(upravil Whisky 9. 5. 2008 11:48)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

...ale nechci ohluchnout, myslím že to nezavařím smile baterka je 95aH

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Tak jsem zapojil na 1ohm a az tak velky narust znat neni. Podani je v hlubsich basech hlasitejsi a jakoby jemnejsi. Zesik ma na 3/4 a kdyz radio zesilim taky tak na 3/4 tak uz zacina basak zkreslovat. Na to holt nemam bednu aby to trepalo sedackama a byly ty hlubsi basy hoodne slyset...to by chtelo asi basreflex smile Treba vyzkousime. Bednu na to mam 25l, natrubek 3" delka 27, F 36Hz. kazdopadne basu mam ted dostatek a jsou objemne a plne a o to slo.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

A vo tom to je tongue Chceš poslouchat, nebo dělat machry? lol

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

vobojí smile))) Ne, je to ale zvlastni, uvnitr vozu basu hodne a kdyz vylezu ven, skoro nic neni slyset.
Bracha ma aktivni sub od Focal a predni kompa Alpine jen na radio a kdyz jede, tak slysim jen bum a cink smile A to je kua frajerina. No ale uvnitr jen huhuhu a cinkcink cink...basy vsude i tam kde byt nemaji. Bracha rika. Ti to nebasuje pyco...ja mu rikam, voe tak v ty pisnicce basy nejsou az tam budou, tak je uslysis...von to je na hovno smile)))   Ale pravda je, ze toho spodku tam ma dost....

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

lol Brácha je asi ještě mladej ne? smile

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

jo to je, hlavne ze je spokojenej...myslis ze by se kvalita zhorsila, kdybych udelal ten basreflex?

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Akustický obvodu v autě nemaj co dělat, pokud se ti nezdá frekvenční rozsah, vyekvalizuj si ho pomocí linkwitzovy ekvalizace, najdeš to tu na webu. Ale už sem ti to říkal.

Web

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

ale chlapi já mám to samé, když dám do auta sub tak basy ve vnitř jsou zajímavé a tlaky moc velký ale jakmile vylezu ven tak sice střecha káče, plechy rezonují ale basy nikde. když ale otevřu dveře nebo okno tak to už je jiná....

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Jestli zhoršila, těžko říct. Pokud máš budku, tak vyzkoušej. Já bych nechal uzavřenku, i za cenu suteréních basůůůch.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Na to, aby to dělalo ratata i venku, stačí odstranit tlumič výfuku. Reproduktorů netřeba.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Anketa:
Co si tam mam dat ja? Naroky na SPL jsou vetsi, precijenom je to otevrene, velke auto. Muzu tomu obetovat tak 70L cisteho objemu.
a) PD1550
b) Lab12
jine - jake?

Nebranim se vubec zadnym sebeexotictejsim napadum. Uzavrenka nebo BP.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

B&C 12TBX100 smile

o tom PD bych nevim nevim jestli uvažoval. je drahý, nemá větší Xmax, má příliš malý Qes. Ty požaduješ větší SPL. jak moc je vyšší SPL? dokud se ti neklepou zrcátka? nebo dokud rovnou neupadnou?

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Vyssi, nez z klsicke 10".

Pokud PA, tak 12" je malo.

(upravil check 24. 5. 2008 22:07)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Na vybírání úchyláren sem ti dobrej co smile?
a) snobárna
b) Lab12 zdá se nedostupná
c) klidně dvě BC 15PS100.
Myslim, že do auta je to až až, i do toho tvýho. O tepelnou zatížitelnost bych strach neměl.

Web

(upravil Crashpc 24. 5. 2008 22:09)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Ještě jsi se nevyžvejknul s tou hlasitostí. To abych s tim BCčkem někam přijel, abyse vědělo o čem mluvíš...
já mluvím o tom že při jízdě nerozpoznám v zrcátkách oběkty, absolutně nevím co mám pod kolama protože se mi klepou i pedály, a karoserii felunky nelze definitivně umlčet, a to prosím na 150W mac audiu. Nedělej baspyču. jeblo ti ve škebli? chceš si z ní vymlátit poslední zbytky mozku? nebo konkurovat baspyčám z realmofexcursion abys měl taky popraskaný vokna?

//15PS100 je slušnej repráček, jen mi furt nejde dohlavy o co Michalovi jde. tohle není normální smile

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

BP do auta mi nepripada idelani reseni, uz kvuli tomu, ze bude jinak nalazenej se zavrenejma okynkama a jinak kdyz je otevres... co ctyri kousky toho novyho 8" TB? do zavrenky, rozumnej zes...

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

asi vytrit zrak autohifikum udelat pa instal do auta a dojet nekam na sraz smile

tady sem narazil na dobrou diskuzi... dobry Crashpc smile

http://www.autohificlub.cz/forum/9/580536/30/

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Už jsem se za ten rok zklidnil. Hodně ran pražcem přes hlavu už dostal, a tak začínám mít k PA do auta postoj trošku negativní - je to o zdraví big_smile

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Chvíli mi to dalo než jsem to přelouskal smile

Teď se u mě v autě trochu hudba předělávala a Beyma šla do 52l bassreflexu - 42Hz, aby to dělalo trochu bordel...  Ač nerad, ale přistoupil jsem.

Byl jsem s tím nedávno na Macoše, kde byl sraz z AHC...  Nechal jsem se ukecat aby se změřila jen tak z pr**le na dB-Dragu.  Sedl si se mnou Mr.Loony, páč já se tim čudlem na rádiu bál otočit smile   naladil tam nějakou fr a volume doprava... Mně se protáčely panenky, protože vím, že nemá ráda překračování Xmax a jen na té fr to nejde moc dobře poznat... Na nějakých 50Hz 139dB.  Tak Loony naznal, že na papírak je to slušný. Možná by dala ještě víc, ale to bych na ten reprák musel vidět. 
Jsou i tací, co tlačí se dvěma 12" 135dB
Kdyby se pohrálo s laděním a třeba i objemem, tak by to ke 14? muselo vylézt smile
Ale jinak je dB-Drag bláznovina vcelku o ničem...

Whisky: nebudeš 6.června na Karlově náměstí?  Bude tam nějaká prezentace carhifi...  Zajímala by mě a Tvoje hudba.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Boduard: to by vylezlo i nad 140. stačí hrát frekvenci na kterou je naladěnej basreflex (naladit vejš), a pak bude mít reprák stále dost malou výchylku, takže bys tam mohl klidně kotlit daleko víc. Bohužl se pak blbě poznává jestli ti už nehoří cívka...
každopádně hodnota je to pěkná.