Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

(upravil DjTeddySmith 26. 3. 2008 18:11)

Téma: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Zdravim chcel by som sa opitat ci je mozne zmenit napajanie DPA280 z 55V na 70V ked nebereme do uvahy menenie koncovych tranzistorov.Prosim poradte  mi.

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Než ti to sem Pavel sám napíše, tak nám zatím prozraď účel té úpravy.

Web

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Naprosto správná otázka, Leoši... smile

(upravil DjTeddySmith 27. 3. 2008 11:47)

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Takze chcem zvysit vykon bez toho aby som robil iny zosik ako napr DPA 1000 a mam tam moznost dat toroid 1200w 70V sym namiesto toroidu 800w 55V sym a chcem vediet ci je to mozne ked sa vymenia suciastky a niektore rezistory za vykonnejsie lebo teoreticky je to mozne.Myslim si  ze tab  bude treba dat vykonnejsie 47R odpory a mozno volake tranzistory.

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

další Dj lol

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Ne že bych měl něco proti 1200W a 800W trafům v zesilovačích ale v tomhle? lol

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Tak já mu teda říkám NE smile

Web

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Na to, aby někdo z původně asi stowattového zesilovače udělal něco jiného, jsou zapotřebí značné teoretické znalosti a i praktické zkušenosti. Rozhodně to není o nějaké mechanické výměně několika součástek za jiné, osazení obrovského trafa a osazení výkonných koncových tranzistorů.
Proto bych to raději nerozpitvával, protože kdo ví, jak na to, takhle hloupě se neptá na diskusních fórech a kdo o tom neví téměř nic, stejně to ani s podrobným vodítkem nedokáže.

Web

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

vy mamyslemci co si o sebe myslite zato za neviem dat dokopy tu teslu A2200 tak to neznamena ze neviem nic tuto DPA som postavil sam a ide mi bez problemov uz vyse roka a dava mi podstivych 250W sinus.Chcel som od vas len jednu radu kym sa do toho pustim ale nie vy ste najlepsi na svete.Bol by som zvedavy ako ste vy zacinali a koho ste ziadali o rady ale pohoda myslite si co chcete ja to spravim tak ci tak.

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Aj ja som postavil DPA 222 a funguje mi bez problémov od decembra. A to mám problém zapojiť 7915 bez datasheetu. Nechcem ťa podceňovať, ale pri troške šikovnosti postaví DPA takaby fungovalo každý. Lebo PD to spravil ako on vraví "idiotfest".
A keď ti tu žiadny namyslený konštruktér neporadí, skús iné vlákno. Tam sa to kilowattmi len tak hemží. yikes a yikes

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Já se ptám stejnejch lidí....

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

OMG trochu úcty...Teddy oprav názov dredu.

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Slováci Maj Dudek bez Dudeka, nevidim to poprvý...

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Slováci majú Dudek bez Dudka (nie Dudeka), Peter s Petrom (nie Peterom), v Ružomberku....
A už som ticho, prd sa tomu rozumiem.

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Ještě si někdo troufá tvrdit, že mám špatný odhad na lidi ? lol

Web

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Smažme to... smile

Web

(upravil hanzs 28. 3. 2008 11:38)

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

No nevim no, jestli je spravna cesta to smazat, nebo naznacit okruhy problemu, aby kazdemu bylo jasno, ze opravdu to neni zadna lehka vec predelat ten zesilovac na pozadovane vyssi napajeni...

Ja tedy jen naznacim - sice prapuvodni idea vymenit konce za nejake soucasne 250W tranzistory je docela obstojna, protoze by i bez pridani koncu ten vykon zvladly. Ale zvyseni napeti by nezvladlo zbylych 80% tranzistoru v zapojeni a to bud diky malemu Uce nebo by sly pres povolenou vykonovou ztratu... To by znamenalo tam dat JINE tranzistory s vyhovujicimi parametry. Jenze ty budou mit jine napr. Ft a to muze rozhodit stabilitu zesilovace. Taky pak nastupuji ty prakticke zkusenosti, protoze je tak nejak ze zkusenosti znat jak do kompenzaci zasahnout. Nejake zvyseni napeti kondenzatoru a prip. zatizitelnosti odporu to nechavam stranou jako samozrejmost, i kdyz ty 47ohm v emitorech budicu by to asi nebyly.

Tak a ted me kazzatel a sinclair sezerou smile

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Tohle se tady řešilo už mockrát...

A v příspěvku 1 píše dýdžej "ked nebereme do uvahy menenie koncovych tranzistorov".

Web

(upravil sinclair 28. 3. 2008 12:15)

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Ale kdo by Tě žral.
Nemá fakt cenu o tom diskutovat, je k tomu potřeba základní nf vybavení, které ten soplák pochopitelně nemá. Oni totiž nemívají ani slušný multimetr - divili byste se, kolik lidí spouštělo Aldaxy bez jakéhokoli měřáku, jen s páječkou, cínem, maminčinýma nůžkama na nehty a stavebnicí...jde z toho mráz po zádech, nicméně jsem při návrhu těch stavebek i s tímhle počítal.
Jo, Pavlovy věci chodí na první šup, ovšem jestliže se někdo rozhodne z původně stowattového zesilovače tahat pětinásobek, může původní Pavlův "idiotensicher" návod klidně odložit stranou, protože v tomto momentu jsou třeba ty znalosti a zkušenosti. Topologie zapojení klidně může zůstat, ovšem 99% původních polovodičů musí pryč, k tomu úpravy hodnot mnoha pasivních součástek atd.
Není to žádná legrace a bez přístrojového vybavení je to jako skočit do řeky, když nevím, kolik je tam vody. Zpravidla to končí destrukcemi a podobná práce naslepo se prodraží natolik, že přestává být zajímavá po jakékoli stránce.
Kdysi jsem jednomu expertovi spouštěl dvě desky DPA1000, kde byly konce 15003/15004, budiče 15030/15031, nějaké noname bééfka a předek BC640. I pro mě to byla práce s těmi dvěma deskami na půl dne.
No a úplně nakonec-jestliže nedokáže spravit ani tak primitivně zapojený zesilovač, jako je AZK221 /A2200/, tak by se vůbec neměl do podobných prací pouštět.

Web

Re: Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

DJ xxxx
Sinclair ti to dal s patřičně peprným komentářem jak je jeho zvykem .
Já na tebe budu hodný: Zkrátka a jednoduše to ber jako fakt že to co chceš de facto Nejde!!
Změnit takovýmhle způsobem parametry zesilovače, znamená ho navrhnout zgruntu znova. Vím o čem mluvím ... nedávno jsem něco takovýho dělal. Přestože jsem měl na pomoc simulaci  (a nějaký to Nf vybavení mám) tak jsem to dělal na tři pokusy (nic jsem nezničil)  neb jsem vždy zapomněl nějakou součástku patřičně nadimenzovat a dostal jsem jí na hranici bezpečného dlouhodobého provozu. Tož tak.
Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by to Pavel rovnou navrhl na takový výkon. Mohu tě ubezpečit že je problém vylézt bezpečně s napětím o nějakých 5-10V natož vylízt z 55 na 70V

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Otazka pre Pavla Dudeka alebo inych znalcov....DPA280

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£