Re: Vhodný sub do uzavřenky..

To předpokládám...a 17mm o-pk se ti zdá v pořádku?

(upravil check 6. 4. 2008 15:45)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Ne nadarmo to má tolik vypouklý pólový nástavec. Vem si, že XLS12 plácá na 12mm a nic vypouklého nemá.
Ale teď mám zlé tušení, že sem někde zahlínul, jak od toho něco odečítali, tak aby 34mm nebyla nakonec délka cívky.

edit: Ale fakt to už nemůžu najít, tak bůh ví jestli sem si to s něčim nespletl. Podle toho vypouklýho nástavce bych řekl, že to spíš sedí.

Web

(upravil KarelXth 6. 4. 2008 15:34)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

To bych spíš dával do souvislosti s Xdamage než s Xmax.

edit: No vidíš...a jsme doma:-)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Karle, ono se zdá, že TSka +- sedí, ale to se jen zdá. Tady máš porovnání. Obojí je bassreflex na 35Hz ve 30litrech. Fialově je simulace s udávanými parametry a zelená s reálnými:

http://7tech.czweb.org/public/amboss10real.gif

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

A teď ukaž graf SPL.

Web

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Dik Checkovi, ted jsem dojel z Prahy....jeste sem neco pohledal...Xmax je opravdu +/-

The new SPL gateway drug of Rainbow combines sound pressure and power handling

# Peak power handling: 550 Watts
# Dual voice coil: 2 x 2 Ohms
# Cone excursion X-max: +/- 17mm-
# Aluminum die-cast basket black with extensive machined finish
# Extensive and clever ventilation of the magnet system
# Special designed monster surround for SPL
# Spider ventilation via basket
# High permeable double magnet
# PA-proofed lead wires

(upravil 7tech 6. 4. 2008 18:25)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Na výchylku vychází obojí téměř stejně. Fialová má maximum na 50Hz a zelená na 75Hz, ale rozdíl v rozkmitu je minimální. Takže SPL odpovídá stejnému grafu.

Přesněji, pro Xmax=10mm (cca 500W) to vychází takhle:
http://7tech.czweb.org/public/amboss10spl.gif

(upravil check 6. 4. 2008 18:31)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

SPL vychází stejně? To máš nějaké pomýlené, když máš různé charakteristiky, podle těchto by ta zelená byla do dolním konci pásma zhruba stejná, vejš ale citlivější.

edit: Zadej do parametrů Le, jaký udává výrobce. Obě repra sou při stejném příkonu?

Web

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Nejsou při stejném příkonu, ale takovém, aby membrány právě dosáhly Xmax=10mm.
Rozdíl v rozkmitu při 100W (moje obvyklá hodnota big_smile) byl jen 0,3mm, při větším příkonu to samozřejmě udělalo víc, proto tam mírný rozdíl je, ale všechno dělá jen ten hrb. Nic to nemění na tom, že na netu uváděné parametry jsou nepoužitelné.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Nepoužitelné pro co?

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Podle kterého vzorce je to asi počítáno? Xmax=(Hvc-Hag)x3 ?

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Whisky: Pro simulaci. Reprák má prostě jiné parametry, než výrobce uvádí. Konec, tečka, basta fidli.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

No to má, ale jde o to, jestli to něčemu ve finále, tyto malé odchylky, strašně moc vadí.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Nejsou to zrovna malé odchylky. Myslím, že je to na grafech dobře vidět. Prostě si to nasimuluj se změřenými parametry a uvidíš, co z něho dostaneš. Určitě to nebude takový ideál, jak se podle původních parametrů zdálo. Moje simulace byly jen ve WinISD, abych ukázal rozdíly, v autě to bude zase něco jiného.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

jj..právě to auto, dík za názory.

(upravil check 7. 4. 2008 16:18)

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Podlě mě sou ty parametry stejné v rámci výrobních odchylek nebo chyby měření. Nevím jak to simulujete vy. Pokud bych měl říct, že sou ty parametry jiné, tak bych řekl, že ty naměřené jsou lepší. Pro použití je to stejně úplně jedno.
Uzavřená 20l, bassreflex 40l/30Hz
po přidání 80g k naměřeným parametrům

Web

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Už je v bedýnce a jsem spokojený. Pěkně rozeznatelně basuje. Basy jsou tam kde mají byt. Sice nejede nejak super rappersky hluboko, ale to mi nevadí. Asi by šel, ale to bych musel zapojit monoblok na obě cívky a tím pádem by se zvedl výkon a na tý nízký frekvenci, kde už hraje míň by to asi pomohlo. Nebo udelat basreflex, ale 40l asi nechci v kufru zastavet. Každopádně ještě musim trochu ladit s nastavením předků - oříznutí spodků a nějak to poslechově doladit.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

Koukej zapojit i tu druhou cívku. Vyšší frekvence si můžeš zatlumit LTC (Linkwitz), pak se bude zdát, že to hraje níž, ten reprák na to má.

Web

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

OK no to sem rád smile Ten monoblok je stabil do 1Ohm a ma pry 800RMS Tak sem zvědav, jak to s nim hne.

http://ukazto.com/?img=3166142~amboss10.jpg

http://ukazto.com/?img=3166218~gzegy.jpg

Pod mřížkou větráčku je Audison Lrx 4.300, na kerej jedou přední kompa Rainbow SAX. Na zadní repra co by hrály do kufru sem se vyprdl.

Re: Vhodný sub do uzavřenky..

1R pri 800W smile zváračka s temer 30A na výstupe

Web