podle mne naladit vejs (lehounce mensi C (odhadem tak 2u7) a mozna jeste vic zvednout konec vetsim R).

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Zkusim si stim trochu pohrat... Jen tak mimochodem, kolik by měl mit ten odpor wataž? Stejně jako driver, nebo stači miň.

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Nezkoušej si s tím pohrát, Kappa a Delta jsou jiné repra a zrovna v okolí dělícího kmitočtu se to totálně domrví. Tuším, že Hubert má odladěnou kombinaci s D210Ti.

Web

(upravil hanzs 25. 4. 2008 13:21)

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Pawwlik: muzes mi vysvetlit, jak muzes takhle radit, kdyz nevis jaka je na to driveru horna?? Pokud je tam jina nez HM25-25 tak ta vyhybka muze vypadat uplne jinak. Pokud ano, ok, nejlepsi priblizeni bude pouzit asi tuhle vyhybku a snizit ten kondik 3u3.

KejmlRX8: Zatizitelnost odporu 10ohm cca 20-30W bude ok.

Sendy: kdyz nemuze sehnat odladenou od Huberta, tak co ma delat?

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Tož buď zkusit zaškemrat a poprosit u Huberta, nebo u někoho podobného. Nedávno jsem vyhazoval podobně "vyřešenou" výhybku z bedny s 2x Solton 12 cosi + D210Ti, furt to vazbilo jak vzteklé, i poté, co obměnili všechny mikrofony za pořádné, a stačilo změnit 6 součástek a téměř to nevazbí.

Web

(upravil Pawwlik 25. 4. 2008 13:49)

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Tak pokud to krásný ručněmalovaný schéma je aktuální k té druhé charce, a bez kompenzací je to ta první charka, tak to nemusím ani simulovat abych viděl že ten člen je (kterej kompenzuje ten pokles nahoře) laděnej moc nízko, leze ti tam hrb na 8k takže když to naladíš vejš tak hrb na 8k se ztratí a charka se vyrovná i nad ním (zvedne se). A pokud to bude ještě klesat nad 10k dolů tak se dá větší R 10ohm. Ale tím to možná zpětně rozladíš, takže pak už bych to radši znovu simnul nebo změřil.  Tak to zkus a uvidíš že to udělá to co říkám smile

Aha teď jsem si přečetl pořádně otázku smile Takze sorry, jasně že máš pravdu. Já se vyjadřoval jen k těm charkám a schématu. Jestli to on má jinak řešený tak je jasný že mu to může měřit jinak a tahle výhybka mu bude nanic smile

Re: ako správne znížiť citlivosť?

Ano omlouvam se moje chyba, zapoměl jsem dodat.. Horna je opravdu HM25-25...  Ale driver neni D210Ti ale D220Ti ma trochu jiny zvuk a vyšši citlivost... V tom by mohl byt krapet problem.. Teda dle meho soudu..